luiza1pop IP: 109.95.3.**

Kochani. Witam wszystkich cierpiacych na dysfunkcje stawu skroniowo-zuchwowego. Znajdziecie pomoc tam
I Klinika chirurgii szczekowo twarzowej w Szpitalu Dzieciatka Jezuz - Warszawa ul. Nowogrodzka 59 , najlepsi specjalisci oddani swojej pracy , oczywiscie wszystko na NFZ. Wykonuja artroskopie stawu. To tyle, mialam miec operacje i prawdopodobnie sie na nia zglosze bo jestem trudny przypadek. Doszly u mnie silne zawroty glowy, bole, zaburzenia widzenia (zaburzenia akomodacji oka) i szumy uszne (mozna pisac o mnie prace doktorancka:)). Psychicznie czuje sie fatalnie. Ale wiem ze prof. Wanyura i doktor Stopa potrafia pomoc jako jedyni chyba w Polsce- tam szukajcie pomocy.
Wszelkie telefony znajdziecie w internecie- min.do rejestracji w szpitalu.
Pozdrawiam

Mikalika IP: 178.235.228.**

Luiza, a te szumy uszne to jakie są? Pulsujące??

To ciagly pisk

kuban999 IP: 83.4.112.**

Witam

Problem polega na tym ze pare dni temu jakbym gorzej slyszal na prawe ucho, pozniej zaczela mi mrowiec lewa czesc twarzy a po 2 dniach praktycznie stracilem czucie w lewej czesci twarzy. Nie moge zamknac powieki ani przezuwac lewa strona bo mam wszystko odretwiale. Dodam ze narazie nic mnie nie boli. Co to moze byc? POMOZCIE SZYBKO!!!

ania05 IP: 83.30.196.**

Może cię zawiało ?A może masz zapalenie nerwu twarzowego ?Idz do pomocy dorażnej bo tu nie ma lekarzy ...

Mikalika IP: 213.73.25.**

U mnie 4 lata temu pojawił się pulsujący szum uszny z lewej strony. Rok temu dołączyło do tego, ból pod uchem i za uchem, mrowienie górnej szczęki, ucisk w skroni, uczucie przepełnienia ucha, kołatanie serca, zaburzenia zgryzu. Robiłam rezonans głowy (neurolog), TK ucha wewnętrznego (laryngolog), pantomograficzne zdjęcie szczęki (chirurg szczękowy). Badania nic nie wykazały. mam już serdecznie dość bólu a szczególnie pulsowania w uchu, totalnie mnie to wykańcza. macie pomysł, co mogłabym dalej z tym zrobić??

Polecam chirurga szczekowego

miriam IP: 217.202.62.**

Witam ponownie!!Umnie naszczescie jest juz dobrze, ale caly czas biore leki na depresje, tym razem Cipralex, bo przy Zoloft mialam codzienne migreny. Teraz orzy Cipralex jest dobrze, czasem pobolewa mnie mnie polowa glowa i twarzy, ale sa to krotkie bole. Ogolnie czuje sie dobrze.Mnie antydepresany pomogly,wiec moze i komus z was moglyby pomoc? Nerwica ma naprzwde wiele twarzy! Pozdrawiam.

optyk IP: 83.10.203.**

Cześć
Mam to samo cholerstwo,drętwiejąca broda ,ból w zawiasac szczękowych.ból ucha
początkowo leczyłem antybiotykami ucho niby wyleczyłem ale dalej boli
Poszedłem do neurologa który leczy również akupunkurą,pierwsze co zrobił to przyłożył palce do moich *zawiasów szczękowych* i powiedział że to prawdopodobnie tu znajduję się problem
Chodze na zabiegi jest delikatna poprawa będe szczczęsliwy jak to się skończy a trwa od listopada

Bananowski IP: 31.172.177.**

Witajcie, dołączam do piszących *obolałych*. Czy może ktoś z Was polecić jakiegoś fachowca w okolicy Krakowa, który pomoże w podobnych dolegliwościach???
BAAARDZO PROSZĘ O NAMIARY

iwona82 IP: 83.0.160.**

Witam Was wszystkich. NAczytałam się i teraz ledwo żyję ze strachu. Od kilku tygodni strasznie mnie boli kark, dużo pracuję przy komputerze więc pewnie mam niewłaściwą postawę itp. Ból nasila się w momentach przeciążenia organizmu, zmęczenia, stresu... Od kilku dni doszły nowe objawy- w nocy nie śpię, ciężko mi się oddycha, boli mnie szczęka, lewe ucho, w dzień też czuję jakby dolna szczęka ważyła tonę... ponadto czuję mrowienie twarzy... Jestem bardzo nerwowa i czutając Wasz wypowiedzi mam nadzieję, że gdy zacznę zmagania z nerwami to możę będzie lepiej????????? :-(((

psychologKGarbacz

Witam serdecznie,

Iwona jeśli Twoje bóle i inne objawy nasilają się w sytuacji przeciążenia organizmu i stresu to wszelka aktywność, która redukuje napięcie nerwowe będzie dla Ciebie pomocna.
Spróbuj ćwiczeń relaksacyjnych (na przykład oddechowych połączonych z naprzemiennym napinaniem i rozluźnianiem mięśni całego ciała), sportu, treningu autogennego Schultza oraz innych metod relaksacji (aromaterapia, masaż itp.)

Pozdrawiam

WojciechS IP: 91.206.211.**

Od ok. 4-5 tygodni mam mniej więcej te same dolegliwości co opisane przez przedmówców. U mnie główne objawy to drętwienie obustronne w okolicach ucha (wysokość ślinianek przyusznych), promieniujący na zakończenie szczęki i szyję. Początkowo miałem powiększone węzły chłonne szyjne i dostałem na nie antybiotyk, później lekarze pierwszego kontaktu stwierdził, że to zapalenie ssż i dostałem Ibuprofen (kilka kilogramów) a później Nimesil + skierowanie na USG ślinianek i węzłów. Dolegliwości są denerwujące takie mrowienie-drętwienie-rozpieranie.

Co podejrzewam, że mogło się przyczynić: Pracuję przy komputerze i na pewno mam problem z odcinkiem szyjnym. Dodatkowo kiedyś upadłem bokiem twarzy na posadzkę. Możliwe, że wtedy mogło się coś ze stawem stać.

Co mi pomaga: Nie polecam tej metody (bo nie wolno propagować), ale po 3 piwach nie czuję zupełnie dolegliwości. Druga metoda, mocno się zmęczyć. Np przejechać się z 40km na rowerze, zrobić 50 pompek, pobiegać. Tzn, do wysiłku trzeba się zmusić, przynajmniej ja muszę i efekt jest dobry.

Jak zrobię zakładane badania (USG szyi-ślinianek-węzłów, wizytę u ortopedy) dam znać. Na razie jest słabo bo człowiekowi przychodzą idiotyczne myśli do głowy - że rak w odmianie dziwnej i zabójczej. Myślę jednak, że nie ma co szukać tak radykalnej diagnozy.

WojciechS IP: 91.206.211.**

USG ślinianek, węzłów i szyi ogólnie, ok. Znaczy się, że pozostaje dogłębne badanie stawów sz,

zofia5014

Woiciechs

sprubujzrobic sobie prześwietlenie twarzy czy ty po tym upadku nie złamałeś jaką kość twarzy

piszę dlatego ze ja tak mam po zderzeniu się z rowerem odczuwam drętwienia nosa ust i i przy uchu i stwierdzono załamanie

a jest t złamanie jarzmowe oczodołu pozdrawiam