toni50

Witam
W sobotę 31 stycznia przeszedłem zabieg ablacji (częste migotania przedsionków) a środę miałem znów migotanie. Czy to jest normalne po zabiegu?

dana IP: 83.23.69.**

Niestety nie wszyscy od razu zdrowieją. Około 3 m-cy rehalilituje się serce.
Zacznij sobie zapisywać kiedy i czas migania. Analiza tych zapisów pozwoli ci ocenić skuteczność ablacji* Pozdrawiam

Jędrek IP: 77.254.232.**

Miejmy nadzieję że to ostatni raz. Gdyby nie, zawsze można powtórzyć ablację. Przy migotaniu przedsionków raczej kilka ablacji jest normą. W przyszłym tygodniu będę miał trzecią.
pozdrawiam

Skorpion58

Witam!
ja osobiście nie miałam ablacji,ale słyszałam dużo dobrego o tym zabiegu.Z drugiej strony niekiedy nie kończy się to za pierwszym razem,trzeba to powtarzać.
moja pani doktor stwierdziła,że w moim przypadku (utrwalone migotanie przedsionków) raczej nie widzi sensu.poprostu łykam tabletki.oprócz migotania mam sztuczną zastawkę mitralną.
W rodzinie mam osobę,która miała już więcej niż 5 razy ablacje (bo to jak dobrze rozumiem jest prosto mówiąc przy wykorzystaniu pola elektrycznego)no chyba ,że coś pomieszałam,to wybaczcie.
Zycze powodzenia

Eluzyna

Jestem lepsza w środę miałam ablację, a piątek pierwsze migotanie no ale było to już rok temu. Migotania występowały jeszcze 3 miesiące po, potem pół roku spokoju, a teraz na nowo co 2, co 1 dzień. Jestem gotowa na kolejną.
Pozdrawiam

Twoja odpowiedź