kdp IP: 79.186.82.**

Moje pytanie brzmi jak działa alkohol na układ krążenia? Czy powoduje wzrost ciśnienia? Czy powoduje przyspieszenie akcji serca (zwiększone tętno). Pytam, bo za każdym razem po spożyciu mam zwiększone tętno.

minia IP: 83.2.240.**

chlopie to normalne ze po alkocholu wzrasta cisnienie i szybsze bicie serca, organim pracuje na adrenalinie chyba doswiadczyles co?

kdp IP: 79.186.82.**

Doświadczyłem w sytuacjach stresowych, ze serce jest pobudzane tą zasraną adrenaliną i wtedy bije mi szybciej. Ostatnio niestety zauważyłem szybki puls po wypiciu alkoholu. Postanowiłem wypić drugi raz i też miałem przyspieszony puls. Normalnie mam 70-80, a po alkoholu 90-100. Zaznaczam, że nie wypiłem dawki powalającej z nóg i nie piję regularnie, a raczej okazjonalnie z okazji imprezy lub spotkania z kolegami ze 4 razy w miesiącu to góra.
Więc czy to choroba organizmu czy zachowanie organizmu z powodu na alkoholu. Jak działa alkohol na układ krwionośny i serce?

cytrynka IP: 78.30.104.**

W sumie to sama nie wiem jak to jest. Przez wiele lat u mnie po alkoholu nic się nie działo (tzn. od dawna miałam bardzo wysokie tętno tak bez powodu) i alkohol nic nie zmieniał, ale od pewnego czasu każda większa imprezka kończy się koszmarnym waleniem serca.

kdp IP: 79.186.80.**

Ja nie pamiętam czy w tamtym roku też alkohol tak na mnie działał Fakt jest taki, że zwróciłem na to uwagę dopiero w tym roku. Czy każda większa imprezka kończy się koszmarnym waleniem serca?

cytrynka IP: 78.30.107.**

Tzn. każda na której wypiję więcej niż 2 lampki wina, a to *walenie* pojawia się dopiero rano:) Niegdy wcześniej nie obserwowałam u siebie takich objawów po alkoholu (dopiero od jakiś 2 lat). Nie wiem czy tej zmiany nie wiązać z lekiem, który brałam (beta bloker) i to on mi chyba kompletnie rozregulował ukł. krążenia.

kdp IP: 79.186.104.**

Oczekuję odpowiedzi naukowej. Jak działa alkohol na układ krążenia i serce? Konkretniej chodzi mi o ciśnienie i puls?

katani

Moja rada jakom trgo który na nowo sie narodził, to przestań pić. koniec , kropka, chcesz żyć*

minia IP: 83.2.240.**

kdp naukowej odpowiedzi to poszukaj u specjalisty,a nie tu.

malgorzata IP: 213.158.196.**

kdp sam sobie odpowiedziales na pytanie czy to choroba organizmu,czy zachowanie organizmu na alkohol? sam napisales ze dzieje sie tak po spozyciu ,wiec masz odpowiedz, a skoro masz odpowiedz to nic prostrzego jak zaprzestanie spozywania alkoholu.
a tak na marginesie nie znam osob ktore po spozyciu czulyby sie dobrze i bez dolegliwosci kacowych,bo to nic innego jak dzialanie adrenaliny

kdp IP: 79.186.75.**

Mogę ograniczyć częste spożywanie alkoholu, ale nie całkowicie wyeliminować go z życia. Raz na miesiąc trzeba się napić. Odpowiedzcie mi tylko czy alkohol podnosi puls i ciśnienie u każdego czy tylko u niektórych?

MrX IP: 83.4.176.**

TAK u kazdego. O ile to chyba zalezy od organizmu :)

xxx IP: 78.88.236.**

http://www.psychologia.edu.pl/index.php?dz=strony&op=spis&id=1616

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkohol_etylowy

Piet IP: 188.146.47.**

Nie ma to jak błysnąć linkiem po roku....

jaa8 IP: 77.237.20.**

Ja mam podobnie,wiec łącze sie w bólu:(
I szczerze mowiac wkurzaja mnie takie wypowiedzi w stylu-to nie pij i nie bedziesz mial wtedy na co narzekac!
To nie w tym rzecz-czlowiek ma od czasu do czasu ochote napic sie piwka,lapke czy dwie wina lub zaszalec na np imprezie sylwestrowej-Po prostu,Bez ubierania tego w otoczke typu pijak,alkoholik,to nie pij bedziesz sie czul normalnie.
Tez nigdy wczesniej tak nie mialam i trwa to u mnie od ok pol roku,nie wiem czego to jest powodem i jak to zwalczyc-słyszalam opinie,ze byc moze to na tle nerwowym.
Ja poki co robie sobie badania i wykluczam inne przypadlosci.
Nidgy tak nie mialam wiec skad cos takiego w wieku lat 30?Pozdrawiam