dorotajun IP: 83.3.240.**

Mam pytanie co oznacza podwyższony poziom tzw.dobrego cholesterolu czyli HDL u mnie wynosi on 87 gdzie norma jest do 80, natomiast całkowity mam 206 a LDL 100.

ankac IP: 79.191.160.**

Witam. mam podobny problem- podwyższony poziom tzw. dobrego cholesterolu (73, norma-do 65) , i to od kilku lat, podwyższony całkowity (ostatnio 246), w zeszłym roku ten zły cholesterol był w normie, więc nie miałam jakichś specjalnych zaleceń lekarskich... ale kilka dni temu robiłam sobie profilaktycznie badania i okazało się, ze w tym roku podwyższony mam też ten zły cholesterol (150 norma 130), trójglicerydy 113 (norma 160), czyli w normie. nie popełniam jakichś rażących błędów dietetycznych, chociaż w tym roku chyba przesadziłam z lodami i może stąd ten wynik złego cholesterolu, sama lekarka dziwi się, bo jestem szczupła, nie mam obciązenia genetycznego, mam 38lat, a podwyższone wartości cholesterolu od kilku lat. oczywiście byłam u lekarza, a nawet u 2 i żaden z nich nie potrafił powiedzieć, czym skutkuje nadmiar dobrego cholesterolu, dlaczego przekracza normę. może wypowiedziałby się ktoś, kto ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat...

Twoja odpowiedź