dredyoo

Witam,
Mam 30 lat 187 cn ,87kg ,nie jestem otyly,nie mam problemow zdrowotnych,czuje sie swietnie ,ale mam bardzo wolne tetno. Mianowicie tetno w pelnym relaxie wynosi 34
tetno spoczynkowe 36-38
podczas wykonywania pracy (pracuje noca jako pracownik fizyczny) 38-43
po przebudzeniu 29-32
Nie uprawiam sportu, chodz w przeszlosci probowalem troche sportow silowych
silownia+ areoby lecz nie trwalo to dlugo z braku czasu.Od roku niestety nie mam czasu na hobby. Wiec od roku nic nie trenuje zadnych sportow tryb zycia umiarkowany raczej spokojny.
Tetno mierzylem za pomoca tetnomatu wbudowanego w zegatrek Polar F11
sprawdzalem urzadzenie na znajomych ich tetno wahalo sie miedzy 60 a 75
Pytanie;
Czy takie tetno wskazuje na jakies zaburzenia pracy serca,choroby?
Jaka moze byc przyczyna tak niskiego tetna?
Czy to grozne?
Czy moge powrocic do cwczen silowych,areobowych ?

stracatella IP: 83.30.192.**

Pomiar zrób zegarkiem z sekundnikiem puls sprawdź na szyi. Jeśli nadal będzie tak jak piszesz to biegnij do lekarza jeszcze dziś.
pozdrawiam

fagoli IP: 217.17.45.**

Jeżeli człowiek dobrze się czuje, nic mu nie dolega i ma serce o takich właściwościach, to powinien się tylko cieszyć. Jego organizm przygotowany jest do przyjmowania znacznych obciążeń. Takich ludzi powinno się selekcjonować we wczesnej młodości i sugerować im zawodową karierę sportową (wiadomo - kasa !) Przegapileś więc swoją szansę dredyoo....Ale wystarczy, że będziesz człowiekiem

kamil IP: 79.184.235.**

Witam mam 27 lat 193cm i waga 83kg. Moje tentno spoczynkowe to 46. Ale już kilka forum przeczytałem i mój wniosek taki skoro uprawiam regularnie dwa sporty tj. rower MTB jak tylko jest ciepło to codziennie od 30km do 70km trasa i do tego pływanie wcale mnie nie męczy godzina kraulem na basenie 2-3 razt w tyg i to na dość dobrym poziomie wtedy dopiero czuję się dobrze. Ale mam to wytrenowane nie jestem jakims sportowcem ale dobrze mi ze sportem i mam czas na to codziennie Więc uważam iż niskie moje tentno to raczej też pozytyw. Fakt iż około godz 15 robie się zawsze senny ale wsiadam na rower i problem znika za to w okresie zimowym masakra zawsze po pracy 20min drzemka była.

Twoja odpowiedź