marczello

Witam chciałbym abyscie ocenili moje wyniki lipidogramu
Od razu mowi nie jestem otyły, mam duzo ruchu cwicze na siłowni od 3- 5 razy w tyg.

Cholesterol całkowity 243 ( min 131 max 200)
Cholesterol HDL 26,20 (min 30 max 90 )
Cholesterol LDL 190 ( min 50 max 150 )
HDL/cholesterolu 10,8 % (min 20 max 100)

Morfologia i OB w szystko w normie ale tel lipidogram mnie troche martwi

Marczello IP: 92.244.61.**

Czy ktos wie jak to zinterpretowac ?

jolaa

wiesz że ludzie z wysokim cholesterolem rzadko zapadają na choroby nowotworowe ? :) może przed badaniem coś ciężko strawnego było zjedzone? ważne są proporcje LDL do HDL,ale LDL jest za dużo,a to nie dobrze, możesz mieć genetyczne tendencje do wysokiego cholesterolu, a trójglicerydy na jakim poziomie masz?

jolaa

graniczna wartość całkowitego to 250 mg/dl ale LDL jest za dużo, granica to 155mg/dl,dobrze byłoby do kardiologa udać się dla własnego spokoju pozdr

Marczelllo IP: 92.244.61.**

Triglicerynydy wynosza 136 tak wiec tutaj w normie genetycznie chyba nie mam tendencji do wys cholesterolu ale kto wie ... Co do jedzenia to raczej nic ciezko starwnego nie jadlem ogolnie jem same takie lzejsze rzeczy.

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Proponuję sprawdzić jeszcze czy nie masz niedoborów albo zatrucia.Np. zbadać ile masz związków telluru i tych bardziej oczywistych jak selenu ,wapnia itp. w organiźmie.

hatchet IP: 87.105.134.**

Może to być również spowodowane nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy

solocco

Witaj Marczello.Doskonale rozumiem Twoje obawy,poniewaz mam ten sam problem.Mam podobne wyniki jeżeli chodzi o cholesterol i do tego fioła na punkcie chorób serca.Przyczyną mojego wysokiego cholesterolu jest niedoczynność tarczycy,dlatego radziłbym Tobie zrobić badanie tarczycy,tzn. TSH i USG.Pozdrawiam serdecznie.

Twoja odpowiedź