Maja IP: 87.16.114.**

Moja siostra, 46 lat, od lat cierpi na arytmie serca,przyjmuje regularnie leki. Ostatnio dostala skierowanie na koronografie i stymulacje (nie mozna odczytac - przelykowa?przedsionkowa?). Niestety boi sie tych badan,nasluchala sie o przypadkach zawalu w trakcie badania i w ogole zastanawia sie,czy isc na te badania. Czy ktos moglby mi pomoc w przekonaniu jej,za nie moze byc tak strasznie? Ktos mial przeprowadzane te badania i moglby podzielic sie wrazeniami?
Bede wdzieczna za odzew
Maja

dana IP: 80.55.155.**

koronografia wcale nie jest straszna a i badanie przezprzelykowe tez mialam oba i dzieki bogu wszystko przeszlam to przezprzelykowe troszke nie przyjemne podobne do gastroskopi glowa do gory nie jest tak jak opisalas
t

Maja IP: 82.49.58.**

Dzieki za odpowiedz - Dana!
Czekam na dalsze wiesci od osob doswiadczonych,potem poczytam tej panikarze mojej siostrze!
Z gory dziekuje
Maja

Do-Ko IP: 83.24.158.**

Koronarografie mialam w sumie cztery razy. Przeprowadzaja ja doswiadczeni lekarze i istnieje minimalne niebezpieczenstwo wywolania zawalu /zwykle zreszta u starszych i ciezko chorych ludzi/. Gdyby sie nawet wydarzyl to i tak zostaje natychmiast opanowany i nie pozostawia trwalego sladu na miesniu sercowym. Przed pierwsza koronarografia balam sie bardzo a potem zla bylam na siebie, bo zdecydowanie wiecej zdrowia kosztowal mnie strach niz samo badanie. Potem, przy kolejnych, nie koronarografii sie balam tylko jej wyniku.

Elzbieta IP: 83.3.109.**

Jestem 3 tygodnie po badaniu alboratoryjnej koronografi i nadal boli mnie noga, czy to objaw normalny?

igor IP: 213.25.39.**

moja kolezanka 37 lat miała koronografie -jutro pogrzeb zastanówcie się zanim pójdziecie . tylko tyle chciałem napisać

Hela 754 IP: 83.19.104.**

Miałam dwukrotnie koronarografię przed operacja by-passów i wszystko było w porządku. Przy drugiej koronarografii zaczęło mi spadać ciśnienie, ale pomoc była na miejscu i nic się nie stało. Uważam, że jeżeli jest ona przeprowadzana przez doświadczonych specjalistów w warunkach klinicznych więc nie ma się czego obawiać. Koronarografie i operację miałam w Aninie.. Pozdrawiam

minia IP: 83.2.240.**

ja tez mialam koronarografie itez znoslam dobrze Igor co pisze o przypadku kolezanki moze byla uczulona na kontrast i z tad ten skutek

Hela 754 IP: 83.19.104.**

Ja byłam uczulona na kontrast przy innych badaniach, więc się bałam koronarografii, ale o tym uczuleniu informowałam lekarza przed badaniem, zastosowano inny kontrast i było w porządku. Może faktycznie była uczulona na kontrast albo wystąpiły inne komplikacje lub nie stosowała sie do zaleceń lekarza, kiedy trzeba było leżeć z nieruchomo.

Elzbieta20080410 IP: 78.34.141.**

Koronografia jest jak każde badanie przy którym istnieje jakieś ryzyko . Jeśli mogę doradzić, to proszę się zastanowić zanim podejmiecie decyzje robienia tego badanie ambulatoryjnie.Ja właśnie zrobiłam koronografie ambulatoryjnie i po czterech godzinach po badaniu wróciłam o własnych nogach do domu .Po mimo ze leżałam w domu mówiąc te 24 godziny, to od badania minęło już trzy tygodnie a ja odczuwam ból w nodze. Pierwszy raz koronografie robiłam w szpitalu , gdzie pozostałam tam przez dwa dni i tych problemów nie miałam. pozdrawiam.

teresa

Historia mojej choroby jest bogata a i doswiadczenia w tym badaniu tez bylo ich kilka a mam 46l jesli to renomowany szpital i lekarz to nie ma obaw.

Tomek IP: 83.243.118.**

Pytanie do tych, ktorzy badanie juz mieli. Czy przed badaniem uswiadomiono Was o ryzykach badania? Czy musieliscie podpisywac jakies dokumenty dot. mozliwych komplikacji i jesli tak, to jakie one mialy tresc?

jasne ze informuja i podpisuje sie zgode na zabieg

Tomek IP: 83.243.118.**

Informuja, dobrze. Jakie sa ryzyka koronografii? Czy w tych dokumentach trzeba sie np. zgadzac na transfuzje krwi, jesli zajdzie taka potrzeba? Widzialem takie dokumenty z Niemiec i z Anglii i tam bylo sie trzeba zgodzic.

nic o tym nie czytalam a jezeli potrzeba by bylo to jaki problem, to tylko ratuje zycie,pozdrawiam