Kasia25 IP: 87.205.213.**

Angiografia Tk-pytałam,ale z względu na podwyższony poziom kreatyniny odpada,w razie ponownego podania kontrastu przy ICD-CRTD to *za dużo* na nerki ojca.Zrobiliśmy tylko tomograf na zwapnienie żył(norma przekroczona: 270)

ATQA IP: 188.33.20.**

Kasiu,moj maz mial robiona korone dwukrotnie przez reke.Z sali po badaniu wyszedl o wlasnych silach :) .Koronografia w zaden sposob meza nie ograniczyla,nie byl *unieruchomiony*.Jedynym dyskomfortem jaki odczuwal byla spuchnieta reka od opatrunku uciskowego,ktory nosil kilka godzin.
...mam nadzieje ze zabieg u Twojego taty bedzie pomyslny..
Powodzenia.

Kasia25 IP: 77.253.168.**

Czy sama koronarografia daje poprawe,lepsze samopoczucie?Czy to jest tylko i wyłącznie badanie w celu sprawdzenia drożnościu żył?
Jest jest szansa że poprawi się EF po koronarografii?

ATQA IP: 31.174.120.**

..poprawe?-nie,to tylko (i az) badanie inwazyjne...

kicia96 IP: 83.21.0.**

Moj dziadek miał wczoraj koronografię i włozyli mu stent. Jak opowiada nie było to straszne i najbardziej męczy go nieruchome lezenie. Ta koronografia ocaliła mu zycie bo została przeprowadzona podczas zawału mozliwe ze w ostatniej chwili. Zyczę odwagi i powodzenia

aaa IP: 91.123.173.**

W środę miałam koronografię. Bardzo się bałam - niepotrzebnie. Koronografię miałam z ręki. Nic nie bolało. Jedynie uciążliwa była opaska, po której trochę spuchła ręka, ale to było do wytrzymania. Po 2 godzinach sama poszłam do toalety. W szpitalu, w którym robiłam nie było żadnych powikłań. Więc nie ma się co bać.

jacko1 IP: 77.97.136.**

Ja mialem 6 razy robiona koronografie . zawsze byla przez pachwine. nic przyjemnego , ale rowniez nic strasznego . pozdrawiam wszystkich

AnAM IP: 91.199.250.**

Proszę o radę, mój tata ma 77 lat, został skierowany na koronarografię, ponieważ jest bardzo słaby, ma zawroty głowy, zaburzenia pamięci, szybko się męczy, jest też cukrzykiem, ma problemy z ciśnieniem. Obawiam się czy ten zabieg powinien zostać u niego przeprowadzony, czy nie jest na niego za słaby, zbyt schorowany. Będę wdzięczna za opinię.

doktore IP: 109.231.14.**

Postaraj się o angiografie TK

ANAM IP: 91.199.250.**

Jaka jest różnica między koronarografią a angigrafią TK?
Jaki jest procent śmiertelności podczas tych badań?
Czy przed badaniem obligatoryjnie wykonywane jest badanie na uczulenie na kontrast?

Doktore IP: 109.231.11.**

Rożnica jest taka,ze podczas korono można od razu zareagować tzn. wstawić stent. W razie wykrycia nieprawidłowości podczas angio TK i tak trzeba robić korono.
Angiografia Tk jest badaniem nieinwazyjym, dzięki któremu można też ocenić stopień zwapnienia tętnic (calcium score)

Czy prawdą jest, iż notuje się ok. 11 procent śmiertelności przy badaniu koronarografii?

DOKTORE IP: 109.231.11.**

Korono jest inwazyjna dlatego jak jest możliwość zawsze jest lepiej robić angioTK....

Dziękuję za cenne dla mnie informacje.

Arabella IP: 89.229.4.**

Kochani moja mama 3 lata temu miała lekki zawał serca i wstawiony stent.
Miała iść po roku na kontrolną koronarografię,ale zwlekała,bo poprzednia robiona przez tętnicę udową była trochę nieprzyjemna i to długie leżenie bez ruchu też ją denerwowało. Trzy dni temu poszła jednak na to badanie,ponieważ test wysiłkowy buł dodatni. Całe szczęście,że się zdecydowała,bo stent w 80% był zamknięty i groził jej kolejny zawał. Podczas badania tym razem z tętnicy w nadgarstku balonikowaniem rozszerzono stent i wstawiono w niego drugi. Mama czuje się bardzo dobrze,a koronarogrąfia może i uratowała jej życie. Dodam,że nic ja nie bolało,a po 3 godzinach już sama poszła do toalety.