Paradontoza IP: 83.22.243.**

Mam 22lata i zaawansowaną paradontozę!!! Jednak oprócz paradontozy przeraża mnie jeszcze jedna rzecz: wizyta u stomatologa... Wystarczy, że ktoś w moim towarzystwie wspomni o wizycie u dentysty, a od razu wpadam w panikę i zaczynam płakać! Zresztą od kilku dni lecą mi łzy jak tylko o tym pomyślę... I nie potrafię nad tym panować!!! W nocy nastawiam budzik, żeby co godzinę płukać zęby płynem do płukania jamy ustnej i obejrzeć w lusterku stan moich zębów. Zaczynam jeść samą mannę, bo już mi się dwa zęby ruszają, moje dziąsła zmieniają się z każdym dniem... Jestem w kiepskim stanie i ja to wszystko wiem! Najgorsze jest to, że pogorszenie nastąpiło w ciągu kilku dni, jeszcze tydzień temu nie było tak źle!!! Wiem też, że jak pójdę do dentysty to pozbędę się krostek na twarzy, głównie na brodzie. Od paru miesięcy mam przewlekłe problemy z gardłem i nosem... Moja pani doktor mówi, że mam infekcję gardła, tylko, że ona trwa już od września, a antybiotyki nie pomagają (ja wiem, że to wina moich zębów), ale pani doktor też już zaczęłam unikać, bo w końcu się domyśli...Mam codzienne bóle głowy, okropny oddech, i jak tak dalej pójdzie to w wieku 22lat będę nosiła protezę!!! Zawsze dbałam o zęby, mojego stanu nabawiłam się dzięki nie leczonym ubytkom, i dzięki temu, że dawno temu jedna dentystka źle mi zaleczyła zęba, a ja już potem bałam się iść go poprawić i on tak mnie bolał przez ok 10 lat a ja go trułam lekami przeciwbulowymi i chodziłam z nim dalej... Boję się teraz nawet myć zęby, bo się boję, że przy szczotkowaniu wypadną!!! Od kiedy zauważyłam tak straszne pogorszenie moich zębów prawie nie śpię, płaczę co noc, jestem słaba, nerwowa, i w dodatku zaczęłam chudnąć, a nie należę do grubych osób... Wiem, że macie świetny ubaw czytając to co piszę, i że macie mnie za skończoną idiotkę, ale błagam doradźcie mi jakiś dobry antybiotyk i jakiegoś dobrego stomatologa w Częstochowie!!! A ja idę się modlić o narkozę bo inaczej chyba zwariuję i zostanę bez zębów!!! Niczego tak się w życiu nie boję jak dentysty!!!!!!!!!!!!!!!! Czy ta narkoza u dentysty zawsze jest płatna??? Bo ja dopiero za miesiąc będę mogła starać się o pożyczkę na nią, ale nie wiem czy moje zęby, aż tak długo jeszcze wytrzymają?!!! A może gdybym z jakiegoś powodu wylądowała w szpitalu i tam dowiedzieli by się o tych moich zębach to wtedy miałabym większą szansę na narkozę??? POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

misiunia IP: 80.54.173.**

na paradontoze dobra jest nalewka propolis.Jest to naturalny antybiotyk opszczeli.Płucz usta i gardło jak nie masz uczulenia na produkty pszczele.Składa się z etanolu i z kitu pszczelego.Tylko zwróć uwagę na skład,bo są propolisy z różnymi ziołami np z rumiankiem i miętą na żołądek.Po wypłukaniu możesz to połknąć,gardło ci zdezynfekuje.Musi byc propolis 10-procentowy.Do płukania ust i gardła 10 kropli w małej ilosci wody lub mleka.N a gardło 15 kroplina łyzeczke miodu i trzymamy w ustach jak najdłuzej,potem połykamy powoli.Wówczas propolis działa na zasadzie inhalacji.Trzy razy dziennie pół godziny przed jedzeniem.Propolis ma lepsze działanie w towarzystwie wit. C.Dlatego należy pic kwaśne mleko,sok z czarnej porzeczki,z kiszonej kapusty,pomarańczy,cytryny.Kup sobie też listek koenzymu Q 10.A po co ci narkoza.Wystarczy zastrzyk przeciwbólowy.Nie bąż mazgajem.Po zastrzyku zabieg nic nie boli.Sama sie doprowadziłaś do tego stanu,to i dasz radę z tego wyjść .To,że zębów nie ma to pikuś w porównaniu z tym ,co cie mogło spotkac przez tak wieloletnie zaniedbania.Mogłaś np. stracic wzrok.Byłam w klinice okulistycznej i tam byli ludzie prawie ślepi od tego ,że mieli żąb leczony kanałowo,a pod nim stan zapalny,który przeniósł sie do oczu.Piszę to tez ku przestrodze innych ,którzy to czytają.Nie trzymajcie w gębie zepsutych zębów!!!!One są siedliskiem chorób.

Paradontoza IP: 83.22.243.**

Chyba jednak jestem mazgajem!!! Nie boje się bólu tylko tego siedzenia tam, zresztą nie ważne... Dziękuję ogromnie za odpowiedź to dla mnie naprawdę bardzo bardzo ważne!!! Mam jeszcze jedno pytanie: ile Twoim zdaniem mam czasu na wizytę u dentysty??? Jeszcze raz szalenie dziękuję!!!

mała,nie histeryzuj tylko natychmiast idz do dentysty po skierowanie na chirurgię szczękową.Bezpłatnie tam ci wszystko zrobią jak jesteś ubezpieczona.Nie wiem czy jakies wyrwanie zęba cie czeka [bo niejasno jakoś piszesz].Jeśli potrzebna jest interwencja dentysty -chirurga szczękowego to normalny dentysta da ci skierowanie jeśli to będzie konieczne.Weż sobie ziołowa tabletkę na uspokojenie i NATYCHMIAST JUTRO IDŻ!!!!No,chyba,że naprawde chcesz stracic wszystkie zęby.Spytaj dentystę czy tę chorobę musi leczyć specjalista.A swoją drogą poczta pantoflowa zrób wywiad,który dentysta w twoim miejscu zamieszkania się najlepiej na tym zna.JA NIERAZ ROBIĘ TAK,ŻE DZWONI E DO PIERWSZEGO LEKARZA Z KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ DO GABINETU I PO PROSTU SIĘ NORMALNIEpytam czy wie jaki lekarz najlepiej zajmie sie tym i tym schorzeniem.Wiem też ,że na paradontozę jest jakies płukanie przyzębia.Jak byłam w Busku Zdroju w sanatorium ,to pamiętam,że ci z paradontozą ten zabieg mieli.Pij te soki,bo musisz mieć jak najwięcej witaminy C.I natychmiast zacznij działać już jutro!I nie bądż głupia,nie zwlekaj.

ss IP: 80.54.173.**

tylko nie pij soków z kartonów,a wyciskane z owoców.

ss IP: 80.54.173.**

dojrzałe kiwi też ma dużo witaminy C.

Paradontoza IP: 83.22.195.**

Dzięki za straszenie mnie:-((( !!! Po tym wszystkim nawet nerosol nie chciał mnie uspokoić... Byłam dzisiaj u mojej Pani doktor i dostałam skierowanie do poradni przyzębia. Pani doktor powiedziała, że tam mam szansę na darmową narkozę, ale podobno zanim posadzą mnie na fotel dostanę antybiotyki i coś do smarowania dziąseł w domu... Nie wiem czy to prawda, czy tylko mnie tak pocieszała jak zauważyła, że od dzień dobry zaczynam jej ryczeć. Wcale się nie przestałam bać po wizycie u niej, bo ta poradnia jest przy Wojewódzkim Szpitalu przy ulicy PCK, a ten szpital nie ma wcale dobrej opinii wśród pacjentów! Jeszcze nie czytałam o tej poradni, najpierw zajrzałam tutaj, ale na pewno poszukam w necie informacji o niej. A może Ty Droga *Misiuniu* miałaś do czynienia z taką poradnią???

Tak się zastanawiam nad wysłaniem maila do tamtej przychodni z moimi pytaniami...

ale z ciebie panikara- zawodowstwo po prostu.Idż tam i nie marudż.To nie jest śmiertelna choroba.Avanti!!!!

mądra bez zęba mądro IP: 80.54.173.**

Ja tam byłam dość dawno temu i jeden doktorek z łysą pałą ,,obrabiał** mój ząb mądrości.Całkiem sprytnie to zrobił i fachowo.A nie była to łatwa sprawa.!!! Jastem zadowolona.Pamiętam,że na tej łysej pale miał krople potu,tak się ,biedak ,namęczył.Udaj sie tam bez obaw.Przecież to nie jest w tym szpitalu ,tylko w sąsiedztwie.Osobna przychodnia.

! IP: 80.54.173.**

Paradontozo jedna- jak tam pójdziesz,to w rejestracji powiedz,żeby cie zarejestrowała do lekarza,który paradontozą się zajmuje.Wszystko będzie dobrze.Nie pękaj i nie histeryzuj.To dobra przychodnia i za darmo.Oni tam mają do czynienia z takimi przypadkami i mają w tym wieloletnie doświadczenie.Byłam tam z 10 lat temu.

Naprawdę uważacie, że to dobra przychodnia??? To dla mnie duże pocieszenie. Wczoraj moja mama (ja nie byłam w stanie) dzwoniła do prywatnej przychodni na Sobieskiego 54 mam tam iść we wtorek na konsultację - facet powiedział mojej mamie, że o ile uda mi się usiąść na fotel to coś tam mi spróbuje doradzić. Tylko, że wątpię żeby było mnie tam stać na leczenie bo oprócz paradontozy mam do zaleczenia kilkanaście zębów... Dlatego na konsultacje idę na Sobieskiego, a leczyć się zamierzam na Pck... Na razie pukam ząbki różnymi świństwami, piję nervosolek i staram się dożyć do poniedziałku, bo o wtorku boję się nawet myśleć. Po tych pukaniach moje dziąsła dużo mniej bolą... Dziękuję wszystkim za wiadomości!!!

Paradontoza IP: 83.22.184.**

Dzisiaj mój najgorszy dzień w życiu - wizyta u dentysty! Wczoraj cały dzień wymiotowałam, od tamtego wtorku schudłam na tyle, że się mieszczę w spodnie z gimnazjum... Dostałam z apteki proszki na uspokojenie wezmę ze 3 naraz to może coś pomogą. Na wszelki wypadek idzie ze mną mama, żebym nie uciekła spod gabinetu, Bo sama w życiu bym tam nie weszła! Ale mimo, że wiem, że czekają mnie tam najgorsze informacje, i mimo cholernego strachu, to jednak się cieszę, że to już dziś...

Paradontoza IP: 83.22.187.**

Chyba nikt sobie nie wyobraża jak bardzo się boję i ile mnie pójście na tą wizytę kosztuje...

zrozpaczona IP: 83.26.26.**

heh, mam ten sam problem co ty:( Nie wie ktoś, czy jest w ogóle możliwość bezpłatnego leczenia paradontozy? I jeśli tak, to czy jest takie miejsce w Krakowie? Błagam, pomocy, już codziennie sprawdzam czy przypadkiem zęby nie zaczynają mi się chwiać:( A dentyści u których byłam, bagatelizowali sprawę, mówili że nie trzeba żadnego leczenia stosować, tylko płukanki robić (byłam na Pl. Ducha, i na Montelupich) a tymczasem jest coraz gorzej... z jednej strony mi dziąsło spuchło, z drugiej nieznacznie opadło...
Błagam, pomocy bo jak o tym myślę to mi się słabo robi :(