Marek IP: 77.88.146.**

Mam podobne objawy pomimo brania leków wysokie cisnienie cholerny pisk w głowie dochodzi nawet do188/141 po lekach i co z tym zrobić?!Nadciśnienie już pokićkało mi serce podobno dość poważnie i to się pogłębia a frakcja spada

Klaudia IP: 77.113.244.**

Witam mam tak samo... :( w nocy spać nie mogę i nie wiem co robić... martwi mnie to bardzo, bo jeszcze niegdy nie spotkalam sie z tak dziwnym bolem... Pozmozcie!

Marek IP: 79.162.244.**

Rowniez dołaczam sie do grona majacych te objawy, to popularne sie robi, a nie wiadomo jak z tym walczyc. Mnie wysylaja najpierw do neurologa. Zobaczymy co powie, oby cos dobrego.

łukasz IP: 83.26.14.**

tez niewiem co mam juz robic .... ;(kto wie co to moze byc !!!

agnes IP: 83.22.105.**

Jakbym pisała o sobie.Od jakiegoś czasu mam takie szumy w głowie,że nie mogę sobie z nimi poradzić.Na nadciśnienie choruję już 8 lat.W dodatku często boli mnie głowa.Lekarze mówią ciężka nerwica,a nic na to nie dają.wychodziłam się już do tylu specjalistów i wszyscy mówią to samo,a ja wciąż cierpię.Ale z tym kręgosłupem to może być prawda.Mam skrzywiony w okolicy serca i w odcinku szyjnym więc może to od tego,ale jak by nie było dalej szumi,puls na 110 ciśnienie 150/100.Też pytam co robić.A Ty Łukasz już coś się u ciebie poprawiło?

rush IP: 83.3.24.**

Witam,
Od kilku lat ciagle na cos choruje i powiem wam ze obecnie mam podobne objawy - tzn podwyzszone cisnienie mam od 2 lat (srednio 140-155/85-90) - wczesniej mialem znow dlugi czas za niskie cisnienie, straszny pisk w uszach, czesto jakies dziwne uciski w uchu badz w glowie, do tego bardzo czasto bola mnie oczy, mam bardzo mocno przetluszczajaca sie skore glowy i twarzy (dosc mocno przerzedzily mi sie wlosy), czesto zaczerwienienie w okolicy kostek dloni oraz bardzo czesto spluwam zielona wydzielina (pomimo iz gardlo czasmi wyglada niezle a na zatokach aby jakias malutka niejasnoc na jakies siateczce). Jakis czas temu robilem morfologie i OK, RTG zatok i prawie OK (cos tam na jakies siateczce ale delikatny problem ponoc). Na RTG klatki piersiowej wykazalo skolioze piersiowa. Kiedys jeszcze mialem problem z iloscia zelaza - max 120 a u mnie bylo 250-320. Ogolnie sam juz nie wiem co robic... lekarze mowili abym nie przejmowal sie cisnieniem i nie mierzyl a zelazo tez zostawil w spokoju i aby raz na rok ew. zbadal. Co do gardla to juz nie wiem czy mozna je wyleczyc bo choruje na nie chyba 1 raz w mc. A kazda epidemia grypy lapie sie mnie od razu. Ostatnie grypy (zeszla zima) ledwo przezylem - goraczka prze 5-6 dni, 3 rozne antybiotyki i przyspieszone tetno (do 140/min). Ostatnio panowal wirus zoladkowy i oczywiscie tez zlapalem - po wymiotach (sama zolc) wygladalem jak pomalowany na bialo/zolty kolor. Nie wiem od czego zaczac... do jakiego lekarza sie zwrocic w pierwszej kolejnosci. Kazdy ladnie pociesza i mowi aby nie przejmowac... ale to nie jest chyba dobre rozwiazanie :)

Fabia IP: 95.48.66.**

Witam
też się wypowiem, nie będę czytać 3 stron wypowiedzi, może się będę powtarzać, wiec z góry przepraszam:)
Obecnie mam 24 lata, w wieku 16-17 miałam podobne, może nawet takie same problemy. przez 3-4 tygodnie nikt mi nie chciał pomoc, oleawli nawet rodzice, ze pewnie znerwicowana jestem, ze stres itp. a ja ciągle słyszałam i czułam jak mi serce wali, wieczorami twarz miałam całą czerwoną, kłopoty ze snem, potem bóle w klatce piersiowej. w koncu trafiłam do lekarza - zmierzył ciśnienie 150/90, puls tez wysoki, w rodzinie jest pełno nadciśnieniowców, więc lekarz stwierdził nadciśnienie. ze względu na mój młody wiek, czekało mnie wiele badań od krwi po EKG, echo i inne. Okazało się że jestem zdrowa, serce zdrowe, że to nadciśnienie młodzieńcze, że wyrosnę z tego. dostałam lekkie leki na nadciśnienie i wpieprzałam ASPRAGIN (magnez+potas), juz na drugi dziemn czułam sie o niebo lepiej. zanim jednak leki wbudowały sie w organizm minęło 2-3 tyg. potem już z górki. dzis mam 24 lata, z ciśnieniem nie mam problemów, ale leki biore nadal bo mam arytmie nadkomorową. puls czasem 150-180, ale to sporadycznie :) wiecej na tle nerwowym;)

tak wiec moze masz tak samo jak i ja, a moze nie, ale po prostu do lekarza wow ;) nadciśnienie bardzo możliwe;)

pozdrawiam i zdrówka życzę

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Tutaj mam temat o środku który jak niektórzy twierdzą obniża ciśnienie i nie tylko: http://forum.kardiolo.pl/temat5034.htm .

lukasz IP: 83.26.6.**

Czuje sie coraz gorzej, z dnia na dzien ten szum i ucisk wglowie jest wiekszy ;( kto pomoze , chociaz jakas rada

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

To może być od zakrzepów.Należy w takkim przypadku stosować zdrową dietę i unikać pól magnetycznych-pisali że np. nadajniki bardzo silne pole magnetyczne wydzielają.

anetas

Lukasz nie wiem jakie badania miales robione ale moim zdaniem powinienes odwiedzic dobrego kardiologa.Ja tez mialam uciski w glowie,wysokie cisnienie i piski w uszach.Powiem tak cisnienie moze byc z nerwow.Umnie tak wlasnie bylo,bralam nawet leki na nadcisnienie.Z nerwicy obiaw uboczny ktory mam to piski w uszach.A uciski w glowie to ewidentnie od serca bo mam wade.Kiedy jeszcze o tym nie wiedzialam to oczywiscie chodzilam od lekarza do lekarza i kazdy mowil co innego.Teraz poznalam Pania ktora tez ma wade i miala inne obiawy niz ja ale trafiajac do neurologa to on powiedzial ze glowa jest powiazana z sercem.Oczywiscie tak sie tego uczepil ze znalaz wade serca tej pani.Dodam ze kilka lat leczyla sie kardiologicznie gdzie zaden lekarz nawet nie podejrzewal zadnej wady.Podaj jakies konkretne namiary na siebie to napisze ci wiecej.Pozdrawiam i zycze zdrowka.

yeti IP: 87.206.148.**

LUkasz, mam te same objawy, badalam kregoslup szyjny, blednik, cisnienie i dno oka, ekg serca, rezonans, rtg tetnic szyjnych...... wszytsko OK, ja wiem dobrze, ze w moim przypadku to po prostu wielki stres i nerwy, dopoki nie wyeliminujemy przyczyn stresu (w moim przypadku partner i praca), objawy nie znikną. Jak tylko mam komfort psychiczny- opisane przez Ciebie objawy ustepują. Oczywiscie w twoim przypadku moze byc cos innego, ale pomysl o tym

anetas

Yeti masz racje ze u ciebie to stres ale moj kardiolog mowi ze najpierw trzeba weliminowac wszystkie choroby aby powiedziec ze to nerwica.

lukasz IP: 83.26.17.**

powiem wam ze z poczatku myslalem ze to jest syndrom bialego fartucha bo myslallem ze takie cisnienie mam tylko u lekarza ale jadnak te wysokie cisnienie mialem nawet w domu...niewiem co jest ale ciagle czuje jakis lek, wydaje mi sie ze sa to nerwy ale naprawde nieiweim co mi dolega a co do lekarzy to jzu sie nabiegalem...rtg zatok.krew,mocz,ekg, i niewiem a moj lekarz rodzinny powiedzial mi ze z jego strony t o wszystko dziewne to jest naprawde mam to juz z jakies 3 latai nie mam pojecia...myslalem ze to moze byc od papierosow i tez rzucilem i nic no naprawde nieweim o czego jest takie skaczace cisnienie i ten ucisk a przy tym ten dziwiny wzrok spowodowany tym uciskiem w skroniach i z przodu glowy a dodam jeszcze ze mialem robione prywatnie dno oka i tez bylo ok nic tylko czekac hmm ogolnie moja waga to 103 kg a mam 189 wzrostu .....prosze nie ktso pomoze i naprawde wam dziekuje

lukasz IP: 83.26.17.**

zeby to bylo stale cisnienie ale ono skacze raz mam 139-89 potem 150-86 itd i itd wieksze niz 170 rozkurczowego nie mialem a jak patrzalem bilans i klasisty z technikum czyli akies 3 lata temu to 125-70 idealne...niwiem co jest tego przyczyna no nie ma pojecia....