jacek IP: 96.234.116.**

moch1976

http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/6174_objawy_strony_układu.html

Barbarella IP: 212.76.37.**

Witam! Zwracam się do Kasiek, Magdy i innych forumowiczów! Jeżeli dotychczasowe badania niczego nie wykazały, sprawdźcie czy przyczyną waszych problemów nie jest ZWĘŻENIE PNIA TRZEWNEGO. Jest to choroba rzadko rozpoznawana przez naszych lekarzy, gdyż daje mylące objawy. Najważniejsze z nich:
- ból z lewej strony pod żebrami, szczególnie po posiłku
- bóle żołądka
- nudności, wymioty
- zgaga
- bóle w mostku
- bóle i kołatanie serca
- zawroty głowy
- zaburzenia równowagi
- niedowaga
- zmęczenie, brak sił
Chorobę wykrywa usg pnia trzewnego. Pień to tętnica brzuszna, która dostarcza krew do żoładka i innych narządów wewn. Jeżeli pień trzewny jest zwężony, wtedy narządy te są źle ukrwione, co wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Pozdrawiam!

zielarz IP: 82.139.146.**

witam wszystkich tez to mam od dwoch lat czasem jak mnie zlapie atak to mysle ze zaraz wykorkuje,ja lecze sie sam i troche pomaga ale nie na dlugo ale dobrze i to bo wczesniej bolalo non stop.przedewszystkich zrezygnowac z alkoholu i tlustego jedenia,nic smazonego,tylko gotowane,pije taka mieszanke 3 porcje nagietka 1 porcja krwawnika i 1 porcja pokrzywy pic trzeba okolo 2 litrow przez caly dzien to troche pomaga i dodatkowo robie oklady z ziol szwedzkich(ziola bittnera)nie pomaga to w 100%ale jest lepiej niz bylo i czasami nawet nie kuje ale tylko na krotka mete ale jakos funkcjonuje w tym swiecie.no i oczywiscie nikt nic nie wie co to jest a moim zdaniem mamy poczatki zapalenia trzuski,ewentulanie powiekszona sledzione i temu te wypuklosci w okolicy zeber.pytanie czy macie czasami bladosc na twarzy?

madzia18

ja mam takie same dolegliwosci bol w lewym boku biegunki , wzdecia ,gazy co moze byc przyczyna prosze o odpowiedz dziekuje

mariusz IP: 94.232.32.**

witam mam na imie mariusz mam 33 lata tak samo mnie boli po lewej stronie w okolicah łopatki odbija mi sie nawet smaku do jedzenia nie mam byłem na pogotowiu powedzeli ze mam zapalenie orzkrzeli ale czy to z tego morze bysz taki bul ?? boli mnie terz tyłek z lewej strony szukam pomocy

Darrio IP: 83.18.157.**

Do Mariusza, 2009-01-09 sprawdz sobie nerki to badzie lepiej

XYZ. IP: 213.158.197.**

A czy ktoś z Was zrobił próby wątrobowe?? Pokazują stan wątroby, ale i trzustki- warto do nich dodać cholesterol i cukier (glukozę) najlepiej z krwi, ale i z moczu.
Poza tym sprawdzając choćby OB dowiecie się czy jest jakiś stan zapalny czy nie...
Co do tych którzy mają bóle *brzucha* zgagi, pieczenie w dołku, a nawet problemy z oddychaniem to poza helico... może to być cholecystolithiasis- potocznie kamienie w woreczku żółciowym- złogi. Porządne USG jamy brzusznej- naczczo!!! Dzień wcześniej nie jeść ciężkostrawnych rzeczy!!! Niektórzy polecają espumisan 3x2kapsułki w dniu poprzedzającym badanie- ja tego nie praktykuję i też działa USG ;)

Misiek93

Witam wszystkich. Mam 15 lat i od 2 trenuje piłkę nożną. Przed tym również często udzielałem się w szkolnych zajęciach sportowych. Od roku czasem kłuje mnie w lewym boku i boli mnie serce. Miałem Robione EKG które nic nie wykazało. Zazwyczaj mam niski puls ktory jest w granicach 50 do 60 w stanie spoczynku ale podobno to bardzo dobry puls dla piłkarza. Czasem tez uciska mnie w mostku i czuję jakby w klatce pierśiowej było mało miejsca. Zdarza mi się czasem poimprezować i wypić. Jednak od kilku już tygodni nie pije a dalej mam uciski i bóle. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź co powinienem zrobić :)

jumaja

Miałam także bóle pod lewym żebrem w okolicy trzustki - na USG trzustka jest nie widoczna z powodu gazów.Poza tym często boli mnie pod prawym żebrem i w nadbrzuszu.
Stwierdzono u mnie :
1. nerwicę jelit
2. helikobakter
Jednak pomaga mi cynarex. Odkąd go zażywam poprawiła się prestylaktyka jelit, zmniejszyły wzdęcia, ustąpiły bóle w nadbrzuszu i lewym boku. Oczywiście uważam z surowizną a szczególnie z owocami, ponieważ zawarta w nich fruktoza podrażnia błonę śluzową uszkodzoną zapewne przez helikobater.Ponadto w pierszwym leczeniu objawów bólowych gastrolog zalecił mi lek dostępny na receptę Duspatalin retard.

Peter IP: 89.16.94.**

Sprawdzcie to,moze to wam po czesci cos wyjasni
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_jelita_dra%C5%BCliwego

Rege1231 IP: 217.98.4.**

Kochani zgadzam sie ze zdaniem ~Barbarella.**Jeżeli dotychczasowe badania niczego nie wykazały, sprawdźcie czy przyczyną waszych problemów nie jest ZWĘŻENIE PNIA TRZEWNEGO*.

Ania IP: 79.163.126.**

bóle w lewym boku pod zebrem do jakiego doobrego lekarza sie udać slyszalam że może byc to zwężenie pnia trzewnego i że trzeba zrobić usg a ja się pytam do kogo sie z tym udać prosze o pomoc

Prosze odezwij sie do mnie na poczte rege1231@op.pl .Podam Ci namiary.

ania IP: 79.163.123.**

rrege prosze jakier leki przyjmowałes prosze odpis

Leków nie przyjmowałem