Feniks IP: 89.79.21.**

Witam

Mam zespół Barlowa. Kardiolog zalecił mi stosowanie leku Concor Cor w dawce 2,5mg w razie wystąpienia częstoskurczu lub mocnego nasilenia sie dodatkowych skurczy. Zastanawiam się jednak czy jest to bezpieczne bo w ulotce piszą że lek należy stosować systematycznie zaczynając od najmnijszej dawki 1,25mg oraz przestrzegają przed nagłym odstawieniem leku. A ja mam nagle walnąć pojedyczną dawke 2,5mg w razie nasilenia dolegliwości i nie brać kolejnych jeśli problemy z sercem ustąpią. Czy można bezpiecznie ten lek stosować w postaci pojedynczej dawki 2,5mg tylko przy wystapieniu objawów arytmi lub częstoskurczu ?

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi

EWKA IP: 79.191.35.**

brałam ten lek przy dodatkowych skurczach ale właśnie na stałe, więc nie wiem jak to się ma do jednorazowego podania ..na pewno serce sie ustatkuje ale jak na jednorazowo 5mg od razu to sporo..a coś wczesniej brałes ?

Anula IP: 89.79.168.**

Ewa, a jak się cuzłas na początku? Po ilu tabletakchach, albo po ilu dniach stosowania zobaczyłaś pierwsze efekty?

EWKA IP: 79.191.35.**

ja wcześniej przed con corem brałam propranolol, potem metohexal na dodatkowe ,także con cor nie było moim pierwszym lekiem więc organizm zdążył się przyzwyczaić do tego rodzaju lekarstwa
brałam małe dawki con coru tzn 1,25 - serce uspokiło się tak że to odczułam chyba po tygodniu ...

a po propranolu na początku jak sie czułaś- bo ja jestem taka jakby oszołaomiona.

Jednorazowo nie 5 a 2,5mg czyli pół tabletki 5mg.
Przy okazji odpowiem w sprawie propranololu bo też go brałem (dziennie 10mg) i choć była to dawka bardzo mała to dało się odczuć *przymulenie* organizmu.

EWKA IP: 79.191.33.**

po propranolu normalnie ....

I niestety dostałem kolejnego częstoskurczu :( Wziołem 1/4 tabletki Concor Cor 5 i pojechałem do szpitala na badania. Zrobili mi ekg, pobrali krew i podłaczyli do monitora serca. Wyszedł mi lekki niedobór potasu, dostałem kroplówke która schodziła ponad 2 godziny. W sumie po ponad 3 godzinach serce się unormowało do pulsu około 85. Na początku było 120 a przez długi czas utrzymywało się 95-100. Co do Concor Cor to nie zaobserwowałem skutków ubocznych. Nie wiem też na ile mi pomógł bo dawka jest dosć mała a bałem się brać 2,5mg (pół tabletki). Dzisiaj wziołem też ćwierć tabletki 5mg. Nie wiem jednak jak z odstawieniem takiej dawki, zapisałem się do kardiologa na 16 grudnia.

j na tachykardię polecam propranolol, po calej tabletce concor cor 2, 5 i takpuls maiłam 90-100, po tabletce propranolu 10 mi spada do 85:) Teraz juuż biorę na stało ten lek 3 tabletki propranolol 10 i jestem zadowolona, czasem tylko puls skoczy:)i to na chwile do 90, ale rzadko:)

kardiologiczny IP: 83.18.177.**

@Anula

Ty karmisz jeszcze? Bo jak mnie pamiec nie myli to karmiłas i nie moglas wtedy brac lekow.

Pozdrawiam

EWKA IP: 79.191.50.**

Anula ! kazdy człowiek jest inny ..i na każdego lepiej dział inny lak , dla cie bie propranolol a dla drugiego con cor cor itp
no własnie ponowie pytanie kardiologicznego ???zapewne zrezygnowałas z karmienia

no musiałam przerwać dwa tygodnie temu, bo juz mój puls wariował cały dzień:( okazało się, że tarczyca mi też wariuje i mam nadzieję, że stąd ta tachykardia i ona choć zniknie:( choć tachykardię dostałm 3 miesiące wcześniej niż wyniki tarczycy zaczeły być ponizej normy:( Obie z córcią płaczemy- ja jak wylewam mleko do zlewu, a ona ja nie chce daj jej cycusia:(

EWKA IP: 79.191.31.**

bidulki - ściskam Was obie Anulko i pozdrawiam cieplutko - będzie lepiej !!!!
a ty nie rób sobie wyrzutów sumienia nie miałaś wyboru !

Gabrys IP: 88.156.148.**

Ja biore ConCor cor na nadcisnienie. Mam zdrowe serduszko tylko mam czasami dziwne ataki lekarz podejrzewa ze sa na tle nerwowym. ConCor cor bardzo mnie spowolnil i to w najnizszej dawce 1,25. Moje serce bije rano ok 50 - 60 uderzen. (serce bylego sportowca). Mocno mnie muli i na poczatku bolala mnie glowa.

Patricia IP: 81.161.203.**

Ja biorę Concor Cor 2,5 ale po 1/2 tabletki raz wieczorem na tachykardię (na tle nerwowym). Niby jest lepiej ale czasem jeszcze zdarza mi się ta tachykardia bo czuję i na ciśnieniomierzu wychodzi.
A w ulotce jest napisane, że zwiększać dawki. Mi kardiolog kazał brać cały czas po pół tabletki. Jak Wy mieliście.
Jeszcze powiedział, że jak nie będzie poprawy to mam wykupić inne tabletki za 200 zł i te na 100% pomogą(dał mi dodatkową receptę).
Zastanawiam się jeszcze czy jakbym zaszła w ciążę nie wiedząc o tym, czy zaszkodzą te tabletki...wiem że nie powinno się ich brać.

Twoja odpowiedź