Kasianek

Cześć. Mam problem. Czasami serce mi mocno bije tak,że je wyczuwam.I nie wiem co z tym zrobić..?
Mam 16 lat. Mój dziadek miał problemy z sercem i babcia ale nie sądzę,żeby miałam to po nich. Jak się zdenerwuję to serce tez mi mocno bije ale nie tylko,gdy siedzę na telewizji czy nawet jak leże, siedze cokolwiek robię to w pewnym momencie zaczyna mi mocnej bić tak,że je wyczuwam. I jak wstaję rano to też mi tak bije.
Mocniejsze bicia serca mijają tak po 10 min.
Mierzyłam sobie tętno i było tak różnie od 80 do 100, ale najczęściej w okolicach 90. Ciśnienie miałam koło 130-140/80-100.
Takie bicia mam od paru miesięcy.
Co to może być? I co powinnam zrobić?

nieznajoma IP: 87.96.29.**

witaj, zajrzyj na forum www.arytmiaserca.pl, znajdziesz tam ciekawe tematy takze dotyczace ciebie, pozdrawiam

Wojtek83 IP: 62.69.192.**

czesc
Proponuje się wybrać do lekarza bo wartości ciśnienia zwłaszcza rozkurczowego nie wyglądają dobrze. Może być to spowodowane ciśnieniem krwi, ale przyczyny mogą leżeć zupełnie gdzie indziej. Zobacz rano po przebudzeniu jakie masz ciśnienie, ale odwiedz lekarza który zleci wykonanie odpowiednich badań.

Ania IP: 77.115.219.**

a nie przeszłaś ostatnio jakiegoś przeziębienia, grypy itp? jesli nie było to dostatecznie wyleczone może pozostawić takie objawy. może masz stresującą sytuację? to co piszesz jest prawdopodobnie niegroźne, może nawet *normalne* dla Twojego organizmu. co niz zmienia faktu, że serducho i tarczycę wartoby zbadać.

Basik IP: 213.158.196.**

Cześć, mam podobny problem. Też mam 16 lat. W sumie nie wiem co to i dlaczego? Bo ani nic stresującego mnie nie spotkało itp. Ja czasem nie potrafię przez to spać, mimo że jestem strasznie zmęczona i chce mi się spać to nie potrafię. Bo słyszę i czuję jak bije mi serce. mam puls w okolicach 95-100. ale ciśnienie mam idealne jak mi powiedziała babcia, bo zawsze ona mi mierzy. U mnie w rodzinie nikt nie miał problemu z sercem tym bardziej nie wiem co to może być. I występuje to u mnie przez cały czas. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi, myślałam że mi przejdzie. ale za każdym razem jak mi babcia mierzy ciśnienie to jest taka sama sytuacja. Jestem osobą raczej spokojną i trudno mnie wyprowadzić z równowagi. Jutro wybieram się do lekarza, na razie *zwykłego*, zobaczymy czy mnie nie skieruje do specjalisty. Mam nadzieję że to nic poważnego. Dam znać co mi powiedział lekarz.

Basik IP: 213.158.196.**

Byłam dzisiaj u tego lekarza i mi powiedziała że może to być związane z tarczycą, bo w tym wieku hormony są bardziej wydzielane i to może powodować przyspieszoną pracę serca. I dała mi skierowanie na OB, morfologię i TSH. I powiedziała że jak będą wyniki to zobaczymy czy do endokrynologa czy do kardiologa dalej mam iść.
Proponuję Ci żebyś również wybrała się do lekarza.

Kasianek

Basik, masz może gg? Napisz do mnie - 9983965, chętnie bym z tobą pogadała.

mania IP: 83.6.235.**

gdy miala 16 lat miala podobmnie.
moje cialo nie nadązało w rozwijaniu sie jak serce.
Mi juz tak zostalo , serce wali szybko np. jak sie zmienia pogoda nerwy zmeczenie itp.

Jaa IP: 213.158.196.**

To może być też związane z tym że serduszko sie zbyt wolno rozwija i jest np. za malutkie zeby nadążać z przepompowaniem tak dużej ilości krwi jakiej potrzebuje Twoj organizm, dlatego musi pracowac szybciej. Ja tak mam..

E.Woźniak IP: 83.23.96.**

Jesteś przewrażliwiona. Staraj się nie słuchać serca. To stres. Dorastasz, rozwijasz się.Zapomnij o dziadkach.

med.

Jakie to dla mnie smutne, że w tak młodym wieku martwi Was wasze zdrowie, ale z drugiej strony trochę się nie dziwię, bo obecnie dzieciaki mają tysiąckroć więcej bodźców zewnętrznych – wrażeń – niż to było na przykład za moich czasów. Pewnie, że nie sugeruj się babcią czy dziadkiem, a takie mocniejsze bicie serca oznacza, że nie jesteś jakąś tam tylko konsumpcyjną małolatą, ale też masz emocje i uczucia i to one się odzywają. Może zastanów się trochę nad swoim życiem osobistym, może na coś powinnaś zwrócić uwagę, żeby Twoje serce tak nie wariowało. Dla wszystkiego jednak skonsultuj się z lekarzem w tek kwestii. Pozdrawiam:)

Twoja odpowiedź