maro IP: 83.145.178.**

Witam.Od jakiegos czasu mierząc ciśnienie krwi zauważyłem że pierwszy odczyt potrafi być dosc wysoki powiedzmy 140/74 a po chwili (20 sekund) mierzac na tej samej rece mam już znacznie niższe np 119/72 i później po następnych 20 sek utrzymuje sie juz to niskie.Na 100% cisnieniomierz jest sprawny bo u innych osób mierzy zupełnie normalnie,a i u mnie szczególnie wieczorem pokazuje od razu takie same wartości.Dodam tylko ze pare razy miałem aż 150/90 a po chwili 124/74! Czy ktoś wie co to moze być?!

abisynka IP: 81.190.111.**

za każdym razem tak masz? jeżeli tak to pod wpływem emocji. w poradni nadciśnieniowej zawsze mierzą ciśnienie 2 razy w odstępie 2-3 minut bo często pierwszy pomiar jest zawyżony. prawdopodonie u ciebie to działą pod wpływem emocji i może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy - nie martw się na zapas :)
pozdrawiam

minia IP: 83.2.240.**

cisnienia nie mierzy sie co chwila bo zawsze bedzie inne najlepiej o jednej godz rano i wieczorem i wtedy porownac jakie sa wartosci jezeli bedzie podwyzszone to zglos sie do lekarza,pozdrawiam

Gosia IP: 83.2.31.**

Maro ja mam identycznie jak TY.
rano jak wstane to potrafi być 100/60/56,wystarczy że trochę pochodzę i mam 147/95/80.nie wiem czy to stes czy co. A najczęściej mi skacze jak nie jestem w żadnej sytuacji stresowej,bez żadnego powodu.I tak się z tym męczę już 4 lata,biorę tylko xanax na uspokojenie.Pozdrawiam...

Nie no to nie tak.Nie o to chodzi ze mi skacze od emocji, bo mierze sam sobie i mam zawsze takie same emocje, ani nie podnosi sie po chwili chodzenia(zawsze przy wysiłku cisnienie wzrasta, chociaz jesli tak znacznie u Ciebie Gosiu to może jakies problemy z krążeniem) chodzi o to, że pierwszy pomiar moze pokazac dosc wysokie cisnienie, a po chwili(ciagle w tej samej pozycji siedzacej) na tej samej ręce pokaże już normalne albo niskie i potem moge mierzyc znow po chwili ale juz nie spada tylko utrzymuje sie ten drugi pomiar.Nie zawsze tak jest, a zawsze mierze po 2 razy zeby to obserwować.Zauważyłem to w ogóle kiedy nagle dostałem 150/90 i myśle zmierze jeszcze raz bo moze jakiś błąd w pomiarze, no i drugi raz pokazał prawidłowe, od tamtej pory mierze po 2 razy i czasem tak własnie mam(chociaż na ogół to pierwsze wysokie ma max 140/78).W nocy na ogół 1 i 2 pomiar sa zawsze takie same.

Jeszcze sobie przypomniałem, ze jak masz wysokie cisnienie rozkurczowe, czyli ponad 90(u Gosi 95) to moze być cos z nerkami, ogólnie to rozkurczowe(to drugie) jak jest takie wysokie nie jest najlepiej, lekarze zawsze bardziej własnie na wysokie rozkurczowe zwracaja uwage.

pospieszyłem sie z tym cisnieniem rozkurczowym, to Twoje nie jest az takie znowoz wysokie, chyba jakby było 110-115 to znacznie gorzej, chociaz zupełnie w normie to powinno byc zawsze poniżej 90, tak wiec jakies problemy z cisnieniem na pewno.

???????? IP: 83.26.84.**

sluchajcie ja jak bym mial cisnienie 140 to bym naprawde sie cieszyl dlatego gdyz u mnie codzien przekracza nawet 180 ale jak ponowie probe to tak mniej wiecej w okolicach 170 przez wiekrzą czesc dnia to sie tak utrzymuje dopiero na wieczor jest tak w granicach okolo 140 a wiec tez nieznam przyczyny od czego chodze do kardiologa no i z sercem jest ok jestem w trakcie robienia innych badan zeby znalesc przyczyne i jak narazie niewiadomo co to powoduje taki stan ale jezeli chodzi o puls to caly czas jest w normie naszczescie to jest dlamnie jakims pocieszeniem a dodam jeszcze ze niemam problemow z otyloscią wrecz waga prawidlowa

kiefas IP: 67.159.0.**

kiedyœ gdzieœ czytałem o takich róznicach w cisnieniu, które jest mierzone w niewielkich odstępach czasu i pamietam tylko, ze to było cos poważnego.Na pewno też pisali, że własnie dziwne spadki cisnienia przy pomiarach pod rzšd mogš cos tam sygnalizować ale sory nie pamietam juz nic wiecej.

yans IP: 89.230.66.**

Należy pamiętać że ciśnienie krwi nigdy nie jest stałe.
Ciśnienie krwi zmienia się w ciągu doby, jest niskie rano i rośnie w czasie godzin pracy.
Stopniowo obniża się w godzinach wieczornych.
Jest niskie w czasie snu i zwykle najniższe około 3 nad ranem. Około godz. 5 nad ranem stopniowo zaczyna wzrastać.

- Ciśnienie krwi jest niższe latem a wyższe zimą.
- bezpośrednio przed pomiarem ciśnienia należy unikać: ćwiczeń fizycznych, jedzenia, picia, palenia papierosów ponieważ wpływają one na nasze ciśnienie.
- Przed pomiarem ciśnienia należy 5 minut odpocząć.
- Nie wolno ruszać się podczas pomiaru ciśnienia
- Aby pomiar był miarodajny robimy go zawsze o tych samych godzinach.

Gdy mierzymy ciśnienie raz za razem, wartość ciśnienia może się zmienić ponieważ pod wpływem ucisku pierścienia mankietu ciśnieniomierza zmienia się obieg krwi. Dlatego należy dać odpocząć ręce przez co najmniej 5 minut przed kolejnym pomiarem.

Nie będąc świadomym powyższych informacji, gdy ciśnienie krwi zmienia się przy każdym pomiarze, zaczynamy być niespokojni lub zdenerwowani co bezpośrednio przekłada się na wynik pomiaru.

Pozdrawiam.

Batek IP: 188.33.53.**

witajcie,

mam podobne sytuacje i nie wiem co mam z tym fantem robic

jak mierze rano cisnienie albo wieczorem to mam :

- pierwszy pomiar 142/80/80

a nastepnie schodzi do 131/78/76 , 128/82/78

nie wiem co mam robic, lekarz I kontaktu zaproponowal abym zrezygnowal juz z tabletek na nadcisnienie - na poczatku rok temu mialem cisnienie 180/110
obecnie po zmianie stylu i trybu zycia mam takie wyniki jak napisalem na poczatku

dzieki za wasze opiinie i porady

pozdrawiam,
Bartek

Bartek IP: 109.243.216.**

witam ponownie,

czy jest ktos z was z podobnymi objawami z cisnieniem ?

pozdrawiam,
Baretk

xyz IP: 95.40.110.**

Witam. Prawdopodobie za szybko mierzysz sobie ciśnienie tzn. usiądź na 5 minut i dopiero zmierz ciśnienie. Wyniki następnych pomiarów powinny być bardziej zbliżone.

Daniel IP: 188.33.68.**

czesc

mam to samo

jak mierze cisnienie to te pierwsze potrafi byc lekko ponad norme

np. 145/88 a po paru minutach mierze raz jeszcze i jest 135/80

czy to normalne

albo jak zaczne myslec podczas mierzenia to mnie az w brzuchu kurczy i wtedy mam cisnienie np. 150/95 mierze po paru minutach i 135/85

Daniel

Marcin1111 IP: 95.171.203.**

No ja mam ta sama sytucaje co Maro opisywał i wlasnie nie wiem czy to jest choroba czy tak aparat na cisnienie dziala mize cisnienie i tak samo np 140/65 a zmieze za 20 sekund i 120/70 i bardzo czesto tak mam prawie zawsze i nei wiem czy isc z tym do lekarza zeby mi holter zalozyla czy to wina aparatu