wojtek46

Witam!
Mam 34 lata za parę miesięcy spodziewam się wymiany zastawki aortalnej.
Chciałbym wiedzieć w jakim zawodzie po takim zabiegu mógł bym pracować.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Gość IP: 89.174.104.**

Cześć Musze wiedzieć co to jest dekstrogram.proszę o odpowiedz.

tolek1

witaj Wojtek ja jestem także po opercji serca i chcę ci powiedzieć że po opercji serca staraj się o rente,bo po takim zabiegu nie wolno pracować,Ja po opercji serca miałam 2 lata renty. Przecież po takiej operacji nie wolno dzwigać pracować bo to wszystko jest świerze.i prowadzić oszczędny tryb życia..Zyczę powodzenia i pozdrawiam

nieobecny IP: 95.41.213.**

Witaj Wojtku!
Nie zgodzę się z opinią Tolka. Obecnie też czekam na operacje i wymianę zastawki aortalnej. Robi się ją po to żeby człowiek mógł żyć normalnie. Oczywiście trzeba jakiś czas odczekać, aż wszystko się zrośnie. Przeważnie ludzie piszą, że 6 miesięcy to jest taki średni okres. Są jednak i tacy którzy wracają do pracy po okresie 3 miesięcy od operacji.
Ja się dopytywałem o sport, ponieważ przed pojawieniem się mojej wady żyłem aktywnie. Lekarze mówią, że po wymianie zastawki i zrośnięciu się mostka mogę w zasadzie uprawiać większość sportów poza tymi kontaktowymi (zwiększenie wskaźnika INR co zmniejsza krzepliwość krwi).
Jeżeli tak lekarze stawiają sprawę odnośnie sportu to wydaje mi się, że z pracą nie powinno być też większych problemów. Są ludzie którzy po takiej operacji pracują fizycznie i piszą, że wszystko jest ok (poza cykaniem). Jeżeli jesteś pracownikiem umysłowym to podejrzewam, że nie będzie najmniejszych problemów.
Odnośnie renty to czytałem różne opinie. Ogólnie nie dają renty po wymianie zastawki.
Jeżeli operacja się uda to powinieneś być całkiem sprawnym i zdrowym człowiekiem:)
Życzę powodzenia i dużo zdrowia!

Janek IP: 79.163.202.**

Popieram tolka najlepiej byłoby iść na rentę,ale czy w tym chorym kraju dają jeszcze renty? no chyba że się jest pracownikiem umysłowym, ma się spokojną pracę, to oczywiście powrót do pracy jest wskazany,nieobecny ,czy wyobrażasz sobie 52 letnią kobietę lub mężczyznę po wstawieniu zastawki przy *strzelam* odśnieżaniu ,pracach budowlanych,pracach na wysokości, nie każdy ma wyższe wykształcenie i pracę w biurze, ktoś te prace fizyczne musi wykonać prawda? ja znam kilku tzw. cykających i wiem co oni o tym sądzą aby ich kierować do pracy ,zresztą żona jest po i są dni gdzie jest super ale są że nie jest wesoło,a najtrudniej jest utrzymać rozbujane INR ,powiedz czy taki człowiek będzie myślał o pracy czy unormowaniu INRu.Życzę dużo zdrowia.

nieobecny IP: 95.41.213.**

Zgadzam się z Tobą Janku. Jednak pytanie zadał młody 34-letni mężczyzna. Wszystko zależy od podejścia. Ja również mam około 30 lat i nie wyobrażam sobie sytuacji w której miałbym po operacji nie kontynuować mojej pracy zawodowej.
Myślę, że w tym przypadku zupełnie inne są kryteria dla ludzi w wieku powyżej 50 lat i inne dla ludzi młodych jak Wojtek.
Co do chorego kraju to gdyby zabrać renty wszystkim tym, którzy jej nie potrzebują czyli zdrowym leniom i kombinatorom, to myślę że nie było by problemu żeby dać ją naprawdę chorym ludziom.
Pozdrawiam

Dorota IP: 213.92.134.**

Witaj! Ja jestem po operacji zastawki aortalnej już prawie rok. Przed operacją też byłam na rencie z powodu jej wady.Wtedy miałam 3 grupę.Po operacji dostałam drugą grupę na 9 miesięcy. Teraz skończyłam 55 lat i mam emeryturę.Ja jednak nie byłabym w stanie pracować.Może młodemu inaczej.Zależy to napewno od organizmu i wieku.Dziś trudno powiedzieć,trzeba czekać.Operacja zastawki jest poważną operacją. Jednak po to je robią,żeby być zdrowym.Powodzenia!

Janek IP: 79.163.245.**

nieobecny, zgadzam się z Tobą gdyby odebrać renty kombinatorom to napewno starczyłoby pieniążków dla potrzebujących,ale tu jest kolejny temat, kto tym kombinatorom pomaga ? oni sami nie przyznają sobie rent, ktoś im te renty przyznaje.Co do wieku masz racje inaczej przechodzi to młoda osoba a inaczej już osoba w moim wieku ja pisałem to z mojego punktu widzenia. pozdrawiam.

Ewa27

Witam! Jestem 28-latką po 3 operacjach serca. Mam wszczepiony homograft płucny, czyli ludzką tętnice płucną wraz z zastawką. Inne zastawki mam niedomykalne.
Ostatnią operację miałam w drugiej klasie liceum (w wieku 17 lat). Do szkoły wróciłam po trzech tygodniach od zabiegu. Poszłam na studia dzienne, ktore ukończyłam bez problemów, potem przez rok szukałam pracy i od niemal 3 lat pracuję jako pracownik umysłowy (dziennikarz).
Od września ub. r. mam orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności i pobieram zasiłek pielęgnacyjny (153 zł). Wcześniej miałam tylko stopien lekki. Renta mi się nie należy, bo nie mam 4 lat pracy...Moge się ubiegać o rewnte socjalną, ale do tego trzeba miec opinie pracodawcy itp, a ja nie chę go mieszac w moje zdrowotne sprawy.

Gosia E IP: 83.20.28.**

Zgadzam sie z opinia,że taki kombinator to zawsze rente dostanie (znam takich).A duzo też zalezy na jakiego lekarza trafisz na komisji i czy ma dobry humor czy nie.Ja jestem po wszczepieniu dwóch sztucznych zastawek i trzeciej plastyce.Na komisji stwierdził ze jestem zdrowa bo miałam wtedy(32 lata) a drugi mówi po takiej operacji mają jakieś wątpliwości co do orzeczenia niezdolności do pracy.Nie wiadomo co sądzic,ale rente zabrali.

uzdrowiony IP: 89.77.13.**

5-miesięcy po operacji składałem papiery na ręte mam 50 lat i jestem fizolem byłem 2 razy wzywany do Zus i tam słysze że jeśli mam szkołę srednią to mogę pracować w biurze a że mnie nikt do biura bez zawodu nie przyjmie to ich to nie interesuje.!!! Grupe inwalidzka dostałem lekką na dwa lata z datą wsteczną z przed operacji .

onx 21a IP: 86.63.94.**

Sześć lat temu miałem wymienianą zastawkę aortalną po zbyt póżno wykrytym zapaleniu wsierdzia. Do pracy poszedłem po 3 miesiącach,bo miałem dość chorowania. Prowadzę małą firmę, oprócz tego pracuję na umowie zlecenie.

rino IP: 37.228.247.**

Grudzien 2009 wymiana zastawki, dzis mam 35 lat uprawiam sport siłownia i pracuje fizycznie na magazynie w chłodni :-)

Marcin UK IP: 80.6.113.**

Jezeli jestes osoba w miare mloda i wybierzesz zastawke biologiczna to po co ci renta?

ja wybralem zastawke bilogiczna a zabieg mialem w wieku 19 lat po zabiegu, po pol roku silownia i nawet sztuki walki po jakims czasie.. Wiec... zalezy od wieku i wyboru zastawki...

Twoja odpowiedź