gamp IP: 80.53.238.**

czy możecie coś mi powiedzieć o tętniaku seca czy to jest do przeżycia czy nie??

Łukasz IP: 195.82.185.**

Jasne że jest do przeżycia:) Wszystko zależy (mowa tutaj o rokowaniu i objawach) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć zawsze ogranicza pracę serca.
Pozdrawiam

magdalena IP: 195.117.250.**

mój syn ma tętniaka IAS to jest po prostu dziurka w sercu w jego przypadku miedzyprzedsionkami

Łukasz IP: 195.82.185.**

W tym wypadku trzeba radzić sie już kardiologa, który przeprowadzi wszelkie badania i zdecyduje czy konieczny będzie zabieg zamknięcia tego ubytku. Obecnie takie wady leczy sie już małoinwazyjnie wiec ryzyko jest dość niskie.

magdalena IP: 195.117.250.**

wiem ja jadę 19.06.06 na zamknięcie przezskórne Amplatzerem
odpisałam dla tej osoby co pisze ogólnie tętniak
chciałam w ten sposób pokazać ze czasem to nie jet takie groźne ja sugeruje nazwa
a pro po duze masz wiadomości
wiesz coś moze na temat podwyższonej biliurbiny

Izabela IP: 213.134.183.**

Okreslenie tętniak serca to troche mało.
Czy jest to pozawalowy tętniak lewej komory , czy tętniak aorty czy tętniak przegrody międzyprzedsionkowej?
To wazne co do cięzkości wady i postepowania!

dzięki za wszystkie te odpowedzi pocieszające wprawdzie ale sam nie potrafie nic powiedzieć na ten temat poza tym że nigdy zawału nie miałem i dziwne mi się wydało kiedy lekaż badający mnie powiedział ma pan dziwne serce jeszcze takiego nie widziałem zażartowałem czyż by były dwa? odpowiedział prawie ma pan tętniaka zatkało mnie i już nic nie pytałem pierwsze co znalazłem na internecie to to że Grzegorz Ciechowski właśnie na to zmarł. trochę się zmartwiłem bo mam dwójkę dzieci jeszcze do wykształcenia ...............:(
dziękuję wam za dobre słowa.

sorry za tego - oczywiście lekarza

eee IP: 80.68.236.**

moj kolega miesiac temu w wieku 22 lat zmarł bo miał taka dziurke w serce - zmarł na weselu , nic nie wykayzwało ze sie zle czuje. Lekarze przy porodzie dawałi mu 12 lat zycia

kinga IP: 62.111.177.**

Witam serdecznie, ja również mam pytanie w sprawie tętniaka przegrody mp - wrota ok. 2 cm, amplituda ruchu ok. 2,3 cm. Czy to jest wielkość, która wymaga operacji?

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Podobno werseniany na to mogą pomóc.Ja będę sprawdzał ich działanie.Właściwie to zacząłem ale niezbyt intensywnie.

agnieszkajn

Witam serdecznie, w październiku echo serca wykazało, że mam tętniaka w przegrodzie międzyprzedsionkowej (1.9x0.6 cm-bez cech przecieku). We wnioskach lekarz umieścił też informację - prolaps trójdzielny z IT-do II*.
Co to znaczy? Gdy zadałam pytanie lekarzowi skąd to, co to, będąc, chyba wiadomo w szoku. Odpowiedział mi jedynie, że mam to już prawdopodobnie od urodzenia i że taka moja uroda. Rany boskie, przecież to serce, a nie włosy proste czy kręcone. Jak z tym żyć, czy to duże jest, czy można to zoperować, albo nawet trzeba? Piszę dopiero teraz, gdyż sąsiadka podsunęła mi książkę, w której przeczytałam, że w sytuacji kiedy tętniak pęknie, to śmierć następuje w przeciągu kilku minut.
Jestem bardzo zaniepokojona, tym bardziej, że mam cudownego męża i prawie 3-letniego synka. Więc tym bardziej chciałabym się za *to* zabrać, jak temu przeciwdziałać?
Dodam na koniec, że jestem osobą dość energiczną, dużo dźwigam a oprócz tego towarzyszą mi sytuacje stresowe, a wiem, że przy tego typu schorzeniu (jeśli tak można to okreslić) niewskazane są nerwy.
Jeśli mogę, proszę o odpowiedź.

Bieszka5

Witam ponownie! Jak wspomniałam wcześniej, mój synek ma tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej i bedzie miał operacje.. Nie wiem czy ta operacja będzie płatna a więc proszę o pilną odpowiedź na mlynarczyk3@gmail.com

ania642

Witajcie ja mam trzy ubytki w sercu i dodatek tez mam tętniaka w sercu i nie wiem co mam o tym myślec czasmi mnie kuje w sercu ale nie wątpie żeby mi coś groziło czuje sie dobrze i tak jak czytam to nie prętko bede miała cos robione w tym sercu na jedno sie ciesze bo nie musza mnie znów kroic (HA HA HA) Pozdrawiam

Katjusza IP: 46.112.1.**

Miałam tętniaka aorty wstępującej;] Na moje szczęście byłam pod kontrolą kardiologa i w ostatnim momencie zauważył poszerzenie tętnicy;] Uratował mi życie ale przy mojej chorobie tętniaki są wiecznym zagrożeniem obawiam się, że mogę mieć znowu po 5 latach tętniaka ale jestem dobrej myśli, że skoro wtedy uratowano mi życie i mam żyć to jeszcze pożyje:) Weszłam żeby sprawdzić czy EKG wystarczy aby widać było tętniaka bo nie bardzo pamiętam... Przytłaczające jest to, że tętniak nie boli i go nie czuć ale coś mnie niepokoi.Muszę iść się zbadać ;] Pozdrawiam, życzę zdrówka i siły psychicznej w leczeniu siebie :)