Dorota IP: 83.22.122.**

Ostatnio zrobiłam sobie ekg i nie mam pojęcia co mi z tego wyszło a doktor jest na urlopie do 26-go lutego.

HR:97 1/min.
RR: 580-640 ms
P: 97 ms
QRS: 100 ms
PQ: 118 ms
QT: 330 ms
QTc: 420 ms
Osie: P: 4 o(stopnie)
QRS: 95o (stopni )
T: 20o (stopni)
Liczba zesp. QRS: 16
Uśredniono: 14
Ilość typów: 1

Michal IP: 87.96.66.**

Witajcie.

Ostatnio robilem EKG, niestety nikt nie poinformowal mnie o wyniku, natomiast z opisu nic nie moge rozczytac ;/
Czy jestescie w stanie cokolwiek rozszyfrowac z tego opisu...?:

Oto link do opisu:

http://img.photobucket.com/albums/v733/yautay/DSCF0071.jpg

Pozdrawiam
Michal

Vertico IP: 87.206.141.**

Ja widze tylko:
Rytm zatokowy miarowy (chyba 54)
Skłonnośc XXXXXX
Pozycje XXXX XXXXX

Michal IP: 87.96.121.**

wlasnie ta sklonnosc mnie denerwuje, tylko do czego????

Pozdrawiam!
Michal

radek IP: 62.87.244.**

Bardzo proszę o analizę EKG.
Martwi mnie to,że te wykresy są takie krzywe !
Do lekarza idę dopiero jutro wieczorem , dlatego taki niespokojny jestem.

http://img54.imageshack.us/my.php?image=img0455rs3.jpg

lub
[URL=http://img54.imageshack.us/my.php?image=img0455rs3.jpg][IMG]http://img54.imageshack.us/img54/1124/img0455rs3.th.jpg[/IMG][/URL]

Baaardzo dziękuję !!

radek IP: 62.87.244.**

a może jest gdzieś w necie (strona) ogólnie opis interpretacji zapisu EKG ?

Michał IP: 89.76.218.**

Dwa tygodnie temu miałem dziwną infekcję. Czułem się rozgrzany i otępiały jak przy grypie ale nie miałem gorączki. Do tego doszły bóle mięśni i kości kończyn oraz ich osłabienie.

Trwało to kilka dni po czym nastąpił ból głowy po lewej stronie u góry, ból promieniujący od ucha i ból karku.

Co gorsza zacząłem czuć lekki niedowład prawej strony ciała (głowa, ręka i noga).

Potem (ok 1 tydzień po początku infekcji) pojawił się ból na plecach pod lewą łopatką i trwał równolegle z bólem lewego *czubka* głowy i karku.

Dwa dni temu wszystko ustąpiło, a ja czuje się tylko osłabiony.

Moje EKG:
Rytm Zatokowy miarowy o częstości 70/min.
(?)Namnogram(?) PQ 0,12
Niewielkie zaburzenia przewodnictwa środkowego.
Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.

robin IP: 88.107.4.**

ja mam dokladnie to samo.boje sie tego co to moze byc.bylem u lekarza tutaj w anglii i okreslil bol glowy jako migrene klasterowa. :/ ale ja jakos im tutaj nie ufam. oni polowe chorob leca paracetamolem.jak sie dowiesz co ci dolega to napisz prosze...czekam...

Alicja! IP: 83.28.107.**

Michał- ekg niemalże idealnie- normogram :-) Co prawda masz blok, ale niewielki, który mógł być spowodowany infekcją. Wszystko jest ok.

pati

Witam wszystkich uprzejmie proszę o pomoc od 2 lat dziwnie się czuję robi mi się słabo miewam utraty równowagi kołatania serca które podchodzi mi do gardła bóle w klatce,dziwne uczucie ciśnienia w głowie skurcze i bóle mięśni drętwienia kończyn podstawowe badania wyszły ok ale ekg wykazało lewogram, P mitrale, RBBB, dextrogyrie czy to może być przyczyną dolegliwości???

Sorija-Ania IP: 87.116.205.**

Do wywołania skurczu serca potrzebny jest impuls elektryczny który rozpoczyna skurcz i układ przewodzący który umożliwi dotarcie tego impulsu do poszczególnych jam serca.W normalnych warunkach żródłem tego impulsu jest węzeł zatokowy a jego prawidłowym rozprzestrzenianiem zajmuje się węzeł przedsionkowo-komorowy i pęczek Hisa.Biegnie on wzdłuż przegrody międzykomorowej wzdłuż dolnej krawędzi jej części błoniastej.W odległosci ok 20mm od węzła przedsionkowo-komorowego pęczek Hisa dzieli się na dwie odnogi-prawą i lewa którymi pobudzenie dociera do odpowiednich komór.Lewa odnoga po odejsciu od głównego pnia dzieli się na dwie wiązki-przenio-górną i tylno -dolną.Przerwanie przewodzenia w jednej odnodze pęczka Hisa nie przerywa przewodzenia przedsionkowo-komorowego. Zmienia tylko jego tor. Pobudzenie to dociera do komory okrężną drogą z opóżnieniem. Odzwierciedla się to w poszerzeniu zespołu QRS do lub powyżej 0,12 s( w bloku niepełnym -który spełnia większość kryteriów wymaganych dla bloku odnogi poszerzenie to zawiera się pomiędzy 0,10 a 0,12s)
Zaburzenia przewodzenia w pęczku Hisa mogą być zjawiskiem trwałym, Przejściowym lub nawracającym.Nawracający blok jest czsem zalezny od częstości rytmu-pojawia się przy przyspieszaniu i ustępuję po zwolnieniu czynności komór.Przejściowy blokczesto taowarzyszy rytmom nadkomorowym powodującym znaczne przyspieszenie czynności sercanp w trzepotaniu przedsionków.Ustępuje po powrocie normalnej czestości rymu zatokowego.W ekg blok RBB objawia się poszerzeniem QRS i jego zniekształceniem-przybiera kształt zblizony do litery M, obnizeniem ST odwróceniem załamka Tw tych odprowadzeniach ze zniekształconymi QRS-ami,Szerokim załamkiem S w odprowadzeniach lewokomorowych V5 i V6.
Niepełny blok RBB często towarzyszy wadom serca obciążjącym prawą komorę zwiększoną objetością wyrzutową(W konsekwencji takiego obciążenia dochodzi do przerostu tej komory więc blok taki moze być objawem jej przerostu)
Bloki odnóg pęczka Hisa występują często jako powikłanie zawału serca ,w kariomiopatii. W Twiom przypadku jest to zapewne wynik przebytego w wyniku infekcji zapalenia mięśnia sercowego.
W przypadku takich zaburzeń przewodzenia może dochodzić do zwolnienia pracy serca zawrotów głowy ciemnienia przed oczami .

kotlet

LV-DD:5,2 IVS:1,2 PW:1,1
LA:3,8 RV:2,4
EF:66%

anitakd

Bardzo proszę o interpretację wyników EKG:

HR 86/min
Intervals:
- RR 700 ms
- P 84 ms
- PR 118ms
- QRS 92ms
- QT 378 ms
- QTC 455 ms

Axis:
- P 44
- QRS 75
- T -4

P (II) 0.08 mV
S(V1) -1.15 mV
R(V5) 1.87 mV

Z góry dziękuję

zuziaaa5

Ostatnio miałam robione badanie ekg a oto wyniki
HR 84
SF 87/1MIN
RR 692MS
P 84MS
QRS 88MS
PQ 178MS
QT 352MS
QTC 423MS
osa P 68*
osa QRS 35*
osa T 67*
pomóżcie mi zinterpretować ten wynik proszę.

Kolba IP: 83.9.154.**

Ekag to taki wykres i myślę że to go Powinieneś zamieścić:) pozdro