Michaelka IP: 217.17.37.**

Witam. Mam 36 lat. Od 2 miesięcy choruję. Zaczeło się od bólu w klatce piersiowej po lewej stronie jakby serce. Następnie bolało w łopatce, po lewej i prwawej stronie mostka, całe plecy i teraz również po prawej stronie łopatki i klatki piersiowej nad piersiami, pod pachą. Ogólnie mam obolałą całą klatkę piersiową i plecy, boki. Odczuwam też skurcze mięśni łopatek i klatki piersiowej, karku, szyji dochodzące do szczęki.To jest dziwny ból coś jakby ktoś mocno ścisnął mnie ręką i tak trzymał.Takie skurcze mocne. Oczywiście byłam u lekarzy ; kardiolog, neurolog, badania, prześwietlenia, usg piersi. Wyniki są dobre. Biorę leki przeciwzapalne smaruję maściami. Jest niewielka poprawa.Po masarzu boli jeszcze bardziej. Ale tak naprawdę nie wiadomo co to za choroba. Kręgosłup mam zdrowy, nie dzwigałam. Co mogło doprowadzić do takiego stanu i jak się wyleczyć? Proszę Was, kto przechodził przez coś podobnego i ma to już wyleczone, niech napiszę jak się leczył i co mu pomogło. Bardzo będę wdzięczna za rady. Ja tracę nadzieję i zaczynam się bać, że to coś poważnego. jestem załamana.....

gosia IP: 87.96.8.**

Witaj. Miałam coś podobnego przez okres prawie 4 m-cy. Lekarz stwierdził zapalenie nerwu międzyżebrowego, brałam lek o nazwie Sirdalud, ale nie za długo, ponieważ byłam po nim strasznie senna. Pomaga doraźnie przeciwbólowo, ale chyba trzeba to przetrwać. Zapisane miałam też leki uspokające i ewentualnie nospa jako lek rozkurczający.

Dziękuję Gosiu za odpowiedź . Czyli trzeba przeczekać...... ciekawa jestem po jakim czasie zaczeło Ci się poprawiać i jak to wyglądało. A może potrzebna jest jakaś rechabilitacja tych mięśni, żeby się poprawiło i nie wracało. Mi lekarz poradził nagrzewać plecy i rozciągać się na drążku. Ale po tym ćwiczeniu boloło więcej więc nie robię tego. Ja biorę Nabuton i Baclofen- 2 tygodnie. Wcześniej Majamil- 1 miesiąc. Pozdrawiam. Dziś mam 2 wizytę u neurologa, na wcześniejszej powiedział, że po 2 tyg. brania leków powinno być już Ok. Nie jest, więc ciekawa jestem co zaleci dziś.

Ludzie ! Pomocy. Nikt nie przechodził przez tą chorobę ? Jak coś Wam pomogło to dajcie znać. Proszę. Ja nadal cierpię. Neurolog przepisał kolejną porcję leków przeciwzapalnych. Nie mogę już ich brać, boli mnie brzuch. Powiedział, że to kręgi w kręgosłupie są niestabilne i już tak będzie boleć a objawy można łagodzić lekami.Które to leki po braniu 2 miesiące mi nie pomagają. Jestem w szoku.Odkryłam plastry żelowe rozgrzewające i to jedyne lekarstwo co mi zmniejsz ból. Ale jak zdejmę ten plaster to boli. Zaczełam je przyklejać wczoraj wieczorem. Czy komuś pomogły takie plastry czy one tylko są przeciwbólowe?

karotka IP: 77.252.126.**

Mam bardzo podobne objawy, zaczynam nawet już sobie wymyślać różne wizje o raku płuc itp. 30 lipca ide do mojej lekarki więc już nie moge się doczekać. Dam znać jak już będe po wizycie. A u ciebie coś się zmieniło od tamtej pory?

Przemko IP: 77.255.29.**

Witam. również mam podobne objawy jak wy, borykam się z takim problemem już 3 lata, a mam dopiero 30 lat. Wszystkie wyniki mam w normie, prześwietlenia, ostatnio byłem na rezonansie magnetycznym (kręgosłup - część piersiowa) i co się okazało wszystko ok.?! Wizyty u gastrologa zakończone badaniem gastroskopowym i co?wszystko ok? Boli mnie wzdłuż żebra z prawej strony jak i również mostek. Ból według mnie *przemieszcza się* i w zależności od wypoczęcia organizmu zaczyna boleć albo jak tylko wstanę rano z łóżka lub parę godzin później.
Wyczytałem kiedyś że pewnemu kolesiowi pomógł basen. Ja osobiście uważam to za pomoc doraźną gdyż sam korzystam z takich dobrodziejstw i mam za sobą nie jedną rehabilitacje (masaże, prądy itp.) Myślę że tak już zostanie. Nauczyłem się z tym żyć, ale i tak jestem załamany.
Pozdrawiam wszystkich-bądźcie twardzi :).

987 IP: 83.30.88.**

To zespół napięcia wegetatywnego, efekt wcześniejszego stresu.lTrzeba się udać do neurologa.leki rozkurczowe,przeciwzapalne

VIP IP: 195.140.153.**

Co jakis czas mam podobne problemy, podejrzenia byly ze serce, kregoslup a nic z tego.Skurcze takie ze w nocy lozko chcialem pogrysc. Powiem szczerze ze farmakologia wykonczycie inne organy, pozatym czlowiek spi i nie funkcjonujemu. Bylem u rehabilitanta to miesnie posciagane byly jak kamien.
Mi osobiscie pomaga basen ale oczywiscie nie raz na miesiac tylko co drugi dzien regularnie 40x 25m + sauna sucha. Pozdrawiam.VIP.

iii IP: 83.25.218.**

A badaliście tarczycę ,jednym z objawów sa problemy z sercem i bóle w klatce.

anna 28 IP: 77.62.41.**

Witam ja także posiadam takie bóle oraz kłucia w klatce piersiowej , nad piersiami, pleców oraz z boku gdzieś w żebrach. jest to nie do wytrzymania, a trwa to u mnie dopiero 3 tydzien. jestem przestraszona bo myśle że to serduszko nawala lub płuca. ja niestety jestem za granica i pomocy zabardzo nie mam byłam u lekarza ale lekarz stwierdził żę mam *naciągniete* mięśnie i przepisał mi tabletki przeciwbólowe. niestety pracuje ciężko fizycznie, może to prawda co stwierdził???

Tome84 IP: 86.46.148.**

Witam Was, ktoś wspomnial o tarczycy i moze to byc racja , przynamniej w moim przypadku... nie wiem jak Wy ale ja w dodatku bardzo sie pocę i to przy nie wielkim wysilku ,moja Mama miala takie objawy przy tarczycy...pozdrawiam wszystkich powodzenia

Agnes 44 IP: 87.105.190.**

Miałam taki sam problem. Borykałam się z tym prawie 2 lata. Wszelkie badania były O.K .Tabletki działają tylko doraznie i nie likwidują przyczyny . Polecam rehabilitacje a w szczególności terapie manualną .

damianrzepka1

Ja mam podobny problem .Męcze sie z bólem łopatki 1,5 roku . Wszystkie badania dobre .Krew mocz gastroskopia USg. Kardiolog. U mnie to kregosup piersiowy mi doskwiera. Ból odczuwam po lewej stronie lopartki i czasami sie przemieszcza do prawej strony.Przeszedłem kilka rehabilitacji a ból nadal sie utrzymuje.Na dzień dzisiejszy chodze na masaże . Ale one też nie pomagaja. Leki mi nie pomagaja. Ja nie raz odzuwam takie kłucie i czasami pieczene.

Sylwia jalen IP: 89.182.167.**

Witam Was.Ja od tygodnia mecze sie.Najpierw myslalam ze to watroba bo strasznie bolalo dostalam antybiotyk na infekcie.Troche przestalo ale zaczela bolec mnie klatka piersiowa kilka dni i bole plecow cos strasznego.Pojechalam na pogotowie bo jestem zagranica i nie wiedzialam co robic.Zrobili mi badania serce caly brzuch,pobranie krwi itd.stwierdzili ze to miesnie i od kregslupa.Czeka mnie rehabilitacja.Od kregoslupa tak promienieje ze boli mnie klatka i watroba.Jutro zaczynam rehabilitacje bo bol jest okropny.

DKM IP: 89.73.112.**

A braliście pod uwagę stres? Może w tym tkwi problem?