Hana

Nieprawidłowy wynik Ekg, rozlane niespecyficzne zmiany ST-T zwłaszcza w odprowadzeniach znad sciany dolnej serca z wyraznyn wydłuzeniem czasu trwania QT

Kiepska sprawa IP: 81.190.36.**

Podejrzewam ze przyczyną jest nieprawidłowa dieta albo zatrucie.Prawie zawsze są takie przyczyny chorób.

M IP: 91.203.96.**

Do HANA.to jest niedokrwienie ale niespecyficzne czyli odwracalne,spowodowane najpewniej tachykardia.
Idz do kardiologa ale i powtorz ekg.jakby co to pytaj.sporo wiem.pozdrawiam:-)

Hana

Dziękuję za odpowiedzi.
Nieprawidłowa dieta i zatrucie co przez to mam rozumieć proszę o rozwinięcie myśli...

EKG miałam robione kilka razy w styczniu i zawsze to samo dwa lata wstecz przy badaniach do pracy również taki wynik był.

Ciśnienie mam mierzone każdego dniana aparacie rtęciowym zwykle górne to między 90-100 dolne od50 do 65
puls od 70-100
Wczoraj miałam echo wyniku nie znam ..

emma

bardzo prosze o interpretację wyników mojego echa :

Lewa komora : 4.3/3.0 cm Przegroda m-k : 0.9/1.2
Lewy przedsionek : 3.8 x 4.1 cm Ściana tylna LK : 1.0/1.3 cm
Aorta wstepująca 3.1 cm Pień płucny : 2.2 cm
Prawa komora : 2.4 cm

Zastawka mitralna : przedni płatek nieco pogrubiały, z zeszkliwieniami
V max : 1.0 m/s Gradient max : 2.3 mmHg ; Gradient średni : 1.0 mmHg
Fala zwrotna I st.

Zastawka aortalna : trójpłatkowa, płatki cienkie, dobrze ruchome
Vmax : 1.2 m/s Gradnient max : 5.5mmHg; Gradnient sredni : 3.0 mmHg
Fala zwrotna : nie stwierdzono

KURCZLIWOŚĆ : zaznaczona hypokineza ściany bocznej LK

EF : 50 %

WNIOSKI : Kurczliwość całkowita LK przy dolnej granicy normy. Jamy serca niepowiększone. Upodstawy PP widoczny obszar o zmiennej echogeniczności ( TU ??); silniej wysycone i pobrubiałe blaszki osierdzia w tej okolicy. Pierwotna IM I st. Osierdziwe wolne.

Jeszcze raz bardzo prosze o interpretację.

Madzia22 IP: 83.8.29.**

Witam serdecznie :)
Wykonałam EKG i jestem zaniepokojona wynikiem :

HR 78[1/min]
RR 761 [ms]
QRS 83[ms]
QT 330[ms]
QTC 287[ms]
P 94[ms]
PQ 156[ms]
Oś P 22
Oś QRS 29
Oś T 0

miałam także opis na wydruku:

116 nieregularny rytm nadkomorowy
rytm RR jest nieregularny
rytm PP jest nieregularny
położenie załamka P jest nieregularne
420 normogram
506 znaczące obniżenie ST, możliwe niedokrwienie mięśnia sercowego

Podkreślam, że parę lat wcześniej przeszłam infekcyjne zapalenie wsierdzia ( IZW )

Proszę o skomentowanie.

Pozdrawiam

damis IP: 83.6.230.**

Witam.ja też robilem EKG 11.02.09 i proszę o interpretacje ,do lekarza dopiero mam wizytę za trzy tygodnie
HR 78/min
RR 756ms
QRS 96ms
QT 368ms
QTc 401ms
P 84ms
PQ 122ms
Oś P 59
Oś QRS 39
Oś T 73
pozdrawiam

Kiepska sprawa IP: 81.190.35.**

*Hana, 2009-02-04 07:48:14
Dziękuję za odpowiedzi.
Nieprawidłowa dieta i zatrucie co przez to mam rozumieć proszę o rozwinięcie myśli...*
Generalnie to chodzi o nadmiar mięsa,mleka i jego przetworów oraz zakwaszenie przez to organizmu.Poza tym możliwe jest zatrucie wodą z kranu(zwykle najgroźniejsze z niej są chloropochodne węglowodorów powstające w skutek chlorowania brudnej wody zanieczyszczonej np. benzyną).A zatrucie może być spowodowane problemami z przewodem pokarmowym.Na te 2 zatrucie najlepsze są środki przeczyszczające i lewatywa.Jeżeli chodzi o te 1 to trzeba używać albo wody destylowanej albo solidnej mineralnej(bez dużej ilości zanieczyszczeń np. darmową oligoceńską z kranów w Warszawie) albo kupić filtry do wody-chyba jesdyne solidne sa z odwróconą osmozą-najtańsze kosztują chyba ok 100 złotych.Tutaj jest sporo o zanieczyszczeniach wody i jak chcesz możesz z tamtąd kupić: http://www.hydropure.com.pl/czesto_zadawane_pytania/ .Oczywiście nie jest to reklama bo chodzi mnie o to że tam jest dużo informacji a to ze sprzedają to co innego.Można się tam dowiedizeć takich ciekawych rzeczy że woda mineralna może zawierać też jak kranowa sporo chloropochodnych węglowodorów i woda identyczna z destylowaną może być zaliczona do mineralnej.A jak nie wiesz jaką dietę stosować to tą polecam(w ostateczności zbliżoną do niej jak nie masz groźnych chorób) : http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 .
Niestety praktycznie są duże problemy z przygotowaniem diety idealnie ze względu na to że warzywa powinny być świeżo zerwane ale jeżeli jest to dieta tylko do odżywiania a nie do leczenia to chyba można sporo odpuścić.Ja sam zacząłem stosować kilka elementów z tej kuracji ale chyba za mało się staram bo niestety na razie nie widzę poprawy.A łykanie surowej marchewki niezupełnie zgodnie z przepisem i lewatywa z kawy to trochę za mało.

cycu72

proszę o interpretacje ekg

HR: 95[1/min]
RR: 629 ms
QRS: 153 ms
QT: 389
QTc :308
P: 97
PQ: 128
Oś P: 17
Oś QRS: 16
Oś T: -172

111 rytm zatokowy miarowy
223 prawdopodobny przerost komory lewej z przeciążeniem
401 powiększenie prawego przedsionka
420 normogram

Marek IP: 89.174.104.**

A jak mam takie wyniki co oznaczają ivsd 11mm (6-11mm) Lvpwd (6-11mm).

marrta26 IP: 83.6.50.**

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi wyników echa serca mojego synka ponieważ od lekarza nie mogę się nic dowiedzieć za szybką odpowiedz będę wdzięczna.

wymiary
LVd 31 LA 27 Ao 23
RV 16 IVS 6 LVPW 5

kurczliwość prawidłowa

zastawka mitralna pr
PG mmHg MG mmHg MVR MVA (plan) cm2 MVA(PHT) CM2

zastawka aortalna trójpłatkowa , łuk ao lewostronny
PG mmHg MG mmHg AVR

zastawka trójdzielna ITV + 1
PG mmHg MG mmHg TVR RVSP mmHg

zastawka płucna ITP+1
PG mmHg MG mmHg PVR PAPd mmHg PAPm mmHg

osierdzie pr
wnioski: serceczterojamowe ze sl drożnością PFO/ASDII i niedomykalnymi zastawkami pr serca

bartek IP: 89.174.104.**

Cześć mam 20 lat i mam problem sercowy w echu serca wyszło ze mam wysycony płatek militarny i nie wiem co to znaczy i zlewające się fale militarne i naprawdę nie wiem co to znaczy lekarz nic mi nie pozwiedzał proszę o odpowiedz.i czasami ma ataki częstoskurczu ale biorę betalo zok 50 i magnez i tłuszcze omega 3.

aldona26lat IP: 188.147.243.**

witam moge prosic o sprawdzenie wynikow ekg hr58,rr1028,ors88,0t411,otc416,po120,oś.p17,os.ors17,os.t17mam skorcze w klatce piersiowej i duszno mi

Twoja odpowiedź