michas8420

Mam 24 lata i jak pije wódkę to robią mi się czerwone plamy najpierw na twarzy a później stopniowo na szyi aż do tego stopnia, że twarz jest cała czerwona włącznie z szyją. Nie zawsze raz mogę pic do upadłego a raz mam w/wym problem. Wie może ktoś więcej coś na ten temat? Dzięki za rady i pomoc

XY IP: 89.78.48.**

To przestań walić wódę czlowieku, jak Ci szkodzi.

aniaj_25 IP: 83.26.185.**

Mój mąż też tak ma.Masz wysokie ciśnienie i skontaktuj się z lekarzem bo to nie przelewki.

michas8420

To nie jest takie proste przestać pić:) ale przy najbliższej okazji faktycznie pójdę po poradę do kardiologa, 5 lat wóda mi nie szkodziła i mam nadzieje ze tak dalej zostanie bo nie ukrywam lubię się napić przy specjalnych okazjach:) Aniaj_25 czy twój mąż znalazł jakieś rozwiązanie i sposób na unikniecie takich objawów po wypiciu? Dziękuje za konkretne porady

marcin IP: 87.206.152.**

witam. Mam podobny problem. Nie pije na łogowo i raczej czesto mi sie to nie przytrafia. Ale co jakis czas nawet 2-3 łyki piwa powodują ze na twarzy pojawiaja mi sie dziwne plamy. Skóra w tych miejscach pali. Robi sie czerwona i piecze. Plamy nie sa symetryczne. Moze byc tak ze mam czerwone prawe oko i np pasek na czole. Po pewnym czasie to znika. Plamy maja wyrazne kontuty. zaczynaja i koncza sie raptownie, nie stopniowo. Efekt jest taki jak bym przypalił sie zelazkiem. Troche głupio to wygląda. Co to jest i z czego wynika?

Marcin IP: 87.206.152.**

jeszcze dodam ze cisnienie w trakcie tego efektu mam raczej w normie. sprawdzałem.

hener IP: 149.156.124.**

i ja również mam taki problem, i przeczytałem już chyba wszystkie fora na ten temat, jednak żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Czy mógłby się wypowiedzieć na ten temat jakiś lekarz????????

slawek IP: 82.11.184.**

Mam podobne objawy, niezaleznie od tego ile wypije (czasem jest to jedno piwko, czasem 200 mil wodki, czasem whisky) pojawiaja mi sie czerwone nie regularlne nie symetryczne czerwone plamy na twarzy i szyi, oprocz tego czuje goraco na twarzy i mam cieżki oddech. Nie raz kontynuowalem spozywanie, dolegliwosci ustepowaly do 1 h czasu, oczywiscie ustepowaly rowniez jak odstawialem alkohol.
p.s. Cisnienie i tetno wydaje sie byc normalne.

Przypadlosc ta jest dosc krepujaca i niepookojaca, Prosze o pomoc.

z IP: 217.98.42.**

wydaje mnie sie że to bedzie z wątrobą

Lukasz IP: 86.40.108.**

Witam wszystkich, ja tez mam problem z czymś podobnym.
Ogolnie choruje na łuszczycę juz 20lat, natomiast nigdy nie mialem problemow z twarza!Od ok. 2 m-cy pojawilo mi sie cos na twarzy, okolice nosa, broda a takze szyja i kark.Wiem, ze nie jest to luszczyca gdyz plamy nie sa wypukle co jest z reguly objawem luszczycy.Plamy te sa plaskie nie czuc ich pod opuszkami palcow w ogole, zlewaja sie na twarzy a na szyi jest pelno malych centymetrowych plamek ktore w najgorszej fazie pieką.Pojawiają sie i znikaja ale nie calkowicie.Stosowalem ROZEX ale pomaga tylko chwilowo!Gdy sie zaczerwieniaja czuje jak *pali*mnie twarz.Stosowalem rozne kremy ale jak na razie nie pomoga nic.Tak prawde mowiac to nie mam zielonego pojecia co to jest.Zastanawialem sie czy nie wprowadzilem czegos nowego do mojego jadlospisu ale nie przypominam sobie.Nie pale i mozna powiedziec ze nie pije:(
Moze ktos z Was sie spotkal z czym takim?

limakcki IP: 89.171.101.**

Wiele osób cierpi na taką przypadłość mi również wyskakują plamy na twarzy po alkoholu które po 15-20min same znikają niezależnie od tego czy piję dalej czy nie. Jeżeli plamy takie pojawiają się tylko po alkoholu to jest po prostu genetyka - podatność naczyń na działanie etanolu polegająca na dużym rozszerzeniu naczyń pod wpływem tego specyfiku, można spróbować kuracji rutinoscorbinem który uszczelnia naczynia. jeżeli plamy pojawiają się również po ostrych lub ciężkostrawnych potrawach lub przy dużym spożyciu alkoholu (i nie znikają dopóki się nie przestanie pić) wtedy sprawa jest poważniejsza może być to problem z wątrobą należy udać się do lekarza. Jeżeli plamy które się pojawiają swędzą, do tego pojawia się swędząca wysypka np na rękach lub obrzęk ust należy zrobić testy uczuleniowe, bo jest to reakcja alergiczna i nie należy jej lekceważyć, bo pewnego pięknego dnia może obrzęknąć krtań po alkoholu i jeżeli nie będzie kogoś w pobliżu kto ma przy sobie i umie podać adrenalinę dożylnie i sterydy :-) wtedy koniec nastąpi. Pozdrawiam współplamistych :-p

czesiek hydraulik IP: 78.40.248.**

mam ten sam problem odkąd pamietam , czerwona twarz po spozyciu , jezeli jest chlodno i pije na podworku wtedy jest ok . , powodem tego jest wysokie cisnienie krwi , jedynym sposobem jaki do tej pory odkrylem to zarzycie malej dawki amfetaminy przed piciem ale ostrzegam czasem palma odwala ., pzdr

Tomas IP: 86.63.80.**

Sa to niestety *plamy watrobiane*. Zrobcie sobie proby watrobowe a przede wszystkim sprawdzie sobie poziom enzymow.

Max IP: 62.3.166.**

Może to mieć związek pożywieniem. Jak się spożywa alkohol i zagryza wyrobami zawierającymi tłuszcz to takie plamy pojawiają się. To takie własne spostrzeżenie. Trzeba by zapoznać się z biochemią.

Levin IP: 77.79.213.**

Max- Coś w tym jest co napisałeś. Mi sie również zdarzyło to pare razy. Miałem aż na rękach czerwone plamy i najczęściej zdarzało się to na imprezach u rodziny mojej dziewczyny( wszyscy tam gotują tłusto). Ostatnio na imprezie były udka kurczka. Piłem normalnie i nic się nie działo. Wcześniej zjadłem takie trzy udka i przez godzine zrobiłem się czerwony po czym to zeszło. Ale i tak wybiorę się do lekarza, żeby potwierdził tą teorię.