Emily IP: 217.98.73.**

Witam, mam 29 lat - niedawno robiłam badania i wyszło że mam anemię i straszny niedobór żelaza poza tym wszystko inne jest ok.
Prosze napiscie w jakich produktach spożywczych go znajdę najwięcej? Wiem że w szpinaku, burakach i natce pietruszki ale w czym jeszcze?Zaczęłam brać tabletki ale bardzo żle się po nich czułam, więc musiałam odstawić. Musze go w miarę szybko uzupełnić, bo kręci mi się strasznie w głowie.
Z góry dziękuję !!

Ola IP: 83.7.51.**

Poza tym co wymieniłaś to jeszcze pokrzywa, świeżo zerwana. Co prawda nie smakuje za bardzo. Jestem w ciąży, też mam niskie żelazo, oczywiście biorę też tabletki na receptę.

mirka27 IP: 83.28.49.**

Głowa do góry, z anemi się wychodzi, musisz po prostu ustawić dietę bogatą w mięso, ryby itp oraz przyjmować żelazo w tabletkach, ja brałam chela-ferr forte bo dobrze się wchłaniał

andziala IP: 94.75.74.**

Ja tez borykam sie z problemem podobnym jak kolezanka wyzej. Badania dały jednoznaczny wynik - niedobory zelaza w organizmie. Wspomne ze jestem wegetariankom i watróbka, wołowina odpada w moim przypadku. Staram sie na siłe jesc buraki bo nie przepadam za nimi a sama natka pietruszki nie bede sie faszerowac. Polecacie jakies sprawdzone preparaty?

karinsia IP: 188.33.8.**

Hmm moja siostra przerzuciła się na Chelafer między innymi dlatego, że wystarczy jedna tabletka dziennie a nie kilka, więc ma mniej problemów z odruchem wymiotnym. Może spróbuj plus oczywiście dieta bogata w żelazo... Sama wiem po sobie, że cieżko tego pilnować i łatwiej brać dobry suplement, który uzupełnia niedobory żelaza.

elmika IP: 212.14.57.**

Tez stosuje chela ferr i nie mam po nim zadnych skutkow ubocznych i zdecydowanie czuje sie lepiej. po dluzszym uzytkowaniu wypowiem sie wiecej :)

Anina IP: 83.28.0.**

No tak najlepszą postacią żelaza są chelaty bo świetnie się przyswajają w naszym organizmie.

z serca to plynie IP: 46.186.38.**

Jasne, Chelatowe formy pierwiastkow charakteryzuja sie wysoka przyswajalnoscia. Warto juz myslec o takiej formi przy zakupie suplemnetu.
Ja testowalam produkty chelatowe od olimpa i bylam zadowolona z efektow. W wynikach daly tez pozytywne wskazniki

misteryty IP: 31.174.205.**

Mam pytanie z innego tematu ale ważne czy wiecie czym jest chemoprewencja? czy to się w ogóle sprawdza?

aksamit IP: 188.147.24.**

Brawa dla mądralińskich pań które zamiast mięsa wolą łykać tabletki, brawa jeścio raz

Minia100 IP: 5.134.64.**

Biofer jest bardzo dobry. Ma żelazo hemowe w składzie i żadne mdłości i inne niespodzianki mnie nie dopadły

mammadamma IP: 79.187.41.**

A jeśli skusicie się jednak na dietę to pamietajcie żeby nie tylko jeść produkty zawierające żelazo ale również produkty ułatwiające jego przystwajanie! Znam osoby, które *meczą* się na diecie bogatej w żelazo mniej lub bardziej ale nie widzą rezultatów w wynikach. Niestety trzeba tez myśleć o produktach uzupełniających jak np. truskawki i wszystko co zawiera wit C tu więcej info -> http://www.dominnowacji.pl/niedobory-zelaza-w-ciazy/

Twoja odpowiedź