Ida IP: 83.24.104.**

Od jakiś 2,5 roku zmagam się z bólem kręgosłupa... Boli mnie część piersiowa. Wyrózniam dwa rodzaje bólu. Pierwszy łagodnieszy kiedy wstaje z łożka lub za długo leże... Łatwo się go pozbywam sprzątajac ale nie zawsze przynosi to ulge. Wtedy kregosłup jest jakby taki szywny czuje to gdy stoje dłuższą chwile a potem usiade. Nie jest zbytnio uciażliwy ponieważ moge normalnie funkcjonować. Drugi już nie jest za bardzo przyjemny... Przychodzi przeważnie po południu lub wieczorem. Ból jest bardzo silny wiec nie mogę wstać z łóżka. Gdy się zaczyna promieniuje do żoładka wiec na poczatku myślałam ,że to brzuch. Wtedy biore gorącą kąpiel, naklejam plaster rozgrzewający i kłade się do łożka... Tylko to mi pomaga. Tabletki (np. ibuprom) lub maść nic nie pomagaja... Bół przychodzi bez konkretniej przyczyny... Byłam już u lekarza rodzinnego z tym problemem. Za pierszym razem przepisał i meloxan i kazał mi smarować maścią fastum ( kregosłup bolał mnie dzień i noc) po tygodniu mi przeszło ale nie czułam żadnej ulgi przy tym co mi zapisał.Dał mi skierowanie na rtg ale prześwietlenie nic nie wykazało. Drugi raz
kazał mi tylko kupić maść... Więc teraz moje pytanie czy może ktoś z czytających ma podobne problemy? Może wiecie co mi dolega? Czy ktoś zna dobrego lekarza który pomogł z moim problemem? a nie odsyłał do apteki po maść bez recepty. Mam 20lat, lekka nadwage i dziecko więc od czasu musze je podnieść ale nie robie tego nagninnnie powieważ dziecko jest na tyle duże ,że chodzi samo. Mieszkam w Warszawie. Proszę o pomoc.

kachna grubachna IP: 80.54.173.**

może po ciąży to się stało? Może masz skrzywienie lub rotację w kr. piersiowym i z powodu zwiększenia ciężaru ciała oraz przesunięcia środka ciężkości- dziecko w brzuchu powoduje przesunięcie środka ciężkości i statyki ciała.Myślę,że najlepiej pomogłoby ci pływanie lub gimnastyka w basenie,a także laser na kręgosłup piersiowy lub inny zabieg fizjoterapeytyczny.Udaj sie do specjalisty reh. ruchowej lub spróbuj z basenem.Na niektórych basenach są fizjoterapeutyczne zabiegi.Skorzystaj z nich.Smarowanie maścią przeciwbólową to głupota,bo maści szkodzą na wątrobę i inne rzeczy.Czasem jak sie ulotkę przeczyta,to włos się jeży.Druga sprawa- czy masz duże piersi? Duże piersi też mogą być powodem bólów kręgosłupa piersiowego.Jeśli tak jest,to musisz codziennie ćwiczyć robiąc ćwiczenie wzmacniające grzbiet i mięśnie klatki piersiowej.I jeszcze jedno: dżwigając dziecko musisz to robić tak,by nie obciążać bardzo kręgosłupa,a więc przewijaj dziecko na stole,a nie na łóżku.Zamiast schylać się - zginaj nogi w kolanach i kucnij...itd.Do ćwiczeń kup sobie sprężynę do rozciągania lub taśmę elastyczną podobną do długiego szerokiego szalika.Widziałam takie w internecie,ale zapomniałam jaka noszą nazwę.WNIOSEK : ćwiczyć cosdziennie i jeszcze raz ćwiczyć i dbać o kręgosłup.I nie przesadzać z noszeniem dziecka na rękach.

sp.z oo IP: 80.54.173.**

znajdż w internecie zestaw ćwiczeń na kręgosłup piersiwy ićwicz codziennie rano i wieczorem.

sp. z oo IP: 80.54.173.**

I nie siedż godzinami przy kompie,a ruszaj się.Schudnąć kilka kilo jak się da.To też ulży kręgosłupowi.Będzie miał mniej do dżwigania.

Ewa IP: 77.113.28.**

Ja zmagam się z tym objawem co Ty ale jesli chcesz napisz do mnie na gg845844

sp. z oo. IP: 80.54.173.**

Do IDY-a na jakim łóżku ty śpisz? Czy jest płaskie ,czy pod głowa ma takie podwyższenie,które sprawia,że śpisz przygarbiona?Dla kręgosłupa jest też ważne na czym się spi.

pomysłowy dobromir IP: 80.54.173.**

musisz odciążyć kręgosłup,nie dżwigaj dziecka.Jesli dziecko np. śpi w łóżeczku dziecięcym ze szczebelkami,to nie żwigaj go przy wkładaniu i wyjmowaniu z łóżęczka.Wyjmij jeden szczebelek z ,,drabinki** drugi od strony nóg z boku łóżeczka i niech dziecko samo wchodzi i wychodzi.Kup mały stołeczek i niech po stołeczku wchodzi siadając przy stole.Nie sadzaj go sama i nie dżwigaj.No i GIMNASTYKA KONIECZNIE.

yogi miś IP: 80.54.173.**

długie siedzenie i pisanie na kompie gdy łokcie nie maja podparcia,a ręce są długo w powietrzu,powoduje przeciążenie kręgosłupa szyjnego i piersiowego.Tylko gimnastyka i przerwy w pracy na kompie.

Ida20

Z tego co wiem napewno nie jest to związane z moja waga , poniewaz schudłam po ciaży okolo 30kg i na nic to się nie zdało... Kregosłup jak boli to bołał. Moje dziecko ma 2lata więc dużo robi już samo... Bardzo rzadko ją podnoszę może 2 razy dziennie a czasami nawet wcale... Przy komputerze jestem tez sporadycznie. Dużo spaceruje. Nie mam dużych piersi. Chętnie spróbowałabym z basenem ale nie wiem czy znajde na to czas...

monika010 IP: 83.27.149.**

Mi lekarz na takie bóle polecił rezonator biofotonowy i chodziłam z nim normalnie do pracy, jest mały, wygodny i niewidoczny pod ubraniem. oprócz tego ze mnie leczył to ma silne działanie przeciwbólowe,więc wszystko mogłam robić z nim. jest bezpieczny da zdrowia nie to co tabletki. Stosowałam jakoś 3 miesiące i wszystko minęło

kregosup piersiowy IP: 77.242.232.**

Ten rezonans to sciema . Ludzie pooczytajcie na ten temat.

Twoja odpowiedź