maritylla

Dzień dobry

Mój tato (lat 57) mial zawał serca 3-go stopnia. Wstawili mu bajpasy, ale musieli go podłączyć do respiratora ponieważ płuca przestały same pracować. Wdało się zapalenie płuc (objęte ponad połowa płuc). Dostał gorączkę- po 1,5 tygodnia wystąpiła niewydolność nerek.

Chciałabym się dowiedzieć co można zrobić w tej sytuacji i jakie są szanse wyjścia z tej choroby. Może ktoś był w podobnej sytuacji?

kregi

tak z ciekawości, co to znaczy zawał 3-go stopnia? ile jest tych stopni zawału?

maritylla IP: 83.12.123.**

Z tego co powiedzieli lekarze, są trzy stopnie zawałowe- trzevi jest najcięższy... :(

krys51

Po zawale także miałem problemy z płucami. Niestety nie powiem Ci jakie szanse ma Twoj tata wyjść z tego, bo każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Porozmawiaj z lekarzem prowadzącym i bądź dobrej myśli.

soso IP: 79.162.42.**

Maritylla nie chcialem cie urazic , ja tak napisalem zeby zobaczyc jak inni zareaguja

soso IP: 79.162.2.**

zycze powrotu do zdrowia twojego taty , badz dobrej mysli

Jestem dobrej myśli... chociaż jak spotykam się z lekarzami (za każdym razem innym :/ ) to człowiek traci powili wiarę w jakąkolwiek poprawę :(

I jeszcze do *soso* : naprawdę nie życzę Ci żeby ktoś *przeprowadzał takie eksperymenty* kiedy będziesz z niecierpliwością czekał na jakieś informacje lub dobre wiadomości, ze świadomością że jedna z najbliższych Ci osób może umrzeć...

karpiczek69

Nie martw się tym Soso bo to psychiczny człowiek,a założył też temat pod tytułem (czy może ktoś zasugerować co mi jest),a u twego taty może się okazać że wszystko będzie dobrze życzę ci tego,bo sama mam kłopoty z sercem i wiem jak to się przeżywa,sama straciłam ukochana babcię i życzę żeby twój tata z tego wyszedł odezwij się jak się tata czuje.Pozdrawiam.

Erni IP: 79.185.86.**

Moja babcia miała problemy z sercem częste zadyszki zauważyłem u niej znaczną poprawę odkąd pije preparat Alveo wogule to jest coś niedoopisania jest całkiem inną osobą w pełni życia. Teraz sam zażywam Alveo chociaż mam dopiero 23 lata ale uważam że profilaktyka jest najważniejsza. Zapraszam do odwiedzenia strony www.akuna.pl Jestem wstanie udostępnić Alveo oraz deklarację członkowską która umożliwia stosowanie Alveo według systemu zniżek.
Mój e-mail erni-1985@tlen.pl gg 9619970.

Dziękuję wszystkim za słowa pocieszenia... Naewt nie sądziłam ze to tak ważne....

karpiczek69

hej maritylla jak się czuje twój tato jest poprawa na lepsze

Niestety mój tato zmarł 1 pażdziernika, nie dało się go odratować... .do tego wszsytkiego doszedł jeszcze wylew :( Najgorsze jest to że lekarze przez cały okres choroby nie mówili jaki jest realny stan. Dopiero po śmierci powiedzieli że wszyscy zastanawiali się jak on mógł wogóle przeżyć operację :(

.... wszystkim innym życzę DUŻO zdrowia..... pozdrawiam i dziękuję za troskę :(

mamaNikosi

witam,nie wiem czy na dobre formu wlazlam ale mam pytanko. jak rozpoznac czy to zawal? od kilku lat dokuczaja mi dodatkowe skurcze. ale od poniedzialku poczulam pieczenie w klatce piersiowej, zapieklo przestalo i tak caly czas, nawet podczas schylania, wczoraj caly dzien nogi jak z waty i zawroty glowy, cisnienie ponizej 120. dzisiaj -bol ramienia i lewej reki, nie mocny, powracajacy co jakis czas i do tego prowadzac dziecko do szkoly zlapal mnie skurcz, ktroy od jakis 3 miesiecy zniknal z mojego zycia, byl dosc silny. teraz kreci mi sie w glowei, reka i ramie nadal bola i pod piersia mnie boli.mam nadzieje ze to nie zawal ale wole sie upwenic, jestem sama w obcym kraju i nie wiem gdzie szukac pomocy.
pozdrawiam

Najlepiej byłoby udać się na badania i nie zwlekać z tym. Każdy zawałowiec ma mniej więcej takie objawy więc trzeba działać jak najszybciej.... NIe wolno zwlekać bo może się to źle skończyć!!!!
A za granicą? Hmmm jeśli pracujesz legalnie to możesz zajść dop każdego szpitala i oni Cie zbadają, jeśli nie pracujesz legalnie ale masz wykupione ubezpieczenie w Polsce to musisz przeczytać w warunkach ubezpieczenia czy obejmuje tez takie badania (powinno być uwględnione). W innym wypadku to nie mam pojęcia...