aikonik

Witam, mam 25 lat, od jakiś 2 lat mam problem z ciśnieniem tętniczym ( ~140/100) ,mam zawroty głowy, podczas których czuję się jak pijany, nie mogę czasem złapać ,, równowagi ,, i nie mogę się skupić na czymś, ogólnie czasem przez cały dzień kręci mi się w głowie. Biorę proszki na nadciśnienie , teoretycznie ciśnienie mi obniżają, ale bóle głowy, zawroty pozostają. czasem kuję mnie w okolicy serca , ale podobno to nerwobóle. Nie pamiętam dokładnie, ale to dolegliwości zaczęły się albo od momentu kiedy przytyłem ( ok 15kg po rzuceniu palenia) albo po pobiciu, bo kiedyś mi się to przytrafiło. Miałem robione EEG głowy, padanie wzroku, holter ciśnieniowy, holter EKG i według lekarza wszystko ok, choć czasem cisnienie jak i tętno przekraczają normy. Miałem również robione badanie moczu i krwi, poza delikatnym podwyższeniem trójglicerydów i cholesterolu wszystko ok. Czasami jeszcze mam problemy z oddychanie, tak jakby zadyszka ale tylko to się dzieje wieczorami, czasem po jakimś wysiłku podczas dnia.
Proszę o porady co można zrobić, żeby raz na zawsze zlokalizować przyczynę tego, żebym mógł wreszcie cieszyć się pełnia życia, żebym wstając rano nie musiał sie martwic o to czy mnie dziś będzie bolała głowa czy mi się będzie w niej kręciło.
Pozdrawiam

nowik IP: 83.26.114.**

Bez sensu brać proszki na nadciśnienie skoro jak mówisz holter ciśnieniowy nie wykazał nadciśnienia, Twoje objay są typowe dla nerwicy. Choruje psychika a cierpi ciało. Radzę znaleźć dobrego psychoterapeute, na początek leczenia można iśc do psychiatry i terapeuty (często psychiatrzy są też terapeutami), żeby dał jakies leki, a równocześnie prowadził terapie. Nie należy jednak skoncentrowac się na lekach, które tyko zagłuszają chorobę, najważeniejsza jest terapia. Pozdrawiam. Głowa do góry.

aikonik

nowik, ja mam podwyższone ciśnienie 140/100 ale po proszkach obniża mi się na ok 129/89

nowik IP: 83.26.114.**

140/100 nie jest takie złe, a obniżać Ci się może jako zwykłe placebo (juz się tak nie denerwujesz bo wiesz ze tabletki bierzesz). Poza tym jak miałeś dobre wynki holtera to czemu Ci przepisali leki na nadciśnienie?Ja np majac nerwice denerwowalem sie kazdym pomiarem i mi skakalo w domu nawet 160/90, czasem nawet 170/90 jak sie mocno zestresowalem i polazłem do szpitala. Wg mnie Twój problem to nie nadciśnienie tylko nerwica podobnie jak u mnie. Poza tym wysztkie badania masz w normie i te duszności o ktorych piszesz typowe dla nerwicy (ja również miałem zbadany holter ciśnieniowy, badanie krwi, nawet dna oka ECHO serca, EKG i nic). Tak poprostu mi się skojarzyłeś ze mną i sądze, że masz podobny problem:)

kardiologiczny IP: 83.18.177.**

140/100 to jest jednak nadciśnienie, zwłaszcza to dolne wymaga obniżenia zdecydowanie. Skoro leki obniżają tylko do 129/89 to jednak nie robią tego skutecznie.

Z drugiej strony zawroty głowy mogłyby sugerować spadki ciśnienia. Ale skoro holter ciśnieniowy był w porządku to widocznie jakichś gwałtownych czy dużych zmian ciśnienia nie zarejestrował.
Bóle głowy mogą mieć też związek z odżywianiem. Skoro przytyłeś 15 kg, to ja bym tutaj upatrywał źródła problemów szczególnie gdy ujawniły się właśnie w tym okresie.

Pracując z 15 kilogramami dodatkowego obciążenia to nic dziwnego że na koniec dnia człowiek czuje się wypompowany.
Tak właśnie reaguje serce na nadmierne obciązenie. Reakcja nie jest natychmiastowa a właśnie z z charakterystycznym opóźnieniem. Czasem skutki nawet odczuwa się dopiero na drugi czy trzeci dzień po pracowitym dniu.
Ja bym polecał kontakt z dietetyczką (właściwe nawyki żywieniowe) i zbicie wagi o te 15 kg do poprzedniego poziomu.

pozdrawiam

nowik IP: 83.29.185.**

To dolne to na pewno trzbea poprawić ale czemu odrazu farmakologicznie jeżeli nawet takie jest naprawde?Myśle, że lepiej dietą, ruchem, ograniczeniem spożycia soli, dodaniem produktów bogatych w potas, megnez. Poza tym jak holter ciśnieniowy był w porządku, to dlaczego tabletki?Radzę porostu schudnąc, a jeżeli dręczą Cię jakies probelmy natury psychicznej to psychoterapeuta jest wskazany jak już wcześniej pisałem. Pozdrawiam.

@nowik

Ja nie powiedziałem że koniecznie trzeba je obniżać farmakologicznie.

Kasia IP: 79.163.99.**

Witam.. niewiem co mis ie dzieje od jakiegos czasu..
Mam strasznie przyspieszone bicie serca puls mam az do 120 , czesto mnie bardzo kluje.. Oczywiscie bylam u lekarza i przepisal mi leki.. Mam tez straszne zawroty w glowie czuje sie tak jak ,,pijana** Mam 18-scie lat i naprawde niewiem co mi jest lekarz powiedzial ze to nerwica ze za duzo na siebie biore . ale teraz jest taki okres ze mam duzo wolnego i naprawde moj stan sie nie polepsza. Wstalam dzis rano ze strasznymi zawrotami glowy .. miesnie mnie bola czuje sie zmeczona i nie wypoczeta a na dodatek mam wymioty .. ?? Niewiem od czego to zalezy moj stan ?? Dlaczego kreci mi sie w glowie jak tylko wstane ?? aBiore tabletki pramolam i mecotard. Pomozcie mi i powiedzcie dlaczego mam takie objawy ?? :((

Nowik IP: 83.23.15.**

Tak jak powiedział Ci lekarz najbardziej prawdopodobnie jest to nerwica. Z powodu zadawnionych konfliktów emocjonalnych (często nieuświadomoionych w podświadomości), konfliktów moralnych czyli najporściej mówiąc chorych emocji ciało manifestuje objawy, że tak obrazowo powiem w przenośni chorej duszy. Jednak żeby wykluczyć inne choroby powinno się zrobić badnia zaczynając od tarczycy (od tego hormonu wystęopuja często obajwy nerwicowo podobne) badania EKG, Echa serca, pierwiastów, Magnezu Żelaza. Dokładnie zakres badań powienien zlecić lekarz. W przypadku potwierdzonej nerwicy zostaje psychoterapeuta i na prawdę można się pozbyć tej przykrej choroby. Pozdrawiam.

aikonik

Ja już nie mam tych dodatkowych 15kg, systematycznie chodzę na siłownie, basen, i od czasu do czasu biegam.W tej chwili ważę w granicach 80kg, co przy moim wzroście 176cm jest raczej dobrą wagą.
Mam siedzącą pracę i czasami stresującą, ale nie zawsze.
Przeważnie mam podwyższone to dolne ciśnienie140/100 lub 140/110.

Jeżeli rozkurczowe regularnie masz w przedziale 100-110 to nie jest ono już podwyższone a zdecydowanie wysokie !!!
Podwyższone to jest w zakresie 85-95.

Z pewnością nie można tego zostawić tak samemu sobie.
Skoro już wróciłeś do przyzwoitej wagi i utrzymujesz jakąś aktywność fizyczną to jedynie jeszcze pozostaje szukać czegoś w diecie na obniżenie ciśnienia.
Niezależnie od diety to warto by jednak spróbować zdiagnozować przyczynę tego nadciśnienia u specjalisty właśnie od tych chorób.

Musisz się liczyć też i z taką ewentualnością że leki na nadciśnienie będziesz już musiał przyjmować REGULARNIE do końca życia. A przyjmowanie ich nieregularnie może jeszcze pogorszyć twoje problemy.

Przy takim nadciśnieniu forum nie jest właściwym miejscem na szukanie diagnozy i sposobów pomocy.

Ja miałem w życiu epizod kiedy zainteresowałem się swoim ciśnieniem i jego profil jest podobny do twojego. Miałem wtedy okolo 130-125/95-90 czyli jednak znacznie lepsze i to w okresie gdy miałem ładnych parę kilo nadwagi i kilka (10) lat więcej.
I już wtedy mnie pouczano bym nie kombinował i zażywał regularnie leki na obniżenie tego rozkurczowego.

Ja pewnie bym się i do tego stosował - pojawiały się jednak u mnie amfy w ustach po spożyciu czegoś gorącego np. zapiekanki.
Wkrótce zastąpiłem lek umiarkowaną ilością ruchu i lepszą dietą i ciśnienie miałem w normie.
Nie znaczy to jednak że w Twoim przypadku będzie równie lekko.

pozdrawiam

@Kasia

Jeżeli mało się ruszasz i liczysz na to że w domu sobie odpoczniesz i wtedy ci się poprawi to w ten sposób tylko pogorszysz swój stan i zawroty głowy będziesz miała niezależnie od nerwicy.

Jeżeli ten wysoki puls przeszkadza Ci w podejmowaniu wysiłków to zwróć się do lekarza aby go farmakologicznie obniżyć na pewien okres czasu zanim dojdziesz do znacznie lepszej formy fizycznej.
No i oczywiście wtedy ćwiczenia i ruch obowiązkowo.

pozdrawiam

aikonik

Czyli obstawiając mimo wyższego dolnego ciśnienia przewaga na stronę nerwicy?? Co prawda denerwuję się często,ale nie brałem nigdy tego pod uwagę, gdyż to się zaczęło od momentu pobicia bądź przytycia.
I co tu zrobić teraz?? czy jest jakieś konkretne badanie, bądź zestaw który raz na zawsze wyjaśni co i jak???

adolfik34 IP: 217.97.177.**

witam!!!!
Czytałem twoje listy.
Prawdopodobnie miałem to samo.
Brałem dużo leków, byłem u kilku specjalistów.
Dostawałem antybiotyki,zastrzyki.
Żyłem w stresie ,podobnie jak ty.
Ale od kilku miesięcy poznałem sposób na tą naszą przypadłość.
Teraz mam dziewczynę,jesteśmy w sobie bardzo zakochani,chcemy się pobrać.
Moją kurację zacząłem od ziół księdza dr Klimuszko i od kompotu z firmy AKUNA.
Jestem pod stałą kontrolą psychologa.Moje problemy zaczęły znikać.Jeśli nie masz dziewczyny to zacznij od tego. Znajdż swoją drugą połowę.Jeśli masz jakieś pytania to pisz. Postaram Ci pomoc. Walczę z tą chorobą od 10lat i wydaję mi się że zaczynam wygrywać.

adolfik34 IP: 83.1.55.**

Czesc!!!!
Co u Ciebie słychać
Od tych upałów ostatnio kręci mi się w głowie.Oddaje też większe ilości moczu.
Moja aktywność seksualna spadła. Dziewczyna też zaczyna coś podejrzewać,jakieś problemy.mam nierówny oddech i więcej się pocę, i skacze mi ciśnienie babcia ostatnio stawia mi banki i to pomaga Jak u Ciebie, poprawiło się coś??