basia IP: 83.28.12.**

Witam, mam pytanie, tzn. nie wiem co się dzieje z moim brzuchem. Od kilku dni nieustanie pulsuje mi on. Tzn. bardzo wyraźnie wyczówalne są ruchy tętnicze. Można wręcz usiąść i obserwować jak mi wszystko podskakuje w określonym pulsacyjnym rytmie. Stwierdzam, iż zaczyna mnie to drażnić i czuję pewien dyskomfort psychiczny. Czym to może być spowodowane? Pomyślałam już nawet o ruchach ciążowych ale regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne a poza tym współżyłam jakieś 25 dni temu... tak więc to chyba niemożliwe. Co mi jest?

Łukasz IP: 80.238.64.**

Najlepiej zrobić USG i wszystko się powinno wyjaśnić.

ewelina IP: 87.205.54.**

Hmmm mam to samo co ty....bylas moze u lekarza???

lasek IP: 85.219.216.**

moze to jajeczkowanie pomyslalas o tym

Słonko IP: 193.151.24.**

U szczupłych osób często widać falę tętna na aorcie- nie ma w tym niczego niepokojącego :-)
a ruchy płodu :-) - są odczuwalne ok. 20 tygodnia ciąży- przy pierwszym dziecku- i nie wygląda to jak pulsowanie brzucha , tylko czuje się w brzuchu malutkie ruchy- na początku można pomyśleć ,ze to wzmożone ruchy jelit-
myślę ,ze USG Cię uspokoi .
pozdrawiam

ewelina IP: 87.205.54.**

robilam usg po niecalych 4 tyg...po stosunku z patnerem...i lekarz pow ze nic nie widzi...ze wszytsko jest ok....ale nie iwem dlaczego wtedy mam tkie mocne pulsy...czesto mam zawroty glowy...ale boje sie isc znowu do lekarza...:(...z drugiej str tydz temu robilam test i wykazalo brak ciazy....wiec nie wiem co mi moze byc...ciagle tylko sie denerwuje...i mam brak odwagi isc do lekarza...bo nie wiem co mi moze powiedziec....

Marta IP: 81.219.151.**

Ewelina, mam to samo co Ty do tego jeszcze uczucie takiego pulsowania w rekach i nadgarstkach. Robilam usg i wszelkie mozliwe badania i nic.
Nie robilam ekg i echa.
Strasznie zle sie z tym czuje, te pulsowanai powoduja bardzo zle samopoczucie psychiczne - bo nie wiem co sie dzieje ...

Marek IP: 87.101.32.**

Powiem Wam że mam identyczne objawy... i do tego mam je odkąd tylko pamiętam... Ale jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi... Może taka po prostu uroda niektórych ludzi??

AREK IP: 83.2.217.**

od trzech dni mam to samo i nie wiem co się dzieje?? Pytanie czy to samo przejdzie ??Czy trzeba iść do lekarza ...

Asia IP: 195.34.211.**

Witam
Też mam podobne objawy jak wyzej opisane, testy mówią że to nie ciąża. I tez troche mnie to irytuje, co to może być?

ania IP: 80.48.189.**

hej:) kurcze kazdy z nas sie zastanawia co to moze byc..( też mi *bije serducho* w brzuch)..myślimy..zamartwiamy sie..ale do lekarza boimi sie pojsc:( nie mam rowniez pojecia od czego to moze byc?moze od nerwow..stresu??

Lili IP: 217.30.132.**

Ojoj, widzę że nie tylko ja się tym martwię i nie tylko ja nie idę z tym do lekarza:)
Strasznie mi brzuch skacze w rytm bicia serca, na dodatek jest jakiś taki powiększony, mimo iż prawie nic nie jem od kilku dni (dieta). Ciąża to raczej być nie może, więc o co chodzi ze skaczącym brzuchem??

Sylwek IP: 83.238.224.**

* SKACZACE BRZUCHY* czesto i *gesto przyczyna jest powstaly tetniak aorty brzusznej. U kobiet moze byc takze inna przyczyna, bardzo prozaiczna : wspolzycie z partnerem przy wykorzystaniu odbytu. Powstale faldy wewnetrzne jelita powoduja takie wlasnie objawy.

Kasia IP: 83.9.248.**

Witam wszystkich! Ja tez mam problem z pulsujacym brzuchem:(Dokładnie to pulsuje mi z prawej strony pod żebrami:/ Nie mam pojęcia co to może byc.Juz kilka dni tak mam.Wie ktos może co to moze byc???

Kinia IP: 217.153.60.**

Witam, mam podobny problem od tygodnia. Nie wiem co to może być :(