mlody IP: 89.191.147.**

Witam. mam 20 lat. jeszcze kolo 2 lata temu bylo wszystko normalnie, chodzilem do szkoly gralem na osiedlu w pilke itp.

ale jakis rok temu mialem pierwszy taki dzien ze mialem zawroty glowy i uczycie ze sie zaraz przewroce(byl to jeden dzien ale pozniej zaczal sie powtarzac co mniej wiecej 3 miesiace) a ostatnio mam to coraz silniejsze :( ,

mialem przez ostatnie 2 miesiace :
-rezonans magnetyczny glowy i kreg. krotkiego (zadnych zmian, jedyne co to zniesienie lordozy szyjnej),
-echo serca (zadnych zmian),
-chyba 8 razy ekg w przychodni (jedyne co to *-* tam gdzie powinno byc *+* tak powiedziala lekarka ale mowila ze to nic groznego i to nie od tego),
-holter ekg (nic groznego nie *wyszlo* , jedyne co to arytmia nadkomorowa na dobe- 7 i okresowa niemiarowosc zatokowa ale to podobno w granicach normy i nic groznego)
- 3 tyg temu badania krwi... jedyne co wyszlo to podwyzszony cholesterol 240 (ale od jakiegos miesiaca biore OMEGA 3 i FILOMAG B6 )
cisnienie mam zazwyczaj okolo 125/80 - 135/85

ostatnio trafilem nawet do szpitala (osłabnięcie (bez utraty przytomnosci) , zawroty glowy i szybkie tętno) w czasie spaceru , lecz badania (nawet na zawal) i nic nie *wyszlo*

(jedyne co moge dodac to to ze przez ostatnie pol roku mialem *bardziej siedzacy tryb zycia* i zajmowalem sie szukaniem choroby, i od urodzenia mam nature nerwicowego) teraz boje sie wyjsc z domu , mam zawroty glowy i bole miesni łydek ud i rąk, bole w klatce i uczucie ze cos mnie dusi w szyi i caly czas mysle o tym ze *a moze mam skrzepy w zylach... a moze cos z sercem...a moze cos innego...*

jak mozecie to odpiszcie o co moze chodzic...

z gory dzieki , pozdrawiam

Tomasz S, IP: 217.149.255.**

Witam.
kolego mam taki sam problem i też nie wiem co z tym zrobić. mam 35 lat i od 3 lat mam podobne dolegliwości.

Boner1976 IP: 70.131.144.**

Ja od roku. Tylko do mnie dochodzi jeszcze nadcisnienie. Natomiast wszystkie badania jakie robilem wyszly ok. Serdecznie pozdrawiam.

Boner1976

Jeszcze dodam, ze jutro wybieram sie do lekarza znow i zamierzam wymusic na nim jakies dodatkowe badania. Ostatniej nocy juz naprawde myslalem ze umieam.

barbarella

Młody, badałeś tarczycę? Podwyższony cholesterol często występuje przy chorobach tarczycy, objawy też są podobne. Zrób badania krwi: TSH, FT3, FT4.

*barbarella* , na tarczyce mam jutro krew ale tylko TSH , poprosze jeszcze lekarza zeby sprawdzic przepustowosc zyl ( mam nadzieje ze to dobry pomysl ? ) i jak z tych badan nic nie wyjdzie to zostają chyba tylko nerwy...

mamuśka szczęśliwa IP: 83.29.77.**

Witam! Mam 28 lat i też od października miałam zawroty uczucie że zaraz zemdleję ,nogi mi sie uginały nawet nie czułam ich jak chodziłam bałam się że umieram serce mi przyspieszało myślałam że mi wyskoczy,traciłam do niedawna równowagę ciśnienie miałam z lęku 150,rozkurczowe 90.Nie mogłam chodzić do kościoła po dużych sklepach bo zaraz uciekałam MYślałam że to zawał albo że mam guza w głowie moja pediatra przepisała mi tabletki Bisocard na ciśnienie 5mg brałam tylko pół tabletki,Milocardin na nerwy pomogły mi ale dalej traciłam równowagę u czucie jak piana,Afobam na lęk .Dostałam skierowanie do neurologa przepisała mi coaxil12,5mg rano i wieczorem biorę,Afobam o,25mg tylko rano i tabletki co mi pomogły Tolperis VP POTYCH TABLETKACH CZUJE SIE JAK NOWA NARODZONA JUZ NIE BAM PROBLEMóW Z RóWNOWAGA ANI GłOWA NIE BOLI.Okazało się że to ucisk z kręgosłupa szyjnego chodzę na zabiegi na laser i takie mrowienie ale nie wiem jak sie nazywa.życzę wam zdrówka.

tomek IP: 81.111.139.**

wszyscy mamy to samo a oni nie wiedzą co na dolega ja też mam takie bule a najgorsze to to ze bardzo panikuje ze zaraz mogę umrzeć boję się tego nie wiem co mam robić mówili mi zeby poszedł do lekarza co leczy wiecie dotykiem czy jakos tak nie wiem jak nazywa sie nawet ten lekarz jak ktoś zna takiego lekarza to piszcie gg 9391380gg

Maciejo

przykro mi tomek ale ja bym nie wierzyl w *moc* takiego lekarza. to bzdura i pic na wode. A inni ktorzy Ci polecali takowego *znachora* czy *szamana* XD to sami chca wierzyc ze on co tam potrafi a taka prawda ze sciaga kase z nas. niestyety z ta dolegliwoscia trzeba nauczyc sie zyc.. co jest cholernie trudne bo nie pozwala funkcjonowac normalnie...

mamuśka szczęśliwa IP: 83.29.77.**

Tomku ja też wpadałam w lek ze umieram a tu okazało się że mam problemy z kręgosłupem szyjnym a myślałam o najgorszym przepisała mi tabletki na spróbowanie Tolperis VP czy mi pomogą one są na obniżanie napięci mięśni człowiek się rozluźnia po nich i paraliżują ból kręgosłupa.Ja po nich wstałam na nogi cieszę się że jestem sobą nawet nie mogłam się opiekować z moimi dziećmi co chwila sprawdzałam ciśnienie i puls ciśnieniomierzem do rodziny było to śmieszne bo tego nie przeszli.

szczęśliwa mamusia IP: 83.29.77.**

Witam! Mam 28 lat i też od października miałam zawroty uczucie że zaraz zemdleję ,nogi mi sie uginały nawet nie czułam ich jak chodziłam bałam się że umieram serce mi przyspieszało myślałam że mi wyskoczy,traciłam do niedawna równowagę ciśnienie miałam z lęku 150,rozkurczowe 90.Nie mogłam chodzić do kościoła po dużych sklepach bo zaraz uciekałam MYślałam że to zawał albo że mam guza w głowie moja pediatra przepisała mi tabletki Bisocard na ciśnienie 5mg brałam tylko pół tabletki,Milocardin na nerwy pomogły mi ale dalej traciłam równowagę u czucie jak piana,Afobam na lęk .Dostałam skierowanie do neurologa przepisała mi coaxil12,5mg rano i wieczorem biorę,Afobam o,25mg tylko rano i tabletki co mi pomogły Tolperis VP POTYCH TABLETKACH CZUJE SIE JAK NOWA NARODZONA JUZ NIE BAM PROBLEMóW Z RóWNOWAGA ANI GłOWA NIE BOLI.Okazało się że to ucisk z kręgosłupa szyjnego chodzę na zabiegi na laser i takie mrowienie ale nie wiem jak sie nazywa.życzę wam zdrówka.

Tomasz S IP: 217.149.255.**

Witam.
Tak jak wcześniej pisałem od 3 lat mam takie dolegliwości mam 35 lat pracuję na same noce w zajezdni autobusowej. czasami to tak się czuję jakbym miał umrzeć. Robiłem badania eeg głowy wszystko ok, morfologia ok, echo serca ok, ciśnienie 120/80 po nocy czasami mam 130/80 ale to normalne tak mi powiedział lekarz, cukier ok nigdy dotąd nie odczuwałem tak bólu głowy jak teraz .Pani neurolog nic u mnie nie znalazła powiedziała że jestem zdrowy a mi się kręciło w głowie nawet jak byłem u niej w gabinecie.. nie mogę chodzić z rodziną do kościoła bo jak stoję to zaraz w głowie mi wiruje chwieję sie czuję że tracę równowagę i czuję że zaraz się coś stanie a w dodatku czuję się niespokojny . Tak jak koleżanka wyżej szczęśliwa mamusia mam takie problemy nawet w sklepach , jak stoję w kolejce i nawet jak siedzę długo w tej samej pozycji to mam zasłabnięcia gdybym się nie poruszył to pewnie bym upadł na ziemię. kiedy stoję w towarzystwie lub sam to muszę się czegoś trzymać bo inaczej coś mnie nachodzi że muszę się poruszyć zmienić pozycję nie daje mi to spokoju. bardzo mi to przeszkadza, czasami boję się że gdzieś zasłabnę i nie będzie nikogo, kogoś żeby mi pomógł. Jeżdżę dużo samochodem i też czasami się zastanawiam czy w samochodzie nie zasłabnę.
Mam pytanie do koleżanki szczęśliwa mamusia jak to badanie się nazywa i czy wystarczy zwykłe skierowanie od lekarza rodzinnego czy od neurologa. Czy trzeba może zrobić rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego lub tomografię komputerową jak koleżanka doszła do tego że to kręgosłup szyjny ? proszę o odpowiedz. z góry dziękuję i pozdrawiam.

*Tomasz S* u lekarza rodzinnego wystarczy ze powiesz ze boli i masz zawroty glowy i powinna dac skierowanie na rtg szyjnego (ja tak mialem i zrobili 2 zdjecia z *profilu* i z tylu i mi wyszlo ze lordoza szyjna i przestrzen przy kregach 4-5 cos za mala) rez. mag. lub tomografia to za duze *naswietlenie* jak tylko na szyjny i raczej stosowane jest jako pozniejsze - dokladniejsze badanie. pozdrawiam

Paweł IP: 83.16.154.**

Witam,ja też mam takie dolegliwości jak młody.Te wszystkie Twoje słowa jak byś wyciągnoł mi z ust,kropka w kropke.Dwa razy rezonans głowy,rtg gręgosłupa szyjnego:odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej,rtg klatk piersiowej,UDP tętnic dogłowowych,krew,mocz,mam jeszcze skierowanie na VNG,cholesterol 201a reszt ok.chodziłem do czterech różnych neurologów i żaden w sumnie nic nie widzi,aż człowieka szlak trafia.Też bolą mnie mięśnie.stawy,kości,gniecie mnie w mostku i brakuje mi oddechu,zawroty głowy ,samopoczucie i w ogule wszystko jest do bani.Mam 32 lata a zaczeło się od zawrotów głowy w pazdzierniku 2007 i od maja tego roku się nasiliło.Chodze teraz na fizykoterapie:laser,prądy TENSA,mata wibrująca i gimnastyka ale na efekty trzeba zaczekać bo to dopiero drugi zabieg,między czasie dostaje zaszczeki jakieś zmacniające FIBS(35 sztuk ale dobrze że tylko w ręke)Spróbuje jeszcze te tabletki o kturych pisała mamuśka ,oby pomogły.Pozdrawiam wszystkich i zdrowia życze.

irena43 IP: 24.239.151.**

Do Tomka S jezeli masz ochote pogadac to to jest moje i 10409315 mam na imie Irena i jak czytam Twoja opowiesc to tak jak bym widziala siebie a na domiar tego wszystkiego jestem pielegniarka i nie potrafie poradzic sobie z tym dziadostwem ....gdyby nie te zawroty bylabym najszczesliwsza osoba na swiecie ...to jest bardzo uciazliwe a po ataku zawrotow na ulicy w ubieglym roku w lipcu nabawilam sie leku wychodzenia z domu ,oczywiscie staram sie wychodzic ale jak tylko wyjde za drzwi to mysl o zawrotach wlacz sie jak automat.O staniu w kolejce nie ma mowy chyba ze nikogo nie ma w sklepie Caly czas jestem bardzo chwiejna ,niestabilna mam te zawroty gdzies okolo15 lat mialam robione kilka lat temu rozne badania wlacznie z rezonansem i nic nie wykazaly jedynie co to wlasnie zniesienie prawidlowej lordozy kregoslupa szyjnego.Teraz jestem w Usa w Nowym Jorku i nasilily sie dolegliwosci robila tutaj przeswietlwnie kregoslupa szyjnego i tu o dziwo wyszlo,ze kregoslup jest ok ,wiec juz nie wiem co jest z interpretacja tego badania w moim przypadku.Mam juz dosyc tego samopoczucia i tak jak kazdy z Was szukam rozwiazania moze ktos mi jeszcze cos podpowie.Dzisiaj mimo ze jest piekny dzien czuje sie byle jak ...buja mana na wszystkie strony i do tego boli mnie glowa ale mimo wszystko pozdrawiam was wszystkich serdecznie milutkiego dnia