robert IP: 77.115.78.**

Dzień dobry.Mam 30 lat i od dłuższego czasu po wypiciu alkoholu przysłowiowej lampki wina,jednego piwa lub przysłowiowego kielicha po dosłownie kilku minutach objawia się to bulem głowy w okolicach skroni.Dodam,że nie nadużywam alkoholu wręcz unikam.Proszę o radę,lub wyjaśnienie czym to może być spowodowane.dodam że mój lekaż rodzinny mówi cytyję\*jak boli to należy unikać picia\*ale jak samo życie pisze to nie da się tak całkiem tego uniknąć.Z podziękowaniem.MIłego dnia.

anetka IP: 213.158.196.**

witam,musisz w takich momentach atakow mierzyc cisnienie,byc moze ten przyslowiowy kielich powoduje wzrost cisnienia i stad ten bol w skroniach.

a co do lekarza moj mowi ze jak boli to zyje.

pozdrawiam

EWA IP: 77.115.7.**

Moga to być pierwsze oznaki migreny.

aga IP: 213.158.196.**

ja tez stawialabym na cisnienie,skoro ten bol pojawia sie za chwile po spozyciu
jakiegokolwiek alkoholu.
czytalam tutaj niedawno posta o miedzy innymi cisnieniu w oku tez warto sprawdzic u okulisty cisnienie w oczach.

maja IP: 213.158.196.**

Niektóre osoby tak reagują na alkohol. Alkohol rozszerza naczynia, między innymi mózgowe, co może być przyczyną bólu głowy. Podobny mechanizm występuje w bólach migrenowych.

lenka26 IP: 87.99.114.**

ja tak reagowałam i musiałam zrezygnować z wina. Wystrczyło parę łyków a dostawałam tak strasznej migreny, że stwierdziłam , że nie warto pić alkoholu :)

ania12 IP: 83.168.108.**

Pomaga też słownik ortograficzny. Mieć 30 lat i pisać bUl?

krzysiek00 IP: 91.233.160.**

MAM podobnje z tym bolem głowy wystaczy ze wieczorem wypije piwo max dwa na zajutrz peka mi głowa cisnienie jest ok ale o co chodzi z tym cisnieniem w oku moze to jest przyczyna moich bolow głowy

MMARO IP: 78.10.87.**

Mam nadzieję że nie przekręcę - ciśnienie w oku to po prostu ciśnienie w gałce ocznej. Jeżeli jest zbyt wysokie - może doprowadzić nawet do jaskry (czyli można oślepnąć). Oczywiście nie straszę nikogo, gdyż można wszystko leczyć i nie dzieje się nic nagle. Natomiast pomiar ciśnienia w oku jest banalny, wykona to większość okulistów (jak nie wszyscy), nic nie boli. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba daje się w oko krople znieczulające (żeby oko *nie czuło* lekkiego dotyku) siadamy przy urządzeniu a następnie lekarz przysuwa blisko oka takie urządzenie, które (tak to pamiętam) puszcza lekki podmuch powietrza w oko i już jest zmierzone ciśnienie :) Po prostu przy zwykłej wizycie warto o to poprosić i mamy spokój z problemem lub ew. będziemy się leczyć :) Natomiast u mnie też występuje po alko często jednostronny ból głowy (jakby z oka) ale jednak to nie sprawa ciśnienia. Chyba po prostu ten typ tak ma ;) Pozdrawiam

Twoja odpowiedź