Bartek IP: 89.76.85.**

Od trzech tygodni mam ból pleców. Występuje on tylko wtedy gdy biorę głęboki wdech oraz kiedy poruszam tułowiem mając powietrze w płucach. Kiedy wypuszczę powietrze jest wporządku. Ból jest zlokalizowany od łopatki w dół wzdłuż kręgosłupa. Jest też taka różnica, że gdy oddycham wypinają klatkę do przodu oraz oddychają brzuchem nie ma tego bólu. Pojawia się natomiast też kiedy wypnę plecy do góry (zrobię taki koci garb) i oddycham. Do tego czasami pojawia mi się mrowienie na skórze nad bolącym miejscem. Wcześniej paliłem papierosy ale gdy po tygodniu ból nie ustąpił przestałem gdyż zaczęły mi się tworzyć w głowie najczarniejsze scenariusze. Pomóżcie mi!!! Co mam robić?? Wczoraj byłem u lekarza ogólnego i przepisał mi Ketonal i Naproxen do smarowania. Dostałem też skierowanie do neurologa w razie gdyby wciągu tygodnia ból nie ustąpił. Zastanawiam się czy nie pójść już dziś. Boję się. Poradźcie coś.

ron IP: 83.238.116.**

nie cierpisz czasem na lumbago? To takie schorzenie kręgosłupa, jak cię złapie, to się ruszać nie możesz. Ja też tak mam od czasu do czasu, ale samo przechodzi - głęboki wdech i kłujący ból od lewej łopatki do kręgosłupa. Neurolog ci to zdiagnozuje.

Kaja* IP: 80.134.92.**

Nie boj sie. Ja tez mialam cos takiego i trzymalo mnie przez ponad dwa tygodnie. Nie poszlam do lekarza, bo domowicy twierdzili, ze to nic strasznego - po prostu cos mi wlazlo, ale pusci i faktycznie wszystko minelo i obeszlo sie bez wizyty u lakarza, ale to nie znaczy, ze nalezy lekcewazyc takie objawy ;) Pozdrawiam

Bartek IP: 89.76.85.**

Najbardziej mnie zastanawia tylko to ze kiedy dotykam to miejsce to nic nie boli. Nawet podczas uderzania jest ok. Wystepuje tylko gdy biore gleboki wdech. To jest tak jakby wystepowal tylko przy rozciaganiu plecow. Poczatkowo wlasciwie byl punktowy - tylko pod lopatka. Pozniej zaczal promieniowac tez nizej.

olo IP: 81.219.176.**

Witam
miałem to samo napoczątku później ból przeszedł w dolny odcinek kręgosłupa i do stopy. Byłem u lekarza, ale wiadomo do czego nadaję się lekarz rodzinny. Przepisali mi Dicloratio Uno i po tym wszystko przeszło.

justyna000 IP: 109.243.13.**

Mialam to samo,poszlam do lekarza i okazalo sie,ze mam astme oskrzelowa...;(

madzik11111 IP: 89.73.147.**

Kurcze ja mam podobne objawy jak pozostali. Ostatnio dodatkowo doszlo drganie lewej ręki i tak jakby brak w niej sił.... ciężko to opisać, ale wszystko co dzieje się obecnie z moim organizmem przeraża mnie... odczuwam duszność w klatce piersiowej ale kiedy leże jest jeszcze gorzej, jakby ktoś chciał połamać mostek, boli mnie lewa strona płuc, przy wdechu,jakby kłucie... mam problemy z koncentracją i zaburzenia równowagi.... ale wszystkie badania, które do tej robiłam są ok. już nie wiem co mam robic ...

kielce

Madzik 1111111....jakie badania byly robione?u neurologa byles?

Madzik 1111111 IP: 89.73.147.**

Miałam robione wszystkie badania i nic nie wykazały... u neurologów byłam chyba 3 stwierdzili, że może jakieś naczynko gdzieś pękło i napewno wszystko wróci do normy.... pożyjemy,zobaczymy

Tinka IP: 178.56.165.**

Ja czuje kujacy bol w plecach po lewej stronie. Nasila sie przy oddychaniu I kiedy sie wyprostuje. W dodatku odczuwam tez klujacy bol po lewej stronie brzucha troche nizej nizej niz pod zebrami. I jeszcze dokuczaja mi mdlosci. Nie wymiotuje ale jest mi nie dobrze. Co moze oznaczac ten bol? Czy moze byc na tle nerwowym? W ostatnim tygodniu stresowalam sie poniewaz myslalam ze jestem w ciazy. Wlasciwie to mysle tak nadal. Czy to moze byc cos powaznego?

Kateri IP: 212.160.111.**

Może to nerki?tak mi powiedziala moja pani dokrtor,badabie moczu,plastry rozgrzewajace i czekać

Olarybcia IP: 89.75.49.**

Ja dzisiaj miałam coś podobnego, na środku ulicy dostałam silnego bolu odczuwanego w okolicy pleców ale bardzo bolało przy oddychaniu i mowieniu. może to po prostu bol z przepony promieniuje nerwem przeponowym, bo to by bylo anatomicznie logiczne, ale NERWICA moi drodzy, bardzo mi przykro. trzeba poczytać o stresie bo ro jest najwieksze cholerstwo dla org.

porto IP: 109.231.40.**

TO może być zapalenie mięsni międzyżebrowych .. miałem cos takiego i myślałem że zejde bo nie dałem rady po shodach wejśc i ciagle mi to dokuczało.. Okazało sie ze to zapalenie mieśni po przypisanym od lekarza specyfiku poprawa nastapiła 2 godziny po zarzyciu a po 2 dniach wszytsko było już w najlepszym porządku

oliverek IP: 83.4.119.**

Ja mam identyczną sytuację jak autor postu, mianowicie od 2-ch tyg. kuje mnie pod łopatką przy głębokim oddechu, hehe nawet papierosy rzuciłam(choć paliłm może 5 papierosów na tydzień) tak jak kolega pisał.
Byłam dzisiaj u mojej internistki opowiedziałam jej o wszystkich niepokojących objawach ( bałam się, że to płuca) ona mnie osłuchała powiedziała, że to zapalenie *czegoś * międzyżebrowego i przepisała Ibum Forte mam brać przez 5 dni i powinno przejść.... więc jestem ciekawa jak to jest u innych...

Emily IP: 88.156.15.**

Widzę, że nie jestem sama. Ja mam od jakiegoś czasu identyczne objawy, jak autor i dodatkowo podczas wdechu i wydechu bólowi towarzyszy *bulgotanie* w plecach, kiedy się naciągają. Zdarza mi się to po raz trzeci i zazwyczaj trwa ok. 2 dni, później przechodzi. Podczas treningów, pomimo niezłej kondycji, mam wrażenie jakbym nie mogła *zaciągnąć* się powietrzem. Strasznie się boję :((( Wiem, że muszę iść do lekarza, ale jestem ciekawa, czy autorowi pomogło po pierwszej wizycie i przepisanych lekach?