stakow11

Mam 30 lat i po ostatnim badaniu usg lekarz mi powiedział że mam kamień w lewej nerce 4mm., co z tym robić jak go zniwelować. Boli mie czasami w lewym boku i wyżej.

x IP: 83.2.240.**

pij duzo piwa i po schodach lataj moze wydalisz .

Oleńka IP: 78.8.115.**

Witam,ja teź miałam takie dolegliwości przez kila lat.Trafiłam na dobrego lekarza ,który zapisał mi preperat w kapsułkach *ROWATINEX*/niemiecki lek,występuje równieź w kroplach/,przez 10 dni brałam lek i po kamieniach.Życzę zdrowia.Oleńka

stakow11

cześć . Ten lek można kupić w aptece,a jest potrzebna konsultacja z lekarzem. Pytam czy le jest bezpieczny?

meggi IP: 79.185.22.**

Błagam pomocy!!. Od dawna miewałam bóle w okolicy lędźwiowej, jednakże od tygodnia zaczął mnie boleć brzuch. Lekki ,ćmiący , tępy ból , można wytrzymać , ale dokuczliwy jak cholera. Ból najpierw z boku brzucha u góry , potem promieniował do jajnika jakby, następnie ból lewego boku i z tyłu do nerek. Myślałam , że to wynik przejedzenia po świętach , lub jajniki.Poszłam do ginekologa i tu wszystko ok. Zrobiłam USG jamy brzusznej . Radiolog mnie załamał. Napisał: W kielichu środkowym nerki lewej uwapniony złóg śr 13mm. Obie nerki bez cech zalegania moczu i reszta pisze ok.
Nadmienił , abym udała się do urologa. Mówił o rozbijaniu kamienia. *Pocieszył* , że jak kamień rozbije się na duże kawałki czeka mnie operacja. Jeśli na małe to mały problem.Powiedział , że jak kamień wypadnie z kielicha zapcha nerkę i jest to bardzo poważna sprawa.
Jestem załamana i nie mogę normalnie funkcjonować. Dopiero we wtorek mam wizyte u urologa i boję się , że do tego czasu ten kamień z kielicha mi wypadnie i się zacznie tragedia życiowa.
Poradźcie co mam robić do tego czasu . Leżeć czy chodzić? pić kawę czy nie? Powiedzcie co dalej z tym kamieniem , który radiolog uznał za duży.Czy ja mogę go wogóle teraz urodzić? Nie mam pojęcia o tych kamieniach. Pomocy !!!!!!!!!!

ELCIA5 IP: 78.88.59.**

hej mam kamienia w lewej nerce o sr 9mm znajduje sie on w srodkowym kielichu.mam pytanie czy on wyjdzie samoistnie z tamtego miejsca???? slyszalam ze nie ma takiej mozliwosci.dodatkowo na usg wyszlo mi ze mam warstwe miazszowa obusronnie zwezona o szerokosci 9-13mm.nefrolog nie chce mnie leczyc dopoki nie usune kamienia z nerki gdyz on powoduje czeste zapalenia drog moczowych a dodatkowo mam juz nadcisnienie tetnicze . ten kamien jest wapniowy podobno twardy juz byl rozbijany ale nic to nie dalo.prosze o odpowiedz dziekuje.pozdrawiam.

chilloutbaby IP: 89.76.176.**

Witam,
właśnie wróciłam ze szpitala.
kilka dni temu poczułam bardzo silny ból w dolnej części brzucha. było to po prawej stronie. myślałam, że to wyrostek więc pojechałam na pogotowie. po kilku dniach odżywiania się samymi kroplówkami lekarze stwierdzili, że mam kamień na nerce o wielkości 6,5 mm. bóle są niesamowicie ostre, czasami nie do zniesienia. prawie cały czas mnie mdli. lekarz kazał mi stosować tabletki *ginjal*.lekarze chcą, abym go *wydaliła* wraz z moczem. czy to boli ? czy moge spożywać soki, czy lepiej wode mineralną i herbatę ?

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Z tego co czytałem wynika że należy spożywać mniej pewnych związków z mięsa i za to łykać dużo związków magnezu.

Elcia5 IP: 78.88.59.**

ja choruje juz kilka lat na kamienie najlepiej pic wode mineralna niegazowana o kolo 2 litrow dziennie.Kiedys mi same wyszly kamienie tak to bardzo boli sa przy tym kolki nerkowe.MUSISZ unikac nabialu kakao czekolada szkodzi na nerki.TERAZ TEZ MAM KAMIENIA ale ide na zabieg bo jest w srodkowym kielichu i nie wyjdzie sam z tamtad.Kup sobie rowantinex to sa kapsulki na rozpuszczenie kamieni ale niestety nie ktorych nie da sie rozpuscic ani rozbic.PIJ tez piwo zwykle nie smakowe i bez soku tez pomaga na nerki.JA mam juz zabiek na wakacjach jestem szczesliwa ze w koncu skoncza sie bole.Pozdrawiam.......

Rafał IP: 83.13.36.**

Cześć ja mam obecnie 14 lat,a le w wieku 12 lat urodziłem 1-szy kamień 8mm ale został mi sie jeszcze jeden po USG wyszło żę ma 12 mm wiec mówiono mi zie sam nie wyjdzie... niedługo okaże sie czy bede mial operacje i wogóle... też przyjmuje rowatinex takie małe kulki niby ma pomóc ale czy na taki duży kamień...

Kotulanka1

Witam,moją córkę ostatnio bolą nerki,była u lekarza miała robione badanie moczu I USG które wykazało że ma zwapnienienie w kielichu centralnym nerki 4mm,nie wiem zabardzo co to jest czy to to samo co kamień w nerce? Pozdrawiam

SLU IP: 195.116.169.**

Witam jestem okazem zdrowia pewnego razu bolały mnie bardzo nerki i pojechałem miałem coś z nimi nie pamnientam minoł już rok i gdy biegam z piłką bolo mnie nerki az zatyka co to moze być ?? jak leczyć;p

Karolina ze Świdnicy IP: 62.141.213.**

NA KAMIENIE NERKOWE różnych rodzaji pomaga ZNAMIE KUKURYDZY takie zioła do kupienia w sklepach zielarskich i niektórych aptekach-sprawdzone na członkach rodziny i to z dużymi kamieniami-rozpuszcza wszystko !!!bez operacji i bez chemii.Jak parzyć i pić -pisze na opakowaniu-koszt ok.2zł

aha trzeba pić ten wywar przez kilka miesięcy 2 x dziennie , gdy kamienie znikną należy pić te ziółka raz na jakiś czas żeby historia sie nie powtórzyła

daria33 IP: 83.29.26.**

Strasnie mnnie boli w boku zazywam tam tableki przeciw bilowe

daria33 IP: 83.29.26.**

Co mam robic lekarze nic nie wiedzom