Darek IP: 195.117.1.**

Proszę wszystkich o pomoc w temacie jaki podałem. Dziś odebrałem wyniki i wyglądają tak : całkowity CHOL - 225, LDL 138,8 TGL-225.
Widać z tego, że stosunkowo całkowity cholesterol do dobrego wynosi 38% czyli jest bardzo OK.
Nie wiem co mam robić i co mi tak podnosi ten poziom trójglicerydów !! Wszystkie osoby które mogą mi coś doradzić proszę o zabranie głosu.

Z góry bardzo dziękuję.

OKazuje się jednak że HDL wynosi zaledwie 42 mg/dL i stanowi to 18,6% do całkowitego - czyli jest poniżej 20 i jest źle - tylko co dalej ?

DANA IP: 213.238.106.**

Witam Cię Darku ! Nie wiem ile masz lat, ale bezwzględnie nie są to dobre wyniki dla żadnego wieku. Tak mało dobrego cholesterolu, a tyle złego , może doprowadzić do zawału. Niestety często zdarza się tak że za nadmiar cholesterolu złego i wysokiego poziomu trójglicerydów są odpowiedzialne żyły, a raczej ich chropowatość wewnętrzna. Żyły powinny być gładkie i nie powinno się do nich nić przyklejać, a jeśli mają uszkodzenia to cholesterol ciągle się podhacza i zmniejsza światło przepływu krwi. To jest niebezpieczne i słusznie się niepokoisz. Zatem należało by działać na zlikwidowanie uszkodzeń na ściankach żył ( by były gładkie i nic nie zatrzymywały ) oraz na zmniejszenie złego - a zwiększenie dobrego cholesterolu. Chemiczne tabletki na zbicie cholesterolu, często likwidują również ten dobry - co jest tragedią. To co Cię dotkneło należy leczyć mądrze bez skutków ubocznych, by organizm sam się po leczeniu bronił przed uszkodzeniem żył i wychaczaniem cholesterolu Nie są to tylko moje rozważania - potrafię wskazać na wspaniałe preparaty które z łatwością wszystko uregulują i utorują powrotną drogę do równowagi i zdrowia. Jeśli pragniesz więcej się na ten temat dowiedzieć- nie widzę przeszkód. Napisz na GG 7082787 lub na pocztę eko_dan@onet.eu

Chyba spadłaś mi z nieba. Dzięki odezwę się na GG lub napiszę.
Proszę też innych o zabarnie głosu i udział w dyskusji.

Paweł IP: 83.20.149.**

to co ja mam zrobic mam 28 lat ostatnio robilem badania i mialem trójglicerydy 583 a cholesterol dobry 39 a zly 183 calkowity natomiast wynosil 281. bralem do niedawna tabletki na zbicie trojglicerydow apo-feno 100 i nic nie pomagalo. co mam zrobic ?? poradzcie

e IP: 62.233.204.**

Dołączam sie do pytania Darka, Ja mam cholesterol w normie, ale trójglicerydy za wysokie. I ciśnienie 100/120.

rossifan@o2.pl IP: 85.89.162.**

Witam wszystkich.Właśnie odebrałem badania ze szpitala i prosił bym o jakąś opinie na ten temat bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Trójglicerydy 517 U/l GGTP-R 245 U/l Alat 75 U/l z góry dziękuje jak ktoś odpisze

Basia IP: 79.73.193.**

Lykajcie lecytyne.

Ronnie IP: 212.76.37.**

Dziś miałem badania....wynik cholesterolu mnie przeraził.
LDL - (brak wyniku - zabrakło skali!!!!!)
HDL - 27
całkowity - 193 .....dziwne, że taki wynik...
i na koniec
Trójglicerydy.....833 :(
Lekarka mi powiedziała, że to tragedia i nadaje się do poważnego leczenia.

monari7 IP: 88.70.101.**

Ronnie,czemu ty masz takie wysokie tröjglicerydy?Na moim wyniku jest norma * 150.calkowity do 200,a Hdl wiecej jak 40.Oczywiscie czeka cie dlugie leczenie.Musisz bys wytrwaly no i oczywiscie zmiana jedzenia.Zadnego bigosu golonki masla.My Polacy jemy bardzo tluso.miusisz sie przestawic na diete mediterianska tzn. ryby,losos,wegorz (Omega 3) oliwa z oliwek duzo warzyw i owocow.No i oczywiscie opieka lekarska.zycze ci powodzenia i szybkiego powrotu do normy.

dusia_w IP: 83.26.139.**

czy możliwe jest że dwa dni temu trójglicerydów miałam 1629 a dzisiaj mam 179? Czy jest to błąd labolatorium??? A lat mam 24!!!

bercik IP: 83.29.17.**

Tak jest mozliwe ze taki wynik mialas(1629).Sam mialem 143 a po 2 tygodniach juz mialem 1560 triglicerydow. U mnie to bylo tak ze jadlem zmazone kotlecki, byla imprezka z alkoholem ,frytki żółty ser i to spowodowalo taki wzrost. Przez miesiac bralem lipantyl i tulip obecnie 124 triglicerydy i cholesterl calkowity 104 . Powiem wam ze sam trace glowe bo leki zbijaja ladnie ale boli wątroba od nich,dzis w nocy siedze bo martwie sie co dalej ze mna? Alkoholu juz nie wezme do ust ale jedzenie to kocham i tu mam walke i to straszna akurat sobie dogodzilem teraz i zjadlem druga kolacyjke bo fajnie sie zasypia szybko,gdy zjem klo 20tej to potem w nocy budze sie i musze cos zjesc.Mam 35 lat trenowalem ciezary gdy przestalem zaraz przytylem okolo 20kg ,a jesc nadal zjadam tonami ale cwiczyc to cwicze przy komputerze;) to jest zly tryb, zle odzywianie i brak treningow, do tego doszlo wysokie cisnienie i czuje sie jak wrak ...... ale coz jutro biore sie za siebie,dodam ze zaczolem palic papieroski od paru lat a byle przeciwnikiem palenia i tak to komputery kumple ,wspolne posiady i papieroski zrobily ze mnie kaleke, obecnie moge tworzyc portale internetowe a o silowni i ciezarch to mozna powiedziec ze przeszlosc -------Internet uzaleznil mnie i przykleil do siedzenia a to nie tedy droga dzis to wiem i chce wracac w swoje dobre czasy ale czy dam rade? jak teraz juz chce mi sie zapalic?;) ale powiem wam na rowerku robie w lecie po 40 km i tak mam triglicerydy , potrzeba wysilku ale codziennego i spokojnego a nie agresywnego treningu z tego co czytalem.Zapale tego ostaniego papierosa teraz i wietrze pokoj jutro wstaje nowy dzien obym wytrwal w tym bym nie palil .

jenny25 IP: 91.196.215.**

Dokladnie, nie trzeba, a nawet nie nalezy sie forsowac. Wystarczy ok pol godziny regularnej aktywnosci fizycznej dziennie - np gimnastyka przy otwartym oknie, bieg, spacer czy godzinka plywania.
Do tego zrownowazona, bogata w wielonienasycone tluszcze i blonnik dieta. No i absolutnie zadnych papierosow!!

malwinka30 IP: 83.31.39.**

Mi na wysoki cholesterol lekarz polecil rezygnacje z tluszczow zwierzecych, nasyconych (zwlaszcza maslo i tluste mieso, sosy, majonezy, smietana) na rzecz tluszczow wielonienasyconych - czyli morskie ryby, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, no i margaryna zamiast masla. z poczatku nie bylo latwo, ale widze efekty i przyzwyczajam sie do nowej diety!!

ewik IP: 141.197.10.**

hej, moj rekord zyciowy (zyje szczesliwie cwierc wieku) to cholesterol calkowity 604, trojglicerydy 2007 (dwa tysiace siedem, zwiazek z biezacym rokiem to zbieg okolicznosci) po trzymiesiecznej diecie. Lykalam Lipanthyl, teraz biore Apoprave 40. I jest poprawa :). Dieta, ruch - jasne, moga pomoc w walce z cholesterolem, gorzej, gdy juz jest taka nasza uroda. Wtedy tylko tabulki pomoga. A moze z tego sie wyrasta? Mam taka nadzieje.
Pozdrawiam serduchnie,
ewik