barkley1 IP: 195.39.216.**

Witam,
czy ktoś zna ten lek, Micardis 80mg.? Może ktoś go zażywa lub miał go?
Z tego co pytałem w aptece to jest to dość drogi lek, (paczka -28tabl.= 53 zł)
Więc dość drogo :( Może ktoś zna odpowiednik polski? Bo Micardis jest niemiecki więc może jest na rynku jego polski odpowiednik?

Będe wdzięczny za jakieś informacje :)

M IP: 91.203.96.**

To nie drogo.Procoralan kosztuje cos ok 260 zł

zen

miałam przepisany ten lek, kiedy poprosiłam o zmianę [powody finansowe] otrzymałam Diovan

Piotr IP: 213.158.196.**

Brałem ten lek prawie pięć lat. W szpitalu zmienili mi na Tritace 10 i od momentu powrotu do domu ciśnienie mam nieuregulowane. Wracam do poprzedniego zestawu /micardis 40-połowę 80,tertensiw SR, betalok ZOK50-połowę/. Przy tym zestawie miałem przez całą dobę ciśnienie prawidłowe.Leki te zaaplikował mi profesor Akademi Medycznej w Poznaniu SZ.Pan Głuszek./przpraszam ale zapomniałem imienia mam nadzieję że mi wybaczy/.WSPANIAŁY LEKARZ już sama wizyta sprawia że człowiek sie o połowę lepiej czje.

nerwus/serwus IP: 95.49.1.**

witam :)
mam 31 lat i proszki biorę od 11 lat. Micardisem 80 zajadam się jakieś min 5 lat...kiedyś nie był refundowany he he he teraz to jest *taniocha*. Lek ma bardzo dobrą opinię u lekarzy (tymi, z którymi rozmawiałam). Mało żeby nie pisać *brak* skutków ubocznych. Dobre efekty daje u młodych osób z nadciśnieniem, u których występuję *kołatanie serca* (bardzo popularny problem u młodszych osób). Zamiennik innej firmy niestety jest w podobnej cenie (różnica 5 plnów).

:)zdrowia życzę

mangod IP: 95.40.4.**

witam, mam 28 lat i nadcisnienie. Micardis 80mg biore od ok 1,5 roku. Dluzszy czas na poczatku bralem ta dawke w polaczeniu z hydrohlorotazydem 12,5 (lek moczopedny) ktory nasila jeszcze dzialanie micardisu. Ogolnie polecam, jest dobrze tolerowany, brak skutwko ubocznych. Wczesniej bralem concor cor (betabloker) niestey fatalnie sie po nim czulem w dodatku nasilal u mnie stany astmatyczne (jestem alergikiem sezonowym) stad przesiadka na Micardis. Cena jest OK, w porownaniu z Micardis Plus ktory jeste niczym innym jak zwykly Micardis + Hudrohlorotiazyd wlasnie.

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Ale drożyzna.Takie coś można znacznie taniej zrobić.Główny składnik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Telmisartan kosztuje w produkcji sporo taniej.Zapewne wielu co ma laboratorium chemiczne by się zgodziło to zrobić ale w większej dawce.A jak ktoś chce to niech sam to zrobi.I ostrzegam-ja nie gwarantuję ze ten związek jest zdrowy i że jest sens łykać w ogóle te tabletki.Niewykluczone że uszkadza wątrobę.

Ania IP: 83.238.44.**

porażka -ciśnienie super zbija ale mam takie działania niepożądane po tym gó..ie że kosmos -jeszcze w tym tygodniu znowu smaruje do lekarza bo z tym lekiem to masakra!!!

8010 IP: 213.17.208.**

ja tez bralem micardis ale zmienilem lekarz i poprosilem o tanszy. teraz biore VALZEK i place 9,50 za 28 tabletek

marcel IP: 83.29.97.**

Ja brałem pritor który kosztuje ponad 70zł ;/ teraz zamienił mi lekarz na micardis, który kosztuje ok 40 wiec jest róznica :)

Co mozecie powiedzieć o tabsach apo rami ??

berry IP: 83.4.210.**

Biore micardis kilka lat. Jest bardzo dobry świetnie wyrównuje ciśnienie.
W aptece Kwiaty Polskie 28szt 80mg kosztuje 29.99zł

mikarkardio IP: 95.143.240.**

Biorę Micardis od 4 lat, pomaga, ale w mojej aptece po zniżce płacę 65zł za 28 szt. Gdzie we Wrocławiu jest taniej? pozdrawiam

bellasi IP: 46.186.15.**

A mi lekarz powiedział ze zwieksza ryzyko ZAWAŁU SERCA wiec nie wiem czy jest taki dobry

zuzan IP: 89.151.27.**

Ja biorę na nadciśnienie Bisopromerck5 i Xartan.Srednio 3-4 razy w roku mam skoki cisnienia i związane z tym jazdy .Na wizycie u kardiologa zostala mi zmniejszona dawka Bisopromercu na 1/2 tabl i zamiast Xartanu -Micardis Plus 80- 1/2tabl.Wchodze w menopauze i wspomnialam o możliwości brania przezemnie HTZ, więc kardiolog powiedziala ,że jeden ze skladnikow Micardisu mi pomoże w ewentualnym puchnięciu po hormonach.Na HTZ jeszcze sie nie zdecydowalam i może wogóle nie zdecyduje-narazie rozważam tylko.Przeczytalam w ulotce ,że Micardis, to także dzialanie moczopędne,więc to tak ,jakbym przyjmowala 3 leki na nadciśnienie.I tak sobie myśle.....czy już musze brać tyle ,czy jak nie będe brać HTZ,to pozostać przy Xartanie.Nie ukrywam,że cana tego leku też ma znaczenie.Na wizyte u kardiologa czekam 5m-cy i odbywa sie expresowo,więc nawet porozmawiać swobodnie nie moglam co do moich wątpliwości...

majeczka212 IP: 94.240.45.**

A micardis 80 mg 28 tabl. teraz tj. od 16.11.2011 kosztuje 69.07 zl. jest to cena wg. cennika refundacyjnego. nie wiem ile kosztuje w poszczegolnych aptekach. a tak sobie marze, moze kardiolog badz ktos kto ma w rodzinie kardiologa moglby sie wypowiediziec czy rzeczywiscie ten lek moze przyspieszyc zawal serca, bo ja jako laik stwierdzam, ze to wierutna bzdura. pozdrawiam i czekam na komentarz. majka