anusaa1989

Mam 20 lat. Wczoraj wróciłam z pogotowia. a udalam sie tam ponieważ męczyl mnie już dośc długo czesty ból serca, wysokie ciśnienie. Choć ekg nigdy nic nie wykazało.. ciagle jest mi słabo.. duszno.. trudno mi sie oddycha czasem, ciągle chce mi sie pić.. takie mam objawy.. a to podobna za sprawą dużego nie doboru potasu. slyszałam, że potas tez wpływa na nerwy.. a denerwuje się dosć szybko, miewam czesto zmainy humoru po kłotni z partnerem, a gdy zaczynamy sie kłocić to zaczynam bardzo rozpaczać... płakać.. i trudno mi sie uspokoic.. moje pytanie brzmi.. czy te objawy moich nerwów moha byc przyczyna takze nie doboru potasu.??.. z tego co sie orientuje to nie dobor tego składnika najprawdopodobniej utrzymuje sie u mnie około 3 lat.. boje się że to moze byc przyczyna pogorszenia moich relacji z partnerem..:( teraz juz się leczę kalipozem.. a za tydzień mam wykonać znów badanie krwi.. proszę bardzo o pomoc.. Wasze odpowiedzi są dla mnie bardzo ważne..

vego IP: 80.238.103.**

ekg nic nie wykazalo a gdzie reszta badan ?

anusaa1989 IP: 78.157.175.**

no było ekg, badanie krwi, temperatura okey, pomiar ciśnienia.. ale mi raczej chodzi o odpowiedz na końcowke mojej wypowiedzi..

q IP: 80.54.173.**

a jesz wszystko ,co zawiera potas,np. pomidory ,banany.

madox IP: 80.54.173.**

napisz :,,Potas-ratunek dla serca**-tam przeczytaj,co powinnas jeść .Ważny jest bardzo stosunek sodu i potasu-właściwa proporcja.Przykład posiłku: twarożek z białego sera z jogurtem naturalnym z dodatkiem pokrojonych suszonych moreli,rodzynek,1 łyżki otrąb pszennych i łyżeczki miodu.Rób sobie różne potrawy skomponowane z produktów zawierających potas.Podaje ci tylko jeden przykład.

Niedobór potasu powoduje osłabienie mięśnia sercowego oraz pozostałych mięśni,więc nie dziw się ,żeś słaba.

ale mi cały czas chodzi o to czy ten brak potasu moze byc powodem tego ze popadam czasem w taki szał nerwów??????????????

a badałas pozom cukru?

cukier okey.. ale ja caly czas prosze o odp o co innego!! :( czy brak potasu ma wpływ na moje stany emocjonalne.. :( tylko o to mi chodzi... blagam prosze o odp na pytanie...

vego IP: 80.238.103.**

a bierzesz magnes ?

nie biore magnesu.. chyba nikt mi w końcu nie pomoże..:(

? IP: 80.54.173.**

zrób sobie badanie wszystkich elektrolitów,jak coś nie tak,to wez ten magnez z wit.B6.I ziółka na uspokojenie i wtedy zobaczysz czy ci lepiej,a tabletki ziołowe ci nie zaszkodzą,a pomóc mogą.Czy badałaś TSH- hormon tarczycy? Może zaburzenie pracy tarczycy masz i stąd to rozchwianie emocjonalne.Zrób bad. krwi ,to może się cos wyjaśni.

nie oczekuj 100% diagnozy,bo nawet lekarz bez wyników badań i nie widząc pacjenta na oczy nie postawi diagnozy.Tu można tylko gdybac i cos sugerować.

lilla IP: 80.54.173.**

Pij codziennie herbate z owoców głogu.I miód z woda przegotowana na czczo,łyżka miodu do pół szkl. zimnej gotowanej wody,zostawić na noc ,wypic na czczo.Dobre na serce.

tarczyca tez okey.. miałam badanie nie dawno