Jurcia1992

Od Jakis dwóch dni mam Jęczmień na Oku . Strasznie mnie Boli całe oko oczywiscie najbardziej Powieka . od czasu do czasu wydobywa sie przezroczysta *ciecz* . Czy moze ktos ma Jakies domowe sposoby na pozbycie sie tego Jeczmienia , opuchlizny zaczerwienienia ? bardzo prosze o jakies rady .

Gość IP: 217.98.73.**

Jesne,że jest taki sposób. Od zawsze wiadomo że trzeba wziąć złotą obrączkę swoją lub czyjąś i pocierać nią powiekę ale od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz, kilka razy dziennie. Na mnie to zawsze działa i naprawdę pomaga.
Pozdrawiam.

Marta IP: 195.189.143.**

To mnie *gosc* uswiadomił po co sie meza szuka;-)pozdro;-)

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Możliwe że to przez niewłaściwą dietę oraz zakażenie.A tu więcej o tym: http://www.oko.info.pl/choroby_powiek,a1302.html .Czytałem ze nadtlenek wodoru może pomóc ale trzeba smarować powiekę tak żeby nie dostało się do oka.I to roztwór rozcieńczony.Może też łykać go ale nie gwarantuję że nie zaszkodzi.W każdym razie ja stosowałem taką kurację i mnie zauważyłem zeby mnie zaszkodziło.

michalina IP: 85.198.212.**

moja mama wierzy do dziś we wszystkie domowe sposoby leczenia jęczmienia.. z pluciem na oko włącznie (chyba najstarszy ze znanych ludzkości sposobów :) )
Obrączka też ponoć pomaga, ale musi być złota.
Pozdrawiam :)

gość IP: 83.16.4.**

na jęczmień pomaga przyłożenie ciepłego ugotowanego jajka w skorupce

Helena38

Gościu!-nie dopisałes jajko ma być na *twardo* ,czy na *miękko*??? hihi- sorki,ale byc może cieplo przynosi ulgę?; złoto ponoć pomaga; a najbezpieczniej byłoby się udac -chociażby do lekarza domowego lub okulisty.Pozdrawiam

M IP: 91.203.96.**

Pomaga oklad z kiełbasy grilowanej z czosnkiem

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

*~michalina, 2009-03-10 15:18:30 (IP: 85.198.***)
Moja mama wierzy do dziś we wszystkie domowe sposoby leczenia jęczmienia.. z pluciem na oko włącznie (chyba najstarszy ze znanych ludzkości sposobów :) )
Obrączka też ponoć pomaga, ale musi być złota.
Pozdrawiam :)*
Prędziej srebrna.

lekarz IP: 77.252.174.**

O matko co za zabobony.. żadne zloto czy jajko, ciepłe okłady!
Od lekarza dostaniesz antybiotyki, bo jęczmień spowodowany jest przez gronkowce.

kardiologiczny IP: 80.55.232.**

No właśnie gronkowce, ale ... złociste doktorze ;)

natalia. IP: 79.163.235.**

Cześć. )0 Widzę, że nie tylko ja mam z tym świństwem problemy. Właśnie zrobił mi się jęczmień w zeszły czwartek, ale już mi schodzi. Ponieważ gorąco współczuję tym co mają z tym problem postanowiłam, że udzielę trochę sprawdzonych na samej siebie rad. Na jęczmień stosować można np. okłady typu: butelka z ciepłą wodą i wygrzewać. Jednak to nie daje aż takich szybkich efektów. Do trzech dni widać efekty. Pocieranie obrączką także daje efekty, jednak też nie szybkie. Najlepiej stosować jakieś maści. Mi akurat tą, której używam kupiła mama w aptece bez recepty. Ja mam 15 lat, więc już można. wnioskując po tym co powiedziała farmaceutka u dzieci raczej nie stosować. Maść ta nazywa się Oxycort A i jest skuteczna. Po około jednym dniu stosowania mija ból, po drugim już nie ma takiej opuchlizny, [można pokazać się ludziom ] a po trzecim oko jest wyleczone. Maść tama tez takie plusy, że nie jest droga. Około 10 zł w aptece. Gdy już zauważycie pierwsze objawy tego czegoś [jęczmień ] na oku, nie wychodzić na dwór, na zimne powietrze czy też wiatr, bo to pogarsza sytuację. Zrobić sobie już po zauważeniu, ze tworzy się jęczmień wolne i zostać w domu. Wygrzewać, stosować maść, nie pozwolić na to, aby się to rozwinęło. Maść polecam każdej osobie, która też męczy się z tym świństwem. Pozdrawiam. :)

jazgol IP: 94.75.121.**

masc Oxycort jest dostepna na recepte tylko!

mindi1 IP: 77.115.23.**

Byłam z jęczmieniem u okulisty powiedział że trzeba go ogrzewać i to włsaśnie ugotowanym na twrado jajkiem obranym ze skorupki i przez wacik przyciskanym do oka czemu jajko bo najdluzej trzyma cieplo do tego na noc oklad z rivanolu z kilkoma kroplami spirytusu salicylowego oczywiscie dostalam rowniez recepte na antybiotyk i masc oxycort a

panna anna IP: 86.132.99.**

Obrączka to żaden zabobon-naprawde pomaga zawsze smaruje memu dziecku i przeważnie znika, a gdy się sączy to stosuję maść nagietkową mozna uzyc tez aloesu w żelu
wszystko bez świnstw i chemii oczywiscie
jesli masc nagietkowa dostanie sie do oka szczegolnie dziecka nic sie nie dzieje...!

u mnie w domu babcia mowila że swięcone pomaga-czyli obrączka
aczkolwiek sama obrączka złota pomaga nie wazne czy swiecona czy nie bo jesli ktos nie jest w malzenstwie moze sprobowac z pierscionkiem złotym co najmniej 3 razy dziennie przesmarowac

i to nie są zabobony