pawel25 IP: 83.21.45.**

Witam,
Mam 25 lat, od jakiś trzech miesięcy mam niewyjasnione skoki ciśnienia. !50 na 100 prawie na co dzień, wystąpiło to z dnia na dzień. Nie boli mnie głowa, czuję się po prostu nad pobudzony i ciezko mi sie oddycha ale ciśnienie czasem jak idzie w góre w granicach 160 na 110 to już po prostu padam z nóg. Lądowałem parę razy na pogotowiu , byłem hospitalizowany i nikt nie wiem co mi jest, w końcu stwierdzono ze być moze jest to nadcisnienie wrodzone, czy moze tak byc? Przy okazji hospitalizacji wykryto u mnie przepukline w przelyku oraz podwyzszony cholesterol , byc moze to jest powodem? Jestem troche podlamany, gdyz w tak mlodym wieku problemy z cisnieniem nie powinny raczej wystepowac. Nie wiem juz gdzie mam isc po porade. Mialem badania moczu, krwi, wszystko wychodzi w normie. moze to wina pogody? Zaobnserwowalem ze gorzej sie czuje jak jest pochmurno, ale zeby pogoda az tak wplywala na organizm? Przepisane mam leki Tricate oraz Ipres, na codzien cisnieni mi sie w miare uregulowalo, ale jest w granicach 140 na 90 i to od samego rana. Ale leki niew pomagaja na silne skoki kiedy cisnienie skacze do 160 na 110 przy okazji serce raz n a jakis czas zalupie mi pare razy i wtedy juz panikuje. Prawie co drugi dzien lece na pogotowie zeby mi stlumili cisnienie. Z nerwami raczej nie ma to nioc wpsolnego, skoki wystepuja bez wyraznych przyczyn. bardzo prosze o jakas porade , jakie jeszcze badania zrobic? jak sie leczyć? Nie wiem czy trafiam na zlych lekarzy czy co, ale ni9kt mnie nie kieruje dalej, ja juz nie wiem co mam robic, stwiewrdzili ze wrodzone nad cisnienie dali leki i do domu, a mnie meczy prawie codziennie. Z gory dziekuje za jaka kolwiek porade. A jeszcze jedno choruje na astme od 8 lat, od roku przestalem zazywac leki, poniewaz ostatnio mnie nie meczy, byla ona na tle alergicznym i co noc mnie dusilo, jak przeszlo to odstawilem leki, moze ta informacja cos pomoze? Czesto tez wystepuje u mnie dretwienie rak i nog, rece praktycznie jak przysztrzymam kilka chwil na brzuchu lezac juz sa odretwiale.

malgorzata.k IP: 213.158.196.**

doslownie godzine temu wrocilam z moja mama od kardiologa,mama tez miala takie skoki cisnienia+dolegliwosci ze stony serca tj.ciezkosc klucia
wzrost cisnienia przychodzil zawsze wieczorem a wartosci siegaly nawet 220/120
nawet nitrogliceryna nie dawala rady wiec w niedziele zadzwonilam na pogotowie i wyladowalismy na izbie,dostala zastrzyk i mierzono jej cisnienie co jakis czas az unormowali do140/90 i do domu.lekarka z izby dolozyla lek o nazwie tertensif
po jego zazywaniu cisnienie jest znacznie nizsze i juz nie podnosi sie az tak,oprocz tego leku mama zazywa tricace lorista tulip aspargin i w razie draki nitrogliceryna pod jezyk.
dzisiaj kardiolog zobaczyl te leki i stwierdzil ze mama jest ,,zdrowa skoro bieze tyle
lekow**(obsmial taki zestaw lekow) chcial jakies wyniki badan a tu oprocz ekg nic.
na jutro mama ma byc na oddziale,lekarz powiedzial ze tak bedzie lepiej bo na miejscu zrobia echo i holtera no i bedzie pod obserwacja kilka dni,ja nawet sie ciesze bo przynajmniej wszysko bedzie za jednym zamachem i bez biegania na poszczegolne badania.prosze poprostu poszukac dobrego kardiologa bo widze ze tak jak moja mama nie ma pan badan typowych kardio,no i jeszcze mozna sprobowac lek moczopedny(tertensif wlasnie do takich nalezy)ale mozna sprobowac inny dostepny bez recepty typu urosal urosept furagin

zycze zdrowia i pozdrawiam

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Zastosować lepiej związki magnezu i potasu bo sa tańsze i bezpieczniejsze.Inne stosować w ostateczności.

daniel IP: 87.204.40.**

paweł moje gg 2367708 mam to samo co Ty,napisz jak chcesz to pogadamy

Twoja odpowiedź