radom

Witam wszytstkich. Stwierdzono u mnie przypokowo ciśnienie jakieś 3 lata temu jak miałem lat 13. Już poruszyłem jeden wątek o temacie dziwne nadciśnienie, ale zaczełem dużo czytac o tej chorobie czym obniżyc czego nie robic itd. Lekarze robili mi wiele badań i wszytstko było w normie. Potem zrobili mi test ARO. Wartości były podwyższone typu (już po właczeniu leku na nadcisnienie *atenolol) *Aro w sp 3,7ng/ml/godz w pionie 10,8 ng/ml/godz
Aldosteron w spoczynku 242,92, norma to do 161,5, aldsteron w pionie 631,7 pg/ml, norma to do 313,3. CZy to moja jakiś wpływ na nadciśnienie i może byc powodem w tym wieku ? Jeśli tak, to pewnie nic sie nie da z tym zrobic, skoro lekarze zapisali mi tylko lek na nadcisnienie, a nie na to aby obniżyc do normy te wartości. A teraz dostałem nowy lek od jakis trzech dni go biore, i myślalem żę będzie lepiej jednak mimo tego w godzinach pozno populudniowych mam ciśnienie okolo 150/70
natomiast biorac stary lek dwa razy dziennie mialem w granicach normy caly dzień.

malgorzata.k IP: 213.158.196.**

a z jakiego powodu zmieniono ci lek?
lek na nadcisnienie trzeba poprostu dopasowac a zeby go dopasowac to trzeba ich troche potestowac,u mnie w domu mam dwie osoby z nadcisnieniem;maz i mama,oboje biora leki na nadcisnienie mama zazywa loriste tritaca,tertensif i cisnienie jej sie podnosi do wysokich wartosci wlasnie wieczorem a bywalo ze i w nocy,moj maz zazywal amlopin i bylo jakis czas dobrze ale zaczaly mu troche puchnac nogi wiec lekarka zmienila mu lek comprensa (lub cos od tego nie pamietam w tej chwili) ale ten lek zbija mu bardzo cisnienie bo nawet 90/60
i samopoczucie podle,wiec wrocil (sam) do amlopinu i teraz jest tak ze po wstaniu z lozka (rano)ma 160,150/90,95 po zazyciu amlopinu 120/70,80 .
wiec sam widzisz w jednym domu jedna choroba rozne leki i rozne samopoczucie,
uwazam ze powinienes wrocic do lekarza i powiedziec mu ze nie pasuje ci ten lek
z takiego atakiego powodu,dotad musisz probowac dopoki nie dopasujesz sobie leku bo byc moze wlasnie zle dobranie leku zawaza na wyzszych wartosciach norm w/w badan.

pozdrawiam i zycze cierpliwosci

radom

No dobrze ale dalej nie znam odpowiedzi na pytanie czy aldosteron ma wpływ na nadciśnienie czy tez nie

malgorzata k IP: 213.158.196.**

lek ten ma za zadanie wywolaniaobnizenia cisnienia(efekt hipotensyjny)
korzystnie dziala na uklad sercowo-naczyniowy,zapobiega niekorzystnej przebudowie miesnia sercowego,zarowno w nadcisnieniu jak rownierz po zawalemiesnia sercowego.

radom

E który lek ? Aldosteron to nie jest lek.

malgorzata,k IP: 213.158.196.**

przeprasza nie doczytalam jak nalezy twojego postu,ale alddosteron to tez nazwa
leku ,mozesz sprawdzic w ,,leki**niemniej jednak sory

ata IP: 78.28.58.**

Aldosteron wpływa na nadciśnienie, jest to hormon wydzielany przez nadnercza.Z tego co wiem podwyższony poziom aldosteronu spowodowany jest przerostem nadnerczy , lub guzami nadnerczy.

radom

Ta, to fajnie że lekarze sobie nic z tego nie zrobili. Ogólnie powiedzieli że coś z wynikami nie tak, ale to fajnie bo badania mialem dwa razy. Świetnie moze w ogole nie musialem sie leczyc na nadcisnienie, o ile coś z tym aldosteronem da sie zrobic. W kazdym razie wyjdzie nie dlugo, bo ide do tego endykronologa

Kasia82 IP: 93.212.44.**

Aldosteron wplywa jak najbardziej na cisnienie! Nie musi to oznaczac niczego groznego (np. niegrozne guzki) ale takze stres podwyzszaja poziom aldosteronu. Napewno przy pomiarze miales badana takze renine (hormon nerek )?? jaka byla jej wartosc ? proponuje zbadac rowniez kortyzon. Ja niedawno mialam badany ten hormon i okazalo sie ze jest podwyzszony, od jakiegos czasu skacze mi cisnienie,(najbardziej rozkurczowe, co jest typowe dla tego typu *schorzenia*) chociaz wczesniej mialam normalne. Tomografia nerek nic nie wykazala, ale bede miala robione specjalne badanie na aldosteron (w spoczynku z kroplowka z sola) by sprawdzic jak podnosi sie aldosteron i czy naprawde wydziela sie jego zbyt duzo. Tez powinienes to miec !! Lekarz jesli jest kompetentny..... powinien cos w tej sprawie zrobic,nie martw sie to da sie uregulowac, przynajmniej ja zostalam tak poinformowana, sama jeszcze nie wiem co mam ;) pozdrawiam.

radom

Czyli moj lekarz to olal. Po prostu sobie nic z tego nie zrobil albo o tym nic nie wiedzial. Tera dopiero ordynator ma mi dac skierowanie do endykronologa po trzech latach leczenia na nadcisnienie, co moglo sie okazac zbyteczne. Tyle tych prochow itd...

jerry IP: 213.158.199.**

zgadza sie!
leczenie nadcisnienia w tak mlodym wieku i nie doszukiwania sie jego przyczyny to cos nie halo z tym lekarzem,zreszta czytalem gdzies tutaj ze mamy szamanow nie lekarzy i dobrze ktos to ujal,bo to prawda.
koniecznie chlopie dzialaj ,bo te patalachy cie wykoncza.
pozdro

gongo IP: 87.204.160.**

Witam, ostatnio natrafiłem w internecie na tematy z duzym kortyzolem. Naczytałem się troche tego i sie lekko przejełem poniewaz przez ok 2 lata przytyłem ok 12kg. Postanowiłem iść zbadać ten hormon. Przed badaniem bardzo mocno się stresowałem (ok. 2 dni wczesniej) ze jest cos ze mna bardzo nie tak ;/ mam 19 lat i lekko podwyzszone cisnienie ktore w ostatnim czasie prawie sie ustabilizowało i przewaznie jest dobre. pojawily sie u mnie rozstepy w pachwinach i na zgieciach kolan z tylu (fakt ze nogi tez mi mocno przytyly i ta skora miala prawo sie rozciagnac). przed natrafieniem na ten temat w internecie, czulem sie dobrze i nie narzekalem na zadne dolegliwosci, po prostu czulem sie ok. Zbadałem ten kortyzol o godzinie 9:45 i wyniosl on 15,8 ug/l gdzie norma to 4-19,4.(jak napisalem bardzo sie stresowalem przed tym badaniem). myslicie ze wszystko ze mna ok? prosze o odp

Twoja odpowiedź