darekdz

Witam,

bardzo prosze o rade gdyz bardzo sie martwie. Od ponad dwoch lat bylem bezskutecznie diagnozowany z uwagi na wieloobjawowe dolegliwosci przy prawidlowych wszystkich wynikach. W grudniu 2008 okazalo sie w koncu, ze to borelioza, na ktora zreszta bylem juz wczesniej 2 razy leczony w ciemno tylko po objawach. Wlasnie zakonczylem trzecia antybiotykoterapie i objawy powoli wracaja:(

Dosc czesto pojawiaja mi sie chwilowe kolatania serca oraz tak jak dzis w nocy np. po zmianie pozycji z lekkim wybudzeniem lub po przeciagnieciu sie nagle przyspieszenie akcji serca po czym chwilowe wstrzymanie i dalej normalne bicie. Tak jakby na chwile wypadalo z prawidlowego rytmu. Dzien wczesniej zdjeto mi holtera EKG, w ktorym pewnie nic nie wyjdzie gdyz podczas holtera nie bylo tych zachowan serca. Byly juz 2 holtery EKG podczas tych 2 lat i oba byly prawidlowe. Liczne EKG tez bez niczego na co lekarze zwrociliby uwage. Sladowa niedomykalnosc zastawki mitralnej i aortalnej w echo. W MRI serca zwracaja uwage powiekszone obie komory serca ale bez zaburzen kurczliwosci z prawidlowymi frakcjami. Bez cech obecnego czy tez przeszlego stanu zapalnego. Kardiolog twierdzi, ze jestem duzy chlop wiec i serce moze byc wieksze.

Dodam tylko, ze moje cisnienie jest granicznie podniesione podczas aktywnosci (srednia wg holtera RR to jesli dobrze pamietam ok 140/90) z zachowana zmiennoscia dobowa. Moje tetno w dzien wynosi ok 80-90. Nie zauwazylem zwolnien jak w blokach serca, ktore to sa ponoc charakterystyczne dla boreliozy.

Czy takie chwilowe i sporadyczne zaburzenia rytmu (tak to odbieram) moga wystepowac u kardiologicznie zdrowego czlowieka czy tez raczej jest to wplyw boreliozy na serce? Bardzo prosze o kilka slow bo bardzo sie denerwuje:( co dalej z tym robic?

pozdrawiam serdecznie

Marta IP: 195.189.143.**

Witaj:-)a skad Tys wzial to paskudztwo borelioze?
Co do Holtera to zdaje sie standard,ze jak sie go ma to jest prawie ok.tez tak mam z tym ze diagnoze sercowa mam nieciekawa.
Brałeś Metronidazol?pozdrawiam:-)

darekdz IP: 195.93.142.**

tez nie wiem skad mam ale w koncu wyszlo... nie zycze nikomu :(
bralem tinidazol. to ta sama grupa antybiotykow. opinie co do leczenia sa podzielone. teraz trzymam sie juz standardow gdyz nie ma opieki lekarskiej przy wyczerpujacej terapii zlozonej.

abisynka IP: 81.190.111.**

darekdz

czy jesteś pewien czy to borelioza a nie inna choroba autoimmunologiczna? czasem przeciwciała w tych chorobach wychodzą jak przy boreliozie, ale ta skutenie leczona nie powinna wrócić a inne choroby auto... wracają jak bumerang :( i potrafią nieżle huśtać sercem i RR jak i całym oganizmem

chwilowe brykania czy skurcze dodtakowe są nawet u zupełnie zdrowych ludzi, niedomykalności zastawek też mogą niewielkie brykania

marta dobrze ci radzi zrób kolejnego holtera,
choć z polowaniem na zaburzenia rytmu też moze być cięzko jak nie mam ich praktycznie codziennie.
ale próbuj bo warto, i popytaj lekarzy o badania w kierunku innych choró układowych skoro rzekomo boleriozę ci stwierdzili
pozdrawiam abi

darekdz IP: 82.210.169.**

Abisynka, penosci nie mam bo nie jestem lekarzem. Fakt jest taki, ze przez 2 lata bylem diagnozowany przez licznych internistow, neurologa, reumatologa, onkologa, hematologa, kardiologa oraz endokrynologa. Neurolog i reumatolog po przeprowadzeniu swej diagnostyki wskazywali na dzialke zakaznikow. Nie rozpoznano u mnie, zadnej choroby z zakresu autoagresji oraz zmian ogniskowych.
Pierwszy test na borelioze mialem graniczny, pozniej kilka ujemnych no i ten ostatni w koncu dodatni. Podobno nie ma falszywie dodatnich wynikow, sa tylko falszywie ujemne. Leczenie tego swinstwa jest proste w pierwszej fazie. U mnie jest to juz forma przewlekla trwajaca co najmniej 2,5 roku od infekcji. Faktem jest tez to, iz po antybiotykach jest zdecydowana poprawa. Obawiam sie tylko, ze ma to postepujaco zly wplyw na moje serce:(

W kierunku chorob autoimmunologicznych mialem wykonywane badania:
- anty TPO.
- kilka razy pciala ANA, ENA, dsDNA
- antykoagulant toczniowy
- pciala antykardiolipinowe
co jeszcze mozna zbadac?

Widzisz ja brykan serca nie mialem do czasu pojawienia sie wszystkich objawow. Mialem tez cos w postaci subklinicznej nadczynnosci tarczycy. Granicznie niskie tsh przy prawidlowych hormonach. Po wlaczeniu lekow na podniesienie tsh serce sie wyciszylo lekko ale nie do konca. Teraz moje tsh jest na granicy 0,9 a bylo ok 0,35. Leki te biore juz ponad 6 m-cy.

Holtera juz robilem ze 3 moze 4 razy i zawsze wychodzil poprawnie. Jedyne co sie pojawialo to kilka pobudzen dodatkowych na dobe. Testy wysilkowe przerywane z uwagi na osiagniecie - raz max obciazenia a drugi raz 85% tetna przy juz wysokim obciazeniu.
Jutro postaram sie namowic lekarza na kolejnego holtera. Zobaczymy tez czy nic nie wyjdzie w obecnym. To, ze nie czulem serca podczas holtera nie znaczy, ze nie dzialo sie nic bezobjawowego.

Z tego co czytalem borelioza wywoluje glownie kardiomiopatie przerostowa oraz bloki serca co wiaze sie ze zwolnieniem akcji serca ponizej 50/min. U mnie nie wylapano takowej sytuacji. Mam zazwyczaj tetno nie przekraczajace 90-93/ min. Raz lub dwa w EKG wychodzily tahykardie zatokowe ok 100/min.

Bardzo dziekuje za wszelkie wypowiedzi i bede wdzieczny za wiecej podpowiedzi:)
pozdrawiam

abisynka IP: 81.190.111.**

no to faktycznie nieźle cię już przemaglowali
a te przeciwciała ANA itp te wszystkie miałeś ujemne czy dodtanie? kurcze rzadko się zdarza że diagnowowanie np tocznia i temu podobne choroby trwa latami bo przeciwciała są ujemne :/ . rzadko się zdarza seronegatywny ale jednak. mam koleżankę co wmawiano jej że ma bolerioze bo rzekomo badania to potwierdzały a dopiero po biopsjach wycinków okazało się że to toczeń a nie bolerioza :(. mam nadzieję ze u ciebie dokładnie to zdiagnozowali
kurcze te choroby są wredne i bardzo szkodzą na serducho i inne narządy.
w takim razie trzymam kciuki by udało się tego dziadostwa pozbyć i żeby wyjaśniló się to co masz z sercem,
pozdrawiam i zdróweczka życzę
abi

darekdz IP: 82.210.169.**

Nie wiem czy dokladnie ale reumatolog zlecala te p.ciala 3 razy przez 1,5 roku. Wg niej nie mialem klasycznych objawow tocznia ale brnela w to dalej. Zawsze wszystko bylo calkowicie ujemne. Nigdy nie wyszly dodatnie nawet w minimalnym mianie. Nie ma ich zupelnie. Moze za jakis czas zrobie ponownie dla swego spokoju.

Wycinek... ale skad maja mi go pobrac? Nie mam zmian skornych klasycznych dla tocznia.

Czytalem sporo i raczej pisza w druga strone, ze to borelioza symuluje inne choroby w tym SM i SLE wlasnie. Nawet pojawiaja sie p.ciala ANA, ktore to ustepuja po antybiotykach.

Jeden z profesorow hematolog nawet podawal mi 2 tyg encorton w malych dawkach ale nie bylo zadnej poprawy i kazal odstawic. Antybiotyki jednak daja poprawe samopoczucia wiec chyba ta borelka jest trafna. Zakaznik mi powiedziala, ze jest wysyp boreliozy od jakiegos czasu i ludzie czesto nawet nie wiedza, ze maja bo internisci malo wiedza o tej chorobie.

Odebralem dzis Holtera EKG. Tak dobrego wyniku nie mialem nigdy!!! Calkowite 0% wszelkich pobudzen dodatkowych. Rytm zatokowy sredni 84/min. Max 140, min. 54 - noc. A nastepnego dnia sie juz dzialo. Moze kupie sobie holtera:)?

Dzieki za zyczenia, wzajemnie i pozdrawiam

3dsnar

Czolem,
interesuja sie ta tematyka zawodowo wiec,
moze ta informacja niektorym pomoze pomoze...

Generalnie holter to strata czasu w napadowych (nieczestych) zaburzeniach rytmu i nie ma sensu go w kolko powtarzac. Niemniej sa nowe technologie (telemedycyna), ktore analizuja automatycznie EKG pacjenta przez dlugi czas - np. kilka tygodni, badz dluzej (az do wystapienia objawow). W momencie wystapienia dostepny jest zapis sygnalu wraz z analiza, oraz zapisy wczesniejsze (na podstawie ktorych mozna ustalic wystepowanie predyktorow). Wg. mojej wiedzy uzywa sie tych metod w Centrum Zdrowia Dziecka (doc. Bieganowska). Zdaje sie ze Instytut Kardiologii w Aninie tez korzysta (dr Szumowski), oraz jest jakas firma prywatna ktora zajmuje sie diagnostyka arytmii (Kardiosystem).

Linki:
Informacje o telemedycynie w diagnostyce napadowych zab. rytmu
(oraz kto uzywa w Polsce)
www.kolatania.org.pl

--------

Firmy ktore wytwarzaja sprzet telemedyczny (z PL i zagranicy)
www.medicalgorithmics.com
www.cardionet.com
www.lifewatch.com
www.ecardio.com

3mano, 3d

adamb IP: 94.254.138.**

Pewnie masz nerwicę tak jak ja :)
Za dużo Hause*a oglądamy...

Pozdrawiam i zdrówka życzę.

Twoja odpowiedź