marika IP: 83.145.178.**

Witam.Czy ktoś się orientuje w jaki sposob zachowuje sie ciśnienie krwi po spożyciu posiłku? Czy powinno być takie samo jak przed, wzrosnąć, a może zmaleć? Wiem, że należy odczekać po jedzeniu z mierzeniem cisnienia ale poprostu poszukuje takiej informacji wiec moze jeśli ktoś zauważył czy mu zaraz po posiłku maleje albo wzrasta i mógłby napisać? Pozdrawiam

x IP: 83.2.240.**

bzdety wypisujesz nie masz lepszego pomyslu co ma jedzenie do cisnienia.

marika IP: 83.145.178.**

koles wpisz sobie w googlach *hipotonia poposiłkowa* to moze zrozumiesz ze to nie bzdety, tyle ze ja nie szukam konkretnych problemow jak u cukrzyków(czy chorych na parkinsona), a reakcji potencjalnie zdrowych osob na posiłek, bo nigdzie nie mogę znaleźć inf czy ogólnie sie obniża, podwyższa czy też pozostaje takie samo.

Wojtek83 IP: 62.69.192.**

Marika. Nie słyszałem nigdy żeby komuś spadało ciśnienie po spożyciu posiłku, ale napewno może się podnosić tak jak np. pod wpływem stresu czy zmiany temperatury otoczenia. Rozmawiałem z kardiologiem na ten temat i nie ma nic w tym dziwnego to typowa reakcja organizmu.

Vespa

Mi na przykład zawsze wzrasta ciśnienie(minimalnie ale wzrasta) i puls z ok 60 do ponad 80 czasami.

gabi IP: 83.9.5.**

Witam!
Ciśnienie krwi bezpośrednio po spożyciu posiłku może być lekko podwyższone w stosunku do wartości sprzed posiłku. Jednocześnie w około godzinę po posiłku powinien się zaznaczyć spadek ciśnienia. Podsumowując: po samym posiłku ( który jest wysiłkiem dla organizmu) nieznacznie wzrasta. Nieznacznie czyli np. o 5 mm słupa rtęci. Natomiast jak organizm się wyciszy , w około godzinę po jedzeniu powinno się unormować lub nieznacznie obniżyć.
Pozdrawiam Gabi

Mroczny IP: 77.254.167.**

Http://www.servier.pl/index.php/edukacja-pacjenta/item/9216?layout=item

Tu piszą, że po posiłku ciśnienie spada.

Twoja odpowiedź