marcin@hawrylo.pl IP: 91.94.199.**

Witam,

Kilkanascie lat temu podczas badan w WKU wykryto u mnie niedomykalnosc zastawki mitralnej i fale zwrotna przez zastawke trojdzielna. Dostalem przez to kat. E.
Przez lata nie odczuwalem zbytnio dyskomfortu zwiazanego z tym schorzeniem ale jako ze powoli zblizam sie do 40tki zaczyna mnie to bardzo niepokoic.

W ubuiegly piatek wzialem udzial w poborze krwi (po raz kolejny) ale to, co sie stalo zmusilo mnie do refleksji. Podczas poboru cisnienie spadlo z pocztakowego 130/80 do 80/50, trudnosci z oddychaniem, przykurcze dloni, sparalizowane konczyny i twarz. Lekarz mimo wszystko nie zalecil odlaczenia i pobor kontynuowano. Po odlaczeniu powoli doszedlem do w miare normalnego stanu. Wystraszylem sie porzadnie.

To wszystko powoduje, ze szukam informacji co dalej robic, jak postepowac i co przede wszystkim grozi mi przez ta wykryta niegdys wade.

Pozdrawiam

Wojtek83 IP: 62.69.192.**

Wady serca są przeciwwskazaniem do pobierania krwi. Nikt z lekarzy się ciebie nie zapytał czy jesteś zdrowy (serce)??

Maria.anna2

Witaj Wojtku.parę dni temu rozpoczęłam wątek nt.niedomykalnośći zastawki aortalnej i fali zwrotnej.Mój mąż również przez lata nie odczuwał żadnych dolegliwości dopiero niepokojące kłucia od czasu do czasu zmusiły go do wizyty o lekarza. Okazało się że ma zerwaną nitkę zastawki aortalnej stąd ta nieszczelność.W tej
chwili przygotowuje się do zabiegu operacyjnego czyli do plastyki zastawki, w Poznaniu.Byliśmy już na konsultacji. Lekarz podziałal na nas bardzo budująco i pomimo obaw podjęliśmy chyba słuszną decyzję.Im wcześniej ,tym serce jest mniej zmęczone. Proszę trzymajcie kciuki za mojego męża.Operacja na początku lipca.

Ewa28 IP: 83.145.149.**

wojtek83: Nie wprowadzaj ludzi w błąd! 28 lat zyję z ciężką wada serca i nikt mi nigdy nie powiedział, że nie wolno pobierac krwi! MIałam ją pobieraną tyle razy, ze nie pamiętam. Tylko badając krew mozesz wykryc wiele groźnych dal serca ( zwłaszcza chorego) bakterii i wirusów. Na pewno natomiast nie można honorowo oddawac krwi. A to wielka różnica...

Wojtek83 IP: 62.69.192.**

przepraszam. Nie wiem dlaczego pobór z oddawaniem krwi pomieszałem. Rzeczywiście Ewa ma racje.

Ola IP: 83.30.213.**

marianno jesli to nie tajemnica ile lat ma mąż i jak wielka niedomykalnośc ?

Maria.anna2

Witaj Olu!. Mój mąż ma 56 lat.Wynik koronografii bardzo dobry, żadnych zwężeń czy oznak miażdżycy.Serce powiększone bardzo minimalnie.To na skutek tego że krew która ma zasilać serce, przez to że jest rozerwana nić zastawki.. jest rozpryskiwana na boki.Dlatego lekarze zalecają * naprawienie* tej zastawki.

Twoja odpowiedź