elo IP: 78.88.197.**

I jak tam znalazł coś ktoś ciekawego?? Może ten krem auriderm stosował ktoś??? W moim przypadku plamy wyskakują najczęściej na drugi dzień gdy np w jeden dzień spożywam alkohol i w drugi dzień ponownie to robię się łaciaty w pierwszy mam tylko spore rumieńce ! Poza tym zauważyłem że plamy na silają się np w trakcie świąt gdzie jest dużo jedzenia lub np na weselu już nie wiem sam jak temu zaradzić byłem u dermatologa który przepisał mi jakieś psychotropy i jakoś za bardzo nie wierze że to mi pomoże wizyta kosztowała 80zł i do kontroli miałem iść za miesiąc na takie testy to mnie nie stać !! Wyczytałem też gdzieś o tym enzymie DLHA2 co w sumie mogło by być bo najczęściej dzieje się to na drugi dzień ale wyczytałem że brak tego enzymu powoduje wymioty nudności których ja w ogóle nie mam!! Może to jakaś alergia ,uczulenie ??

uuk IP: 89.75.103.**

śledzę temat od dłuższego czasu i nikt z lekarzy się nie wypowiedział
fakty:
czerwień i gorąco w okolicach twarzy i piersi - tzw mały krwioobieg
wrażliwość części ludzi na aldehyd:
http://www.forumdermatologiczne.pl/forum/vt,10,21,58621,20,czerwony-po-wypiciu-alkoholu#.TvUN6NROhY0
cytat:
Czerwcowy numer czasopisma *Alcoholism: Clinical & Experimental Research* opisuje potencjalny związek między wysokim spożyciem alkoholu i występowaniem raka górnego odcinka przewodu pokarmowego. W badaniach, na których podstawie wysnuto powyższą zależność, wzięły udział osoby pozbawione genu dehydrogenazy-2 aldehydu (ALDH2). Metabolizm alkoholu następuje w wątrobie. Gen ALDH2 zamienia aldehyd octowy powstały w wyniku przemiany alkoholu na octan. Ponieważ aż połowa Chińczyków i Japończyków pozbawiona jest enzymu ALDH2, po wypiciu alkoholu aldehyd octowy, zamiast ulec przemianie, gromadzi się we krwi i tkankach. U takich ludzi po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu występują nieprzyjemne reakcje - nagłe zaczerwienienie twarzy, bóle głowy, kołatanie serca, zawroty głowy i nudności. Prawdopodobnie w tej grupie częściej występuje rak górnego odcinka przewodu pokarmowego. Naukowcy dowodzą, że większy odsetek zachorowań na ten rodzaj nowotworu wiąże się z wysokim poziomem aldehydu octowego w ślinie. W opisywanym badaniu u Azjatów pozbawionych genu ALDH2 poziom aldehydu octowego w ślinie był dwa, trzy razy wyższy niż u ludzi z normalnie funkcjonującym genem ALDH2. Badani ze względu na brak odpowiedniego genu nie byli w stanie się pozbywać nadmiernej ilości aldehydu octowego ze śliny. Spożywanie przez nich alkoholu powoduje wytworzenia potencjalnie rakotwórczego aldehydu octowego w ślinie. Im wyższe jego stężenie, tym większe ryzyko zachorowania na raka przewodu pokarmowego. Ryzyko to zwiększa kilka czynników: duże spożycie alkoholu, brak genu ALDH2, palenie papierosów, zła higiena jamy ustnej oraz indywidualna charakterystyka mikroflory bakteryjnej. Wyniki tych badań będzie można wykorzystać w profilaktyce nowotworowej. *

mii IP: 91.193.160.**

Ja tez jestem podobnym przypadkiem.kiedys po wypiciu alkoholu dostawalam plamy na twarzy i ramionach,ktore po godzinie znikaly.nie byla to regula,czasami sie pojawialy czasami nie(nie miala tu wplywu ilosc alkoholu).od miesiaca niezaleznie od rodzaju alkoholu po minimalnej ilosci(1/3piwa,pol kieliszka wina,drink)dostaje potworna reakcje alergiczna;zamiast plam mam cala bordowa twarz i szyje,dlonie i stopy,cala puchne,nawet jezyk,nie moge oddychac przez nos,mam bardzo wysokie cisnienie,zatyka mi uszy.poniewaz czytalam,ze alkohol nie moze sam w sobie powodowac reakcji alergicznej zaczelam zastanawiac sie czy moze ja powodowac w polaczeniu z lekami(mimo braku takiej informacji na ulotce).w tej chwili biore furagin i tabletki antykoncepcyjne(od poltora roku i nigdy nie mialam az takich problemow).czy to moze miec jakis zwiazek?

mlody20 IP: 31.63.231.**

Witam ja mam podobny problem od 2 lat czerwone plamy pojawiają mi sie na twarzy,plecach,ramionach,dłoniah i na kladce piersiowej.prawdo podobnie so to powarzne problemy z wątrobą

ognibus IP: 46.113.185.**

Witam
Ja mam podobny problem z plamami. U mnie pojawiają się nie tylko po alkoholu ale też po gorącym prysznicu czy np. rozmowie stresującej z pracodawcą, czasami też jak muszę coś wymóżdżyć w śród znajomych czy w pracy, dodatkowy stres dochodzi jeszcze jak mam na ten temat się wypowiedzieć to wtedy spalam się jak burak, podobne plamy też mam przy wysiłku sportowym.
Więc wydaje mi się że spowodowane jest to wysokim tętnem i podrażnieniem skóry. U lekarza jeszcze nie byłem , ale coraz bardziej mi to przeszkadza w życiu codziennym. Bo jak po alkoholu dostaje to mówię że tak mam, a jak na trzeźwo to się tego wstydzę. A jeszcze jedno czasami wydaje mi się że dostałem plam jak z kimś rozmawiam bo piecze mnie skóra na twarzy, i tuż po rozmowie sprawdzałem udając się szybko do lustra i okazało się że nic nie mam. Dziwne??

mlody1989 IP: 46.112.60.**

Witam, od pewnego czasu również mam plamy ale tylko na twarzy. Duże plamy na policzkach i drobne kropeczki(bardzo czerowne) na czole. Mam tak po piciu wódki, a raczej w trakcie jej picia. Również miejsca w których mam blizny robią się czerwone. Wszystko przechodzi gdy przemyje twarz zimną wodą i trochę potańczę. Co to może być??

GIJOE IP: 91.189.138.**

Widzę ze nie jestem sam, myślę że ciśnienie nie ma tu nic do tego ponieważ z 3 lata temu miałem pierwszy taki objaw na weselu się popiło i nagle zrobiła mi sie cała twarz czerwona dosłownie jak burak pojechałem do domu zmierzyłem ciśnienie i było w porządku teraz dzieje mi się tak tylko po mocniejszych trunkach lub np po piwie ale to jak pije na drugi dzień po jakiejś większej imprezie do tego od roku doszła łuszczyca

Pecol IP: 212.67.149.**

Witam! Po wielu próbach ze zwalczaniem czerwonej twarzy po wypiciu alkoholu znalazłem sposób jak sobie z tym radzić!

Przed rozpoczęciem picia (około 30 min) należy zażyć lek zawierający ranitydynę, np. Ranigast Max oraz popić wapnem musującym. Można dodatkowo zażyć rutinoscorbin i witaminę C. Po takiej mieszance ani razu nie stałem się czerwony po naprawdę sporej ilości alkoholu!

Nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych, może oprócz większego kaca na drugi dzień. :D

Zrobie dzisiaj test :) jak pomoże dam znać

Pomogło, zobaczymy będę to stosował przed każdym piciem może akurat to jakiś sposób :)

elo IP: 78.88.197.**

I jak tam próbował ktoś jeszcze tego sposobu z Ranigastem?? Też spróbuję w weekend :)

piotr1234 IP: 46.112.71.**

Próowaliście? nikt nic nie pisze czyli podejrzewam, że nie działa :(

ania05 IP: 83.7.33.**

Nie wolno łączyć Ranigastu z alkoholem .

tomek2222 IP: 31.220.241.**

Mam ten sam problem. Wypiłem dzisiaj jednego drinka poszedłem do łazienki, patrze a na twarzy mam takie nieregularne plamy o wyraźnych krawędziach. Dookoła oczu to miałem po prostu okulary. To nie jest nic takiego, że delikatny rumieniec na twarzy, że policzki stają się różowe, albo wogóle cała twarz robi się czerowono/bordowa jak ciśnieniowców, tylko ostre wyraźne plamy. Nie bolały ale skóra była bardzo gorąca w tym miejscu. Mam 24 lata i nie spotkałem się wcześniej z tym problemem, chociaż możliwe, że po prostu nie wiedziałem, a znajomi nie powiedzieli. Czytałem wasze komentarze i wątpie, żeby to były geny bo przez 5 lat nie było tego a teraz nagle się pojawiło, najbardziej boję się, że to może być wątroba, ale zobaczyłem na zdjęciach to plamy wątrobowe inaczej wyglądają. Widziałem, że jeden z was pisał, że ostatnio utył, ja też mam nadwagę może to obtłuszczona wątroba czy coś?

jokerit

Mam 54 lata i mam problem że po wypiciu nawet łyczka alkoholu pojawiaja sie plamy na twarzy z boków więcej- ale co dziwne po około 15 minutach przechodzą nawet jak spożywam dalej alkohol już nic nie mam ,zaznaczam że cały czas dobrze sie czuję tylko jak mam plamy to mam ciepłą twarz ale nie piecze..Ciśnienie mam w normie czyli nie przekracza 160-90 no niższe też mam .Piję okazjonalnie .Np.jak idę na urodziny lepiej sobie piwko w domu wypić i na urodzinach nie zrobie sie czerwony tylko w domu przeczekam.Na drugi dzien po urodzinach jak napije sie alkoholu to juz zadnych plam nie mam ,to tylko jest jak sie zaczyna i po dłuższej przerwie.Zaznaczam że nie jestem alkoholikiem ale podobno wszyscy jesteśmy jak pijemy hahah.pozdrawiam