lukaszch23 IP: 81.190.134.**

Witam was mam na imię Łukasz od ośmiu lat choruję na nadciśnienie tętnicze, obecnie mam 24 lata i jakoś do tego przywykłem. Biorę leki, jestem pod opieką dobrego kardiologa. Mam pewien problem iż gdy mierzę ciśnienie ciśnieniomierzem nadgarstkowym nie jestem pewien co do jego wyników. Wydaję mi się że po prostu pierwsza wartość czyli ciśnienie skurczowe jest zawyżone. Ostatnio byłem u lekarza na wizycie kontrolnej i bardzo się denerwowałem przed wejściem do gabinetu, gdyż jestem osobą bardzo emocjonalną. Po wejściu lekarz zmierzył mi ciśnienie wykazało 168/95 ( mniej więcej) , dosyć często podczas wizyt lekarskich mam takie. Miałem wszystkie badania przeprowadzone: ekg, holter, badania nerek itp. Parę miesięcy temu zacząłem sumiennie mierzyć ciśnienie: rano, wieczorem oraz w ciągu dnia. Podczas pomiarów domowych jestem w miarę spokojny (na pewno spokojniejszy niż u lekarza) a mimo tego górna wartość ciśnienia czyli ciśnienie skurczowe wynosi więcej niż podczas wizyt u doktora ( 180/100). Nie bardzo chce mi się wierzyć że pobyt w domu wpływa na mnie bardziej stresująco niż wizyta u lekarza, coś jest nie tak, zaczynam wariować. Boję się że po prostu ciśnieniomierz pokazuje mi tak wysokie cyfry. Proszę o jakąś fachową instrukcję. Pozdrawiam!!!

Wojtek83 IP: 62.69.192.**

Witam
Ciśnieniomierze nadgarstkowe są bardzo niedokładne. Mam w domu taki i jeden półautomatyczny z mankietem na ramie, który był sprawdzany w gabinecie lekarskim i pokazuje dobre wyniki. Ten nadgarstkowy to potrafi raz zaniżać lub zawyżać wartości w stosunku do tego drugiego. Jeszcze gorzej jak masz taki z biedronki to już szkoda gadać. Każdy kardiolog powie ci, że nadgarstkowy jest zły nie zaleznie od marki. Moją rada kupić dobry aparat z mankietem na ramie i iść z nim do lekarza w celu potwierdzenia jego wiarygodności.

lukaszch23 IP: 81.190.134.**

Wielkie dzięki

anetas

Lukasz juz ktos ci pisal ze cisnieniomierze sa niedokladne.Jesli nie jestes pewien nco do pomiaru twojego cisnieniomierza to przy najblizszej wizycie u lekarza rodzinnego lub innego wez go i porownaj pomiar.Najlepiej jednak zainwestowac w cisnieniomierz naramienny elektroniczny.Zreszta u nas w miescie w kazdej aptece sa cisnieniomierze gdzie przy zakupie mozesz sobie zmierzyc cisnienie i porownac odczyt.Wystarczy zle krazenie w konczynie i cisnieniomierz nadgarstkowy bedzie pokazywal falszywy wynik.

daro IP: 83.26.83.**

tak to prawda ja tez mam taki problem ze jak jestem u lekarza to mam wysokie cisnienie nieraz jak mierzyłem w domu takim cisnieniomierzem na nadgarstek to tez wyniki miałem przerazające i co chwile mierzylemm czy cos sie zmieniło ale lekarz mi powiedział zebym niezawracał sobie głowy tym sprzetem tylko zebym zakupił sobie taki z mankietem i miał racie bo wyniki w domu były zupelnie inne a wiec proponuje ci zmiane cisnieniomierza a wtedy bedziesz spokojniejszy

ChcacyNormalnieZyc

Jak masz dobrego kardiologa to sie go spytaj co sadzi o nadgarstkowym cisnieniomiezu , jak jest naprawde dobry to kaze ci go wyrzucic tak jak mi mój kazal i skonczyly sie problemy z cisnieniem a mam nerwice serca i ten cisnieniomiez wpedzal mnie w dodatkowe nerwy . Cisnienia nie miezy sie nigdy w nadgarstku bo nie da sie zmiezyc w tym miejscu dokladnie .

serce IP: 89.76.112.**

ja korzystam z cisnieniomierz omron m6 comfort koszt okolo 200zl.Prawidłowe ciśnienie człowieka na tym ciśnieniomierzu to poniżej 135/85.Jeżeli bedziesz miał wyniki ciśnienia powyżej 140/90 to wtedy może być to patologia ale nie musi.

lukaszch23 IP: 213.184.19.**

Wielkie dzięki wam za podpowiedzi, trzymajcie się ciepło hej!!!

panikara IP: 83.2.31.**

Napiszcie kiedy mierzycie sobie ciśnienie i jak.czy przed pomiarem odpoczywacie,czy tak z marszu coś robicie i mierzycie.Jakie jest prawidłowe ciśnienie u kogoś kto coś robi ,np; sprząta,wejdzie po schodach,odkurza,czy jest wyzzsze,czy nie.a jak sie zdenerwujecie to skacze do góry.możę to głupie o co pytam ale dla mnie ważne.

efka 1 IP: 91.94.164.**

Lukasz piszesz nam o cisnieniu a nie podajesz tetna,w moim przypadku jest inaczej,tez mierze cisnieniom,nadgar,tanim ale wskazuje dobrze,bo sprawdzilam innym.Ja robie tak mierze cisnienie w domu,i zaraz wychodze z cisnieniomierzem na spacer, po ok. 40 min w niestresujacym miejscu mierze i jest szok ,wszystko jest w porzadku cisnienie i tetno sie normuje,czasami wypicie szklanki wody powoduje zbicie cisnienia,smieszne ale prawdziwe,uwazam ze mam zaburzenia z powodu braku wody w organizmie. nie chodze do lekarza ani nie biore lekow tylko wychodze z domu przejsc sie tam gdzie jest swieze powietrze

Salamandra

Najdokładniejsze są ciśnieniomierze manualne, aneroidowe, bo rtęciowych już chyba nie można dostać. Elektroniczne aparaty tylko dobrych firm. Ja dla swojej mamy kupiłam nadgarstkowy firmy Boso, ale dla siebie aneroidowy. Obsługi można się nauczyć. Tu jest więcej o wadach i zaletach elektronicznych:
http://diamedica.pl/index.php?news=show&news_id=9

Nicore

Rzeczywiście na temat tych ciśnieniomierzów nadgarstkowych nie ma zbyt dobrej opinii,są bardzo niedokładne podczas pomiaru. Proponuję zrobić to o czym pisze autor powyższego postu: kupić ciśneiniomierz manualny.

Deiron IP: 31.63.183.**

Witam. Właśnie zakupiłem ciśnieniomierz nadgarstkowy. Mam dosyć szczupłe ręce. Pomiary mam powtarzalne, oczywiście gdy pomiaru dokonuję gdy aparat jest na wysokości serca. Podaje tak 100/65 i puls 56. Chcąc sprawdzić czy reaguje na zmianę ciśnienia i tętna zrobiłem 20 pompek i 20 przysiadów, po czym znowu dokonałem pomiaru i faktycznie pomiary wyszły wyższe. Zdaję sobie sprawę, że pomiary nie do końca są dokładne, ale chyba nie ma, aż takiej tragedii. Pozdrawiam

fregata a IP: 95.155.66.**

Aparaty do automatycznego mierzenia cisnienia to bujda -wyniki falszywe ,coraz to inne mozna wybierac wg potrzeb, mierzenie cisnienia na nadgarstku raz zalecane innym razem odradzane jako niewiwarygodne -chyba chodzi o konkurencje w sprzedaży aparatów ..??? Podobnie z tabelą wynikow pomiaru ciśnienia wg.ktorych jest az 5 rodzajow nadcisnienia i ostatnie uwaza sie za niebezpieczne , a wg innych straszy sie ludzi cisnieniem juz np.od 150/90 lub niższym, na temat nadcisnienia istnieją mity ktore nakręcają biznes i tyle...

house IP: 87.205.254.**

Więc jaka tabela jest wg. ciebie prawidłowa ?