rados

Potrzebuje rady,jak domowymi środkami leczyć zatoki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

babka z bagien IP: 80.54.173.**

w garnku zaparzyć rumianek,dodać na koniec łyżkę soli i łyżkę sody,nakryć głowę ręcznikiem[dobrze wstawić dla bezpieczeństwa garnek do zlewu] i grzać sie.Wdech ustami,a wydech nosem.Tylko nie wciągać głęboko,a lekko normalnie i spokojnie oddychać.Potem nałożyć na głowę opaskę ,szalik lub czapkę na czoło.KIlka razy w ciągu dnia to robić.Po wygraniu sie nad garnkiem na drugi dzień rano jak się nos wysiąknie ,to spływa żółta wydzielina.Na zatoki jest dobra lampa solux niebieska.Skutek podobny.

mm IP: 80.54.173.**

to samo można robić na zapalenie krtani bardzo pomaga

debi65 IP: 81.111.130.**

Najlepsza medycyna chinska.Woskowanie uszu.Zciaga rope z zatok.

greka IP: 213.241.1.**

witam
dwa lata temu,kiedy już byłam u kresu wytrzymałości fizycznej i psychicznej w leczeniu bakteryjnych zatok mojego wtedy 6letniego syna (cierpiał od 3 r.ż.), po zastosowaniu wszelkich znanych mi wtedy metod leczenia (9xantybiotyki, sterydy, mucofluidy i inne....oraz sposoby domowe: naświetlania soluxem, okłasy, płukania, itp) przypadkowo znalazłam informacje o roślinie o nazwie ŻYWORÓDKA PIERZASTA.
Roślinkę zdobyłam, wycisnęłam z liścia sok i zakropiłam do nosa....to co wykichał mój synuś było przerażające - brązowozielona smierdząca lepka maź. Taka kuracja trwała trzy dni(2 krople do każdej z dziurek 3 razy dziennie)
Wyleczyłam swoje dziecko!!!!!
Od tego czasu komukolwiek dzieje się coś w podobnym stylu polecam lub daję liść żyworódki i tylko raz zdarzyło się że nie pomogła!

zofia5014

A skąd wziąć tą roślinkę gdzie się kupuję jak się ją zdobywa pozdrawiam

Batara IP: 89.71.2.**

Trochę odkopuję temat ale jeżeli ktoś jeszcze byłby zainteresowany tematyką to [url=http://leczzatoki.pl/wzz_symptomy.php]http://leczzatoki.pl/wzz_symptomy.php[/url] nie ma za co :P

Zuzaaaaa IP: 89.71.2.**

Http://leczzatoki.pl/wzz_symptomy.php

lidaaaa IP: 37.248.254.**

Powiem ze swojego doświadczenia, że akurat u mnie w domu to się sprawdza inhalator PRO SANITY. Prosta obsługa, wygodna aplikacja leku, nawet dzieci chętnie korzystają z inhalacji, a bałam się, że będą marudzić. Cały zestaw z maskami, irygatorem itp. jest w praktycznym schowku, także można ze sobą też zabrać wszystko gdzieś w podróż.

barburkowa IP: 95.141.29.**

Domowe sposoby na leczenie zatok sa najlepsze, ja często robie inhalacje inhalatorem który kupilam w aptece z Diagnosis, nie tylko szybciej udrażnia zatoki ale i od razu czuje że lepiej mi oddychać, moje dzieci też wolą inhalacje niż krople

magad33 IP: 85.219.150.**

Nam się w domu przydaje inhalator PRO. Raczej inhalacje stosujemy do nawilżania śluzówki. Akurat kupowałam ten model bo tu jest też wmontowana funkcja irygacji. Można szybko i bezpiecznie oczyścić zatoki czy nos. Świetna sprawa, szybka ulga.

rss IP: 37.47.45.**

Zapoznaj się z właściwościami żyworódki http://zielniczek.pl/zyworodka/ Całkiem nieźle działa na zatoki.

Gaba IP: 83.19.163.**

Wiesz metod jest wiele, napiszę Ci taką listę która mi pomagała na różnym etapie życia. Czasami bardziej skutkowały kąpiele a czasami inhalacje. Wypróbuj.

- masaż twarzy olejkami eterycznymi- eukaliptus, jodłowy ze zwykłym olejkiem aby skóry nie uszkodzić. Uciskaj w okolicy końcówek oczu i noc- wyczytałam to w jakimś chińskim poradniku do masażu.Mąż mi robił to jak bolały mnie zatoki tak, że leciałam z nóg
-kąpiele z dodatkiem soli lub wody Szczawa II (woda lecznicza) jest też woda rabka czy coś ale ona ma mneijsze stężenie minerałów dlatego metodą prób i błędów doszłam do tej
- kolejna sprawa inhalacje też tą wodą tylko z dodatkiem olejków właśnie, może być lawendowy bo jest antyseptyczny
-sprawdz czy nie masz za suchego powietrza w pokoju- jak coś to użyj nawilżacza powietrza
- sinupret-ziołowe tabetki a mają moc
-sok z bzu czarnego
- kasza jaglana- jak najwięcej bo oczyszcza organizm z nadmiaru śluzu
-okłady z podgrzanej soli gruboziarnistej
-okłady (ponoś ze dwie godziny) musisz być wcieple i po NIE wolno wychodzić bo człowiek jest mega rozgrzany. W każdym razie okłady z ziół szwedzkich.Jeśli wydzielina Ci nei schodzi to po nich puści i to mocnoo
- Bańki próżniowe, jak ktoś umiałby Ci założyć to też fajna sprawa. Poprawia ogólnie kondycję organizmu a przy zatokach człowiek jest mega zmęczony więc sama rozumiesz.
- Ostatnia rada od znajomego zielarza- ogrzewaj nerki pijąc herbatę np dorzuć sobie jeden goździk, kardamon, cynamon i imbir. Mega Cię wygrzeje a jak to będziesz systematycznie robić to na długo zapomnisz o zatokach

kkks IP: 94.254.146.**

Można różnie trafić z tymi inhalatorami. Ja szukałem czegoś do 200 zł maks i znalazłem Baby Sanity. Taki rodzinny wynalazek bym powiedział. Od maleńkiego mogą go dzieci używać, ale jest też dostosowany dla osób dorosłych. Ja to lubię taką inhalację sobie zrobić jak pogoda za oknem jest średnia, jak mnie jakieś przeziębienie próbuje dopaść to wtedy taka profilaktyka zawsze się w moim wypadku sprawdza.

betaaa IP: 91.222.118.**

Bardzo jestem zadowolona z inwestycji w inhalator Alergia Stop. On jest głównie pod alergię i jej terapię zrobiony, ale sprawdzi się też przy leczeniu przeziębień, stanów zapalnych i tak dalej. Wykorzystanie jest dużo szersze, można różne rodzaje leków tutaj wlewać o ile są przeznaczone do wziewnego podawania. Dobrą opcją w tym modelu jest wyjątkowy cichy kompresor, nie ma takich drgań jak się nasłuchałam od znajomych, że potrafią podczas pracy inhalatora się pojawiać.