Marcin IP: 87.207.176.**

Witam.
Mam pytanie do zgromadzonych tutaj :).
Na poczatku powiem iz mam nadcisnienie od paru lat i biore na to
prestarium 4mg dziennie (rano).
Dodatkowo tez mam wszczepiony stymulator DDD z powodu choroby wezla
zatokowego.

A teraz pytanie
od paru tygodni biore 2 razy dziennie biosotal 80 z powodu czestoskurczy
komorowych.
rano i wieczorem po tabletce. Od paru dni obserwuje i czuje :( po poludniu
lub wieczorem skok mojego cisnienia w gore. Sprawdzam cisnieniomierzem i
wycodzi srednio okolo 100/150. Puls w granicach 65-80. czuje pobudzenie i
drzenie rak.
czym to jest spowodowane ze cisnienie tak idzie do gory skoro prestarium i
biosotal sa lekami obnizajacymi cisnienie ???
martwie sie tym i nie wiem co mam robic :(
prosze o pomoc.
dodam ze 13.06 ide do lekarza na kontrole stymulatora

pozdrawiam
Marcin

Asia IP: 217.153.73.**

Witaj!:). Przede wszystkim podaj dokładnie o jaką chorobę węzła zatokowego chodzi. Po drugie,masz podwyższone jedynie ciśnienie rozkurczowe(wartość druga),zaś skurczowe masz nawet nieco za niskie (wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg). Puls rownież jest calkowicie w porządku (wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią).Jeynie to drżenie rąk,druga wartośc ciśnienia i reszta objawow ktore podaleś wydają sie podejrzane. Może być tak,ze oba te leki powodujace obnizenie cisnienia kumuluja sie i dlatego obnizają pierwszą wartośc ciśnienia,natomiast drżenia i cala reszta to efekty uboczne. Jesli jednak do tej pory nie odczuwaleś takich objawow,a ciśnienie bylo prawidlowe,to powinieneś udac się do lekara pierwszego kontaktu i przedstawić problem. Jesli bedziesz mial jaieś pytania,zadaj,a w miare mozliwosci postaram sie na nie oidpowiedziec. Zyczę powrotu do zdrowia!:)

Marcin IP: 87.207.176.**

witam.
przepraszam za blad lecz cisnienie to 150/100.

co do choroby wezla zatokowego to przepisze z karty szpitalnej:
choroba wezla zatokowego oraz napadowy blok przedsionkowo-komorowy typu Wenckebacha z zespołami MAS.

to jeszcze raz prosze o pomoc.

nerw lisciowy IP: 217.153.48.**

Jezu Asia - przecież gość popełnił tzw czeski błąd podajac odwrotnie swoje wyniki zmierzonego cisniena krwi. Jak może mieć cisnienie skurczowe niższe od rozkurczowego ? Przecież to niemożliwe !

Jezeli ma cisnienie - prawidłowo zapisane - 150/100 tzn że jest ono nieco podwyzszone.
Mnie też się zdarzają takie skoki wieczorem zwłaszcza po posiłku, z tym że przeważnie miewam 150/90 - to rozkurczowe mnie mniej martwi. Kładę to na karb tego że sam posiłek moze zwiekszać ciśnienie a poza tym wieczorem tradycyjnie cisnienie jest wyższe.

Istnieje taka mozliwość,więc nie widzialam potrzeby poprawiania Marcina. Co do tej choroby- drogi Marcinie,zespłól MAS to inaczej zespól Morgagniego-Adamsa-Stokesa polegający na przejściowej asystolii,czyli chwilowym zaniku akcji serca. Jest on niebezpieczny dla zdrowia i życia (choć nie trwa dlugo,to może doprowadzić do poważnych uszkodzeń i śmierci).Co do ciśnienia- owszem,jest podwyższone,ale na szczęście nie wyjątkowo drastycznie. Jak już jeddnak pisalam,jeśli odczuwane przez Ciebie drżenia i inne nieprzyjemne dolegliwości nie mialy przedtem miejsca,zgłoś sie do lekarza.Natomiast co do tego bloku (inaczej eriodyki Wenckebacha),to myślę,że Twój stymulator powinien sobie z nim poradzic. Jeśli tak sie nie dzieje(tzn. odczuwasz przykre dolegliwości sercowe),musisz o tym koniecznie poinformować lekarza. Pozdrawiam serdecznie!:)

Asia,
proszę wytłumacz mi jakim cudem ciśnienie skurczowe może być niższe od rozkurczowego w czasie jednego pomiaru ???

Prawa fizyki nie działają, czy co ?

No na przyklad prawa fizyki:P. A tak na serio,jest to możliwe-nie powiem Ci dokładnie w jakich przypadkach,żeby nie skłamać (są to oczywiście przypadki b. sporadyczne:)),ale sama mialam taki przypadek w swoim życiu (choć może ciśnienie nie bylo tak rozstrzelone:P). Faktycznie,na pewno nie zdarzają się aż tak skrajnie dalekie od siebie wartości,ale wierz mi-medycynie znane są różne przypadki w tym takie też:). A żeby Cię uprzedzić-nie jestem cyborgiem,a z ciśnieniem to mialam dużo różnych cyrków:P. Pozdrawiam!:).

Asiu,
żeby nie było że się na Ciebie uwziąłem z tym ciśnieniem. Niestety nie masz racji i nie jest to kwestia wiary.

Ciśnienie krwi w tętnicach w czasie skurczu serca jest zawsze większe od cisnienia w czasie rozkurczu. Wyobraź sobie choćby pompkę ciśnieniomierza - gdy ją ściskamy ciśnienie w rurce i w mankiecie wzrasta gdy uścisk zwalniamy spada, identycznie jest w układzie krwionośnym.

Jeżeli ktoś zaobserwował coś odwrotnego to znak że powinien swój ciśnieniomierz oddać do naprawy :)

Pozdrawiam i kończę ten wątek o skuczach i rozkurczach.

Wiem,że ciśnienie skurczowe jest wyższe od rozkurczowego i nie uważam,że się czepiasz- po prostu wyrażasz swoją opinię:). Może jest to dziwne,ale wierz mi albo nie-mialam taki przypadek,a mój ciśnieniomierz nie był zepsuty:P. Oczywiście gdybym tego sama nie doświadczyła też nie wierzyłabym.że to prawda,tak,że Ci się wcale nie dziwię. A że jestem czasami porządnym ewenementem,to sama wiem:P. Pozdrawiam rónież i tak samo kończę ten temat:).

Hypertonicus:-) IP: 87.207.129.**

Witam
Mam pytanie:
Od 20 lat mam zdiagnozowane nadciśnienie samoistne/kliniki,szpitale za sobą żadnych nerek,zwężeń aorty itp przyczyn nadciśnienia/,od kilku lat przyjmuje regularnie leki,ale zauważyłem pewną przypadłość.Leki obniżają mi tylko ciśnienie skurczowe natomiast wartość ciśnienia rozkurczowego jest niezmienna.
I tu moje pytanie: jakie mogą być-oczywiście tylko teoretycznie,przyczyny takiego zachowania się organizmu?
Wart ciśn tętn bez leków 190/120 z lekami 150/120
prochy:Vilpin,corectin

~Serverum IP: 91.208.72.**

Witam,
Przemierzając problematykę nadciśnieniową natknąłem się na TO szanowne forum...
I mam pewną małą prośbę...
Bardzo proszę o rzeczowość, uczciwość i fachowość osób piszących, bo chęcią powiedzenia dla samego powiedzenia, można komuś postronnemu namieszać tylko w głowie, a i być może nawet krzywdę zrobić....
Ciśnienie skurczowe musi być większe niż rozkurczowe..., i dywagacje nt. odwrotnego stanu rzeczy dowodzą nie tylko braku elementarnej wiedzy, ale i arogancji pomieszanej z przedumaniem i nadboskością własną...
Pani Joanno: jak się czegoś nie wiem i nie rozumie - to się się stosuje Zasadę o Złocie...

ewa IP: 188.147.162.**

ja tez mam wysoki puls na 90 a cisnienie na 78 104 a nawet spadnie mi na 94 na76 czy to jest dobrze prosze o jakies wyjasnienie i pomoc

Maria TW IP: 77.65.43.**

Moje ciśnienie
wczoraj wieczorem: 159/111 puls 75
dzisiaj przed chwilą: 150/121 puls 88
i najczęściej tak mam że to drugie nie mieści się w granicach normy, co może być powodem ?

Maria TW IP: 77.65.43.**

Hypertonicus odezwij się

Twoja odpowiedź