dawid IP: 80.55.106.**

Mam 40 lat i choruje na nadciśnienie tętnicze zażywam lek AMLOZAK .Ciśnienie mam w normie 130/80 a puls mój wynosi od 90 w stanie spoczynku a przy wisiłku nawet osiąga 110 co mam z tym fantem zrobić ?? proszę o szybką odpowiedź !!!!!!! Czy ten puls może taki byc

nerw lisciowy IP: 217.153.48.**

Podczas wysiłku i zaraz po nim Twój puls może siegać nawet 200 uderzeń/min - w zależnosci od tegoż wysiłku intensywności. Podobnie że rzecz się ma podczas silnych przeżyć emocjonalnych.

Np. mniejszą reakcję serca wywołują proste i lekkie czynnosci domowe, wiekszą jakiś duży wysiłek np wbiegnięcie spirintem po schodach na 5 pietro lub np seks ;)

Puls w stanie spoczynku, prawidłowy moze wahać sie miedzy 50 a 100 uderzeń na minutę.

Pytam wiec - w czym problem?

kkk IP: 82.160.79.**

Twoj puls jest ok nie martw sie

Baśka IP: 85.89.175.**

a co powiecie na puls 198 ?

Klaudia

ja liczylam wczoraj i mam 46 uderzen

Klaudia

Basiu ja sie tam nie znam na tych pulsach.ale 198 to jakos duzo.musialas chyba wykonywac jakas prace.

URME1 IP: 83.7.109.**

Ojej 110. To za zdecydowanie za szybko. Musisz sie polozyc i odpoczac.

soso IP: 79.162.16.**

ej a chuda osoba co je sporo warzyw i owocow czasem ryby i młoda nie umrze na zawal od tetna w spoczynku 80 , a w szkole 90 ??

Janko IP: 79.184.0.**

WItam,jeśli macie podejrzenia co do swojego serca idźcie do kardiologa.Bo z tym nie ma żartów,forum tu nic nie pomoże...Ja mam dobry puls 75-76
(ciśnienie bajkowe 135/77) w spoczynku ćwiczę boks,nie wiem ile osiąga uderzeń/min moje serce podczas treningu.
Dawid puls i ciśnienie masz dobre ;-)

Dont worry about a thing,
cause every little thing gonna be all right.

soso IP: 87.96.8.**

zauważ kiedy on to napisał pipko nekromanto

Ewelina IP: 79.190.235.**

Pan ma 40 lat a ja wieku 18 mam standardowo 86, moj tata który ma nadcisnienie ma nizsze

Michał IP: 93.105.131.**

Witam. Mam pytanko. Mój puls czasami wynosi 85 albo niżej w spoczynku ( ok. 70 - 90 uderzeń mniej więcej w tym przedziale) czy jest to dobry puls?

Nicore

Nie masz sie czym martwic,Twój puls jest w normie 70-90 a na wszelki wypadek możesz iśc do lekarza i zrobic kompleksowe badania.

ambrozy

heh piszecie ze puls 70-90 w spoczynku jest w normie.to jest nie prawda! prawidlowy ksiazkowy puls jest 62-72 jestem w szkole medycznej(ratownik medyczny) wiec wiem,jakis czas temu mialem puls w granicach 80-100 a cisnienie od 130/80 do 160/80 to bylo na tle nerwowym ale lekarz od razu mi dal na badania do kardiologa bo w tym wieku(23 lata mam) te wartosci sa za duze i nie moga takie byc.u kardiologa wszystkie badania zrobilem jakie sa mozliwe i nic nie wykazalo ale te wartosci byly nadal puls i cisnienie wiec przepisal mi bisocard 5mg i biore go do tej pory i puls mam od 55-70.

Ania12121212 IP: 93.105.110.**

Witam a ja od 3 dni mam puls 90-100 w spoczynku jak leze i odpoczywam dodm że choruje teraz na angine a ogólnie mam skłonnośc do tachykardi.dodsam jeszcze że 1/4 metocardu 50 nie pomogła-tak zalecił lekarz.