michaś 00 IP: 87.105.136.**

mam 19 latmoje tetno w czasie spoczynku wynosi 140 a gdy pracuje to mam od 160 do 181 a gdy tetno mam w miare dobre to znowu mam wysokie ciśnienie ,ciężko zasypiam co mam robić ?

Żuber IP: 89.79.21.**

Może wpierw naucz się mierzyć tętno bo gdybyś miał 140 spoczynkowe to pewnie już dawno byś w szpitalu leżał.

Darek IP: 77.253.68.**

Procorolan kupuje sie w aptece internetowej Dbam o zdrowie i kosztuje wtedy 70 zł

Pat IP: 83.6.199.**

Jaki ostro piję przez kilka dni to tętno w spoczynku mam 150. Bóle i zawroty głowy, osłabienie. Wystarczy odstawić alkohol na tydzień i będzie OK.

TakiJedenMarudny:) IP: 109.243.177.**

Z tym alkoholem jest pewnie trochę prawdy... :) Za każdym razem, gdy trafiałem do szpitala z solidnym ciśnieniem - pytano mnie: *Dużo Pan dzisiaj pił?*. Sęk w tym, że nie piję w ogóle... :) Naturalnie nie mam żadnych zastrzeżeń do lekarzy, gdy posiedzi się czasem na Oddziale Ratunkowym, trudno nie zauważyć, że z problemami ciśnieniowymi naprawdę trafiają tam dość często osoby po spożyciu.

Co do pulsu - jedyną wyrocznią dla nas, pacjentów, może być lekarz-specjalista. (Tylko nie taki, jak ten wypowiadający się na niniejszym forum - żenada, Panie Doktorze...). Internetowe porady mogą służyć wsparciem emocjonalnym lub informacyjnym, ale nie wolno na ich podstawie wdrażać jakiejkolwiek metody leczenia.

I dalej o pulsie: w moim przypadku również nie pomogło leczenie nadciśnienia (po lekach standardowo 150/100, jeden raz dziennie Tritace 10). Okazało się, że cierpię na depresję i miewam reakcje nerwicowe. Leczenie skończyłem przed rokiem (trwało również rok). Wysoki puls co pewien czas wraca, szczególnie w chwilach wzmożonego stresu. Ktoś wcześniej słusznie zauważył: gdy zaczynamy go czuć, zaczynamy również się denerwować, czym sobie dodatkowo szkodzimy.
Wizyta u psychologa czy psychiatry może być przydatna, jeżeli kardiolog nie może pomóc. Możecie ją potraktować jak przegląd samochodu - co jakiś czas trzeba go dokonać, by wiedzieć, co się z nami dzieje. :)

Papierosy warto odstawić, a alkoholu używać z umiarem. Warto się zastanowić nad większą ilością spacerów, byle nie forsujących. Mnie to pomaga. Tyle refleksji z mojej strony, a na koniec raz jeszcze apeluję: metody leczenia, dawkowane lekarstwa i wszelkie sprawy związane z procesem odbudowywania zdrowia należy pozostawić decyzji naszego lekarza. Jeżeli nam nie odpowiada, można poszukać innego. Ale nie próbujmy zastępować specjalistów, bo możemy sobie zaszkodzić. Chcielibyście, żeby dyplomowany klarnecista podłączał Wam skomplikowaną instalację gazową, a polonista projektował instalację elektryczną? Pewnie nie. Sami też nie próbujcie zastępować lekarzy, bo skutek może być podobny... Z pozdrowieniami dla wszystkich chorujących i zaniepokojonych! :)

Anna,At IP: 91.132.100.**

A ja dziś doszłam z pulsem do 195uderzeń i myślałam,że serce mi się wyrwie z klatki piersiowej,no i ogólne osłabienie z omdleniem,ciśnienie 90/70-zawsze miałam niskie,a po kilku godzinach tętno wróciło do normy 115-zaznaczam-mojej normy,bo tak naprawdę nigdy nie myślałam,że to jakiś problem,ale po ostatnich skokach zaczynam się obawiać czy to dobra norma.

jezior IP: 79.110.201.**

Ludzie norma to około 72 i żadna inna! Powyżej 100 to już tachykardia, stan który się leczy! Ja od tygodnia mam problem, bo moje tętno wynosi około 90, ponadto mam uczucie takiego ni to kłucia ni to ucisku w klatce piersiowej. Jutro idę oznaczać TSH.

ania05 IP: 83.7.83.**

Tętno zależy od wielu czynników więc jeden może mieć 60 a inny 88 i to jest normalne .Tachykardia nie zawsze jest do leczenia ,zatokowa zazwyczaj nie .

nacia IP: 91.150.220.**

Jezior powiedz mi jak mozesz co Ci powiedzieli lekarze? i jakie przy tym pulsie masz z reguły ciśnienie.
PZDr

Erwina IP: 82.160.42.**

Choruję na niedoczynność tarczycy 1,5 roku.Ciśnienie 120/72 tętno 103.gdy pytam endo -dlaczego mam takie wysokie tętno i czy można je obniżyć [czuła bym si e wtedy lepiej]On milczy.Ręce opadają.

niewiadoma IP: 178.159.193.**

Mam prawie 20 lat. Od jakiegoś czasu ciśnienie ciągle mi skacze.
Aktualnie mam ciśnienie 100 na 70 przy czym puls mam 120 :/
a popołudniu miałam 80 na 66 przy pulsie 84 :/
Nie mam pojęcia z jakiej przyczyny. Ale postanowiłam przez jakiś czas sprawdzać trzy razy w ciągu dnia swoje ciśnienie. Jeśli dalej tak będzie to będę zmuszona wybrać się do lekarza. A tak bardzo ich nie lubię ;/

Ala M IP: 83.145.170.**

Wysokie tętno może być objawem nadczynności tarczycy.Lekarze rodzinnyi zlecją badanie TSH i jeżeli jest w normie,to na tym poprzestają.
Jednak zróbcie sobie dodatkowe badania fT4 I fT3 prywatnie po 18zł każde,wystarczy pójsc do pierwszej lepszej przychodni z laboratorium,nie trzeba żadnego skierowania.
Wysokie tętno,może doprowadzić do migotania komór sercowych,więc jest niebezpieczne,dlatego należy przede wsztstkim wykluczyć chorobę tarczycy.
Jeżeli przy wysokim tętnie utrzymują się inne objawy,jak złe samopoczucie,brak siły,osłabienie mięśni,drżenie rąk,uderzenia gorąca,poty,bezssenność,nie zdolność do wysiłku fizycznego i umysłowego,to w 90% może być nadczynność tarczycy.
Wiem coś na ten temat 25 lat temu chorowałam na nadcztnność,niemal przy idealnych wynikach,a jednak należałam do 4% osób,których organizm reagował na 1 punkt ponad normę.
Leczenie w szpitalu,i potem przez ponad rok prywatnie..Wyzdrowałam na 25 lat.
Miesiąc temu choroba wróciła,długo trwało postawienie diagnozy,badania były idealne,a ja prawie umierałam,drżały mi dłonie,paznokcie odchodziły od podłoża,łamały i były porysowane wzdłóż.Zdnia na dzień przestałam jeść,nie czułam głodu,ani pragnienia,nie jadłam nie piłam przez 2 tygodnie,nie miałam siły,tętno 110,serce biło jak dzwon,nie chciałam już żyć.
Lekarze nie wiedzieli co mi jest,powiedzieli,że jestem bardzo chora i skierowali do szpitala.
W szpitalu nawodniłi mnie kroplówkami w tym z odżywką,łącznie 3l,zrobiono tomograf komputerowy głowy,usg jamy brzusznej i gastroskopia,konsultacja neurologa,chirurga też nic,15 godzin leżałam na oddziale ratunkowym,robiono mi mnóstwo badań ,wszystkie w normie również w normie badanie tarczycy TSH.
Po wyjściu ze szptala postanowiłam ratować się sama,zrobiłam prywatnie dodatkowe badania tarczycowe,oraz gastroskopię na bakterię Hp.Oczywiście wynik na bakterię był pozytywny,baktera wywołała zapalenie zanikowe błony śluzowej żołądka i dwunastnicy,poddałam się intesywnemu leczeniu prze 10 dni.Kuracja antybiotykowa dość uciążliwa.
Zamówiłam wizytę u dobrego endoktrynologa,który już mnie kiedyś leczył,wyniki rozszerzone wykazały nadczynność tarczycy,od 12 dni biorę leki,a od 3 dni czuję się prawie dobrze,zaczęłam trochę jeść,ręce nie trzęsą się,jestem silniejsza,tętno tylko w godzinach rannych jest podwyższone do 100,potem normalnieje,poprostu chce mi się żyć,zaczęłam zdrowieć.Jeżeli komuś pomogłam to się cieszę.Warto samemu zadbać o zdrowie,nie czekać na kolejki u specjalistów,bo może być za późno.

nephra

Do Ala M. -Witam! jeśli można wiedzieć, to jakie to były badania rozszerzone na tą tarczycę? Czy jest możliwa nadczynność kiedy TSH jest w normie? HP nie mam - robiłam test z krwi ale z tą tarczycą może bym zrobiła jeszcze jakieś badania...

Ania358

MOja sytuacja wyglada tak, ze moja mama przestała dbać o siebie, sporo jej sie przytyło, ale mnie zaniepokoiło to, iż strasznie zaczela sie meczyc. Zwykle rzeczy jak ugotowanie makaronu byl wysiłkiem. NIe chciałam czekać i zamowiłam zestaw Caretest Heart, bo nigdy nie wiadomo kiedy bedzie ich potrzebowac. a o serce nalezy dbac.

biugerss IP: 188.147.19.**

Niemasz co się martwić masz pewnie gorączkę która podnosi puls. Ja przy grupie bije do 100 a biorę concor