deber

Od kilku dni mam podwyższone tętno.
Średnie normalne moje tętno w stanie spoczynku to 69
Od 3 dni odczuwam czasami bicie serca.
Nigdy tak wcześniej w stanie spoczynku nie miałem.
Jak sobie mierzę tętno (tez spoczynkowe) to mam w okolicach 100.
Co to może oznaczać?

gajka IP: 85.221.147.**

czlowieku wejdz na fora o nerwicy to sie dowiesz co ci jest :) kazdemu tu jest to samo!

mroffa IP: 89.25.235.**

nigdy nie wiadomo czy to nerwica, bo moze byc i tarcyca lub tez jeszcze cos innego, idz do lekarza najpierw internisty, zrobi Ci EKG i pokieruje dalej dzialaniem

MICHAL28 IP: 89.228.86.**

deber - szybkie tetno przyczyny; gorączka przy przeziebieniu stany zapalne m in zapalenie miesnia sercowego, ogólne infekcje Proponuje pilnie sie udac do lekarza pierwszego kontaktu a potem proponuje poradnie kardiologiczna i pewnie lekarz zleci jakas diagnostyke I naprawde radze ci cie udac jak najszybciej ja 3 lata temu miałem podobna sytuacje i doszło do NZK w mechanizmie migotania komór czyli zatrzymania krazenia diagnoza- ostre zapalenie m sercowego-leczenie-icd- wszczepialny kardiowerter defibrlator POZDRAWIAM MICHAŁ28

Deber IP: 83.9.114.**

Dziękuję za odpowiedzi. Miałem chwilową poprawę ale znów to wraca. Dziś na 15:15 jestem zarejestrowany do lekarza. Jednak jestem na 99% pewny że to nie nerwica.

Souxie IP: 83.22.39.**

Nie martw się. Jestem w trochę gorszej sytuacji - moje tętno to ok. 198/min a ciśnienie przy tym wynosi zazwyczaj 90/60...
ECHO serca nic nie wykazało, ekg również. Podobno jeszcze *dojrzewam*. Hmm... W 21 roku życia? Ok, trochę to dziwne. Przy takim pulsie nie jestem zdolna praktycznie do niczego...

Twoja odpowiedź