szmitek77

Witam mam pytanie ..o takiej treści ...

Boli mnie w okolicach serca . Rownież pod zebrami ! Niewiem co robić , robiłem ekg pobierałem krew wyszlo ze cholesterol 202 tryglicerydy 161 Asp AT 13 a ALAT 13 . Czyli wszystko w normie ..Niewiem z czego to moze być za niedługo ide na usg i czekam na wyniki tarczycy ! Zazwyczaj zaczyna boleć jak ide gdzes w duszne miejsce robi mi sie duszno i słabo musze wyjsc z pomieszczenia badz w pracy zjem na przerwie ciepły obiad robi mi sie słabo i zaczyna mie bolec serce badz cos innego i pod zebrami ! Lekarka powiedziala mi ze to moze byc z kręgosłupa .. bo dzwigam w pracy cięzko .. juz niewiem gdzie mam isc zeby mi wkoncu powiedzieli co to jest ! Ból nasila sie ze musze trzymac sie za lewą strone .. Przez tydzien urlopu juz mie kolka bolała przez noc ale przeszła zoądek i na srodku pod mostkiem !! moze to bydz niewiem dwunastnica z picia lub płuca z palenia ? ! juz sam niewiem .
Mam 20 lat i w zyciu niebyłem na nic chory tylko przeziebienie ! Pomozcie !

olusia IP: 89.78.17.**

No tak, wiele chorob pasuje do opisu i trudno tak od razu wywnioskowac.
Przede wszystkim trzeba zrobic USG na dobrym sprzecie. Nalezy wykluczyc kamice zolciowa . Kamica daje objawy bolu podobne do sygnalizowanych - male kamyczki (lub bloto) bezbolesnie przedostaja sie do glowy trzustki i tam ( tzn pod zebrami z lewej strony) jest problem.
Nalezy sprawdzic enzymy trzustkowe. Poprosic lekarza by przepisal scopolan i codziennie rano 1 tabletke.
Zaczac jesc warzywa w znacznych ilosciach - co najmniej 2 posilki w 90% z warzyw.Do tego maslanka, sok jablkowy ( jablka) kwasy omega 3, oliwa cytryna i inne.
Jezeli bol pochodzi od zoladka to jego stan pokaze jedynie gastroskopia ( przy okazji zrobia badania na helicobakter i wyklucza refluks.
Na pewno nalezy zmniejszyc obfitosc posilkow i zwiekszyc ich czestotliwosc.
Dieta musi byc zasadowa ( dawac odczyn zasadowy w zoladku= warzywa)
Nie palic! Pic 1 lampke wina lub 50 gram wodki.
To tyl zachowawczo by zlagodzic objawy.
Ale trzeba znlezc przyczyne. Podejrzewam poczatki nerwicy ( duszne pomieszczenia)
Wiec trzeba troche zmienic styl bycia - spacery, sport na swiezym powietrzu, basen.Troche wyciszenia nie zaszkodzi.No i wyluzowac z praca.
Kregoslup trzeba przeswietlic (moze byc wypadajacy dysk albo zwyrodnienia). Potem isc do masazysty (moze byc stan zapalny). Zoladek, woreczek, trzustka i inne organy maja zakonczenia nerwowe na plecach. Musisz dokladnie okreslic gdzie boli - czy sam kregoslup czy tuz przy kregoslupie, w ktorym odcinku, i czy zawsze w tym samym czy bol wedruje. Dzwigac do 20 kg przez ok 14 dni, ciezar rowno rozlozony na obie rece, zginac kolana(podnosic z ziemi nie na prostych nogach). W domu po pracy lezec na podlodze na plecach ok 1 godz , z malym walkiem pod szyja i nogi lekko zgete w kolanach - lub oparte o poduszki.POwodzenia - musisz sam sie zdiagnozowac:)

Schiza77

Ja miewam podobne bole w okolicy serca, raz z przodu, raz z tylu, raz klocie raz piekące, jak by mi zaraz miało sie spalic.. kiedys bardzo sie tym marwilam, dzis wiem, ze to jedynie nerwobole,... i nie musze w tym czasie sie denerwować, moge sie smiać i byc rozluzniona.. bol przychodzi sam i sam odchodzi...podobnie jest z zoladkiem,,czesto bole przechodza mi na zolądek, przez co cały dzien trzymam się albo pod piersią- przy bolu serca, lub na brzuchu, przy bolu zoladka , i co chwila mi sie odbija, nieładnie mowiac :) lekarz powiedział, ze to wszystko stres, no i z czasem w sumie moge się z nim zgodzic.. im wiecej stresu siedzi we mnie tym wieksze i silniejsze są objawy..Szukanie 1000 przyczyn i chorb z tym zwiazanych rowniez przerabaiałam, jednak nic, ani moje doswiadczenie ani to forum nie dadzą Ci 100 % pewnosci, ze to tylko nerwica.. Najwazniejsze są badania, serca, ukladu pokarmowego, stad mozesz ubiegać się o skierowanie do kardiologa i hematologa.. Choc piszesz ze ekg w normie, warto zarzucić sobie holtera, co przepisze Ci kardiolog - sprawdzisz serce dokladniej.. jesli chodzi o kregoslup, no to juz dla mnie inna parafia :)

sebhen1983 IP: 95.49.193.**

refluks refluks refluks to wasza odpowiedź

Twoja odpowiedź