biegacz IP: 79.184.144.**

Witam mam 21 lat, waga 90kg, wzrost 188. Mam problem z skurczami dodatkowymi?Badanie Holderem dopiero przedema wiec nie wiem jakie to sa skurcze. Odczówam ja jako mocniejsze uderzenie, szarpniecie w na srodku klatki lub jakby w gardle. Występują roznie nieraz cały dzien - tydzień spokój nieraz 5 na dzień.Biegam regularnie prawie rok, ok 10-20 km na tydzien, tetno podczas biegu 150-180. Jeszcze poł roku temu byłem przekonany ze jestem super zdrowy. Zbadałem tarczyce i echo serca- wszystko w normie, elektrolity również. zdarza mi sie równiez czestoskurcz jak stwierdzono - nadkomorowy który sam ustepuje. Mam teraz obawy przed bieganiem, podczas biegu nieraz odczuje taki skurcz dodatkowy. Nie chce rezygnowac ze sporu.

EWKA IP: 79.191.52.**

Biegaczu ! był tu na forum kiedyś Nadmorski (W wątku o dodatkowych skurczach- ileż ON biegał ) ) nie musisz zapewne rezygnować ze sportu , musisz się kontrolować - zrobić dokładne badania, pzedstawić lekarzowi swoje dolegliwości (jeśli nie będziesz mieć dodatkowych w tym dniu co holter to też nic ci może nie wykazać ) przede wszystkim wiedzieć jak reagować w sytuacji gdy pojawi sie dodatkowy skurcz - a może będziesz
miał to szczęście ,że tak Ci dobiorą leki że już nie będziesz miał dodatkowych
czego Ci życze -pozdrawiam E.

zdrowa1

Biegaczu-skurcze ma każdy ,tylko osoby przewrażliwione na swoim punkcie je czują-po diagnozie lekarskiej,ze jesteś zdrowy to ja uważam,obejdzie się bez leków( w tak młodym wieku brać leki,które wcale mogą nie zlikwidować skurczy).Pozbędziesz się skurczy a rozwalisz sobie żołądek ,wątrobę czy trzustkę.Pozdrawiam

Twoja odpowiedź