Lila IP: 79.163.245.**

Leczę od lat nadciśnienie. Stosunkowo niedawno mam do czynienia z nocnym wzrostem ciśnienia, ktore nie ustępuje mimo dobieranych, metodą prób i błędów, leków na nadciśnienie. Wielu z nich mój organizm nie toleruje. Zjawisko jest o tyle dziwne, że ciśnienie to samoczynnie wyrażnie spada, nawet po kilku minutach od wstania z łóżka.

Marta IP: 195.189.142.**

Tez tak mam

Lila IP: 79.163.249.**

Marto! Ja cierpię na bezdech śródsenny i nocne chrapanie. Podejrzewam, że tu tkwi przyczyna. Żaden lekarz jednak na to nie wpadl. Czy masz podobne kłopoty?

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Widać przepisują tylko coś co usuwa skutki a nie przyczynę.Przypuszczalnie jest to niewłaścviwa dieta albo zatrucie.

Marta IP: 91.203.96.**

Do Lili,nie wiem czy mam bezdech bo spie sama,wiec....ale dobrze ze zwrocilas mi na to uwage..co do chrapania to pochrapuje bo akurat to mnie budzi.Nie jest to takie chrapanie no wiesz jak u niedzwiedzia,takie bardziej lekkie i jak zasypiam..a potem to nie wiem. A jakie masz jeszcze objawy?odp prosze,moze znalazlas mi diagnoze czesci fatalnego samopoczucia.pozdrawiam:-)

Lila IP: 79.163.194.**

Marto! Wysokie ciśnienie nocą mnie budzi, pewnie trwa jakiś czas, bo jestem bardzo zmęczona. Dziś w nocy mialam 190/102, puls 114, ale to pod wpływem antybiotyku, który brać muszę w związku ze stanem zapalnym zęba po wyrwaniu. Normalnie jest niższe, ale także męczące. Mija po kilku-kilkunastu minutach i wraca po zaśnięciu. Wprost boję się już zasypiać. Pozdrawiam!

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Czytałem że związki potasu obniżają ciśnienie a sodu podwyższają.Radzę z tego wyciagnąć wnioski chociaż w tych przykładach może być większy problem.

Marta IP: 91.203.96.**

Lila,ja mam jeszcze ciekawiej bo dolne cis,mam 120:-(
ale ja mam serce do smietnika wiec moze stad to cis.
Wiem ze te cisnienia daja potworne zmeczenie.
Pozdrawiam:-)

kokles IP: 217.153.82.**

A ja radzę lili by wyleczyla sie jak najszybciej z tego stanu zapalnego......
On jest powodem tego nadcisnienia.....ogolnie stany zapalne sa tego przyczyna...
Ja gdy choruje na jakies nagłe grypy od razu dostaje cisnienia i biore podwojne dawki lekow.Kiedys doszedl do tego bol zeba i goraczka 39 st
wiec sobie wyobraz co za dziadostwo.
Warto o siebie dbac....pamietam dokladnie ze wtedy kiedy chorowalem po lekach przeciwbolowych i przeciwgoraczkowych i antybiotyku cisnienie na nastepny zaczelo sie szczesliwie stabilizowac....
Masakra byla!

aniao IP: 178.180.47.**

Witam Pania, Identyczna dolegliwosc ma moja matka. Bardzo prosze o informacje czy udalo sie Pani pokonac nocny wzrost cisnienia, czy znaleziono przyczyne? Z gory dziekuje za odpowiedz.
AnnaO

ancia IP: 88.199.233.**

Nie jestem lekarzem, ale ja też mialam nadciśnienie. Mierzone holterem w ciągu dina w 80 % a w nocy 100%. Po 2 latach trafiłam na oddział nadciśnienia i miałam oznaczane hormony nadnerczy. Na leżąco ,po kilku godzinnym spoczynku i w pozycji pionowej. Chodzi o ALDO, ARO. ALdosteron w pionie przekroczony 4razy, a w pionie( odpoczynek,sen) 8razy!!! miałam gruczolaka. Już nie mam:) wyciety. Ciśnienie w normie:)))))))))))))))))))))))))))))))

aniao IP: 188.147.206.**

Witam, Bardzo dziękuję za odpowiedź i informację. Czy Pani jest z Warszawy lub okolic?
serdecznie pozdrawiam,

aniao

aniao IP: 178.182.89.**

Witam jeszcze raz, czy w badaniu usg widac bylo guza? Jaki lekarz zlecil badanie endokrynologiczne? W jaki sposob znalazla sie Pani w szpitalu (zle wyniki badania krwi, usg,...?). Z gory dziekuje za odpowiedz.
aniao

Twoja odpowiedź