mareczek50

Witam.
Kiedyś czytałem o szukaniu przez uczonych recepty na długowieczność poprzez obniżenie temperatury ciała ludzkiego. Do dziś nie wiem, czy udało się to wykonać.
Być może odpowiedź na to pytanie tkwi w moim organiźmie - od 3 miesiecy temperatura mojego ciała wynosi 35,4 do 35,6 - bez wyraźnej, potwierdzonej przez lekarzy przyczyny zdrowotnej. Temperaturę mierzę dwa razy dziennie dwoma różnymi termometrami. Co ciekawe, wskazania są w normie dla innych domowników - 36,6.
Czy ktoś z Was spotkał się z taką anomalią? A może któryś z medyków wyjaśni ten problem?
Sugestie, porady?.... Chętnie poczytam.

jakka IP: 90.203.28.**

witam
Ja tez mam obnizona temperature ciala i wlasciwie nie wiem co jest tego przyczyna ;(
robilam badania krwi i mialam tylko podwyzszony cholesterol.
czy to moze oznaczac ze mam zla przemiane materii?

dodam ze moja tempertura waha sie od 34,6-35,6 C

Kiepska sprawa IP: 81.190.37.**

Proponuję sprawdzić: czy macie plomby z rtęcią,czy dobrze przeczyszczony przewód pokarmowy,czy dieta jest odpowiednia(wykluczyć należy prawie wszystkie sztuczne słodziki oraz znaczną część konserwantów i barwników).

artur1 IP: 217.96.65.**

a moje temperatura waha się od 35.3(rano) do 36.0 (wieczorem) albo odwrotnie

artur1 IP: 217.96.65.**

Wczoraj mialem wieczorem 35.9

Leonard II IP: 79.189.121.**

Ja podobnie jak *jakka* mam temperaturę na poziomie 34,7 - 35,6
niestety ostatnio wciąż 34,7-34,9.
Pojęcia nie ma m o co chodzi. Lekarz stwierdził, że taka energia ciała i tyle.

Nie przejmuję się zbytnio ale ciekaw jestem skąd takie obniżenie.

Dodam, że czuję się przemęczony i niedospany.

AdrianGG 6711533 IP: 83.2.41.**

Takie *minimalne* obniżenie temperatury to nie tyle norma co zjawisko które zbytnio nie jest anomalią. Na dłuzsze zycie raczej nie macie co liczyć :D zbyt dużo czynników ma wplyw na dlugośc naszego zycia aby temperatura ciała zwłaszcza w tak małych odchyłach miała nam je niewyobrazalnie wydłuzyć;)

Ninka IP: 83.21.28.**

Ja od dawna mam temperaturę pomiędzy 34,5 a 35,8. Po operacjach miałam też tylko 34,5. Nikt z lekarzy nie zwraca na to uwagi. Mówią, że to taka uroda. Dodam, że mimo tak niskiej temperatury ciała mam bardzo gorące ręce i nie jest mi zimno.

asia IP: 213.158.196.**

to fakt ze nikt nie zwraca na to uwagi,bo niepokojaca jest wysoka temperatura,tym bardziej po jakimkolwiek zabiegu.
moja mama obecnie przebywa w szpitalu ,kaza miezyc temperature zawsze rano i wieczorem i tez ma zawsze temperature 34.3,4 a leczy sie na nadcisnienie i mozna przypuszczac ze nie jest adekwatna do stanu chorobowego,a jednak niska temperatura pomimo cieploty ciala wskazuje na oslabienie organizmu,i to wlasnie potwierdzil lekarz.
mama nie narzeka na brak apetytu ,odzywia sie bardzo dobrze,nigdy nie miala
zlych wynikow badan ktore moglyby sugerowac ze cos jest nie tak.
mysle ze na niska temperature nie ma reguly,mozna ja poprostu roznie interpretowac.

jagoda IP: 213.192.67.**

Też od kilku lat mam obniżoną temperaturę do 35,0-35,8stC. Niestety tarczyca w normie inne parametry też.Ręce i nogi ciepłe,ale łatwo się męczę i częste poty.
Myślałam że to z powodu klimakterim ale trwa to już ok 10 lat i poprawy nie widać.
Może jakby się trafiło do dobrego endokrynologa to coś by pomógł,ale gdzie ich szukać?.

Radek IP: 79.185.170.**

U mnie to samo lecz moja temperatura waha się 35,6(rano) a 37,2(wieczorem) i niewiem czy mam się przejmowac czy nie.

Pillola IP: 83.2.238.**

Też mam problem z temperaturą. I to od jakiegoś czasu. Mam skoki temperatury. Dziś np. ok.18 godz. miałam 37,2 a o 20.30 36. Miałam też parę razy po 35,6. I do tego wszystkiego zimne dłonie i stopy. Mam z tym iść do lekarza?

Misiula0904 IP: 80.44.65.**

Ja mam 35,6 do 36,2 nigdy wczesniej nie mierzylam temp kiedy bylam zdrowa...Ostatnio chcialam sprawdzic czy termometr dobrze dziala kiedy mierzylam chrzesniakowi temp a mial goraczke i bylam bardzo zdziwiona myslalam ze termometr calkiem oszalal... Dodam ze caly czas chce mi sie spac... Jestem czesto bez powodu zmeczona...

Krysia! IP: 93.105.123.**

Witam wszystkich!Mnie ta obnizona temperatura ciała męczy od 3 lat.Miałam robione wiele badan i byłam u kilku specjalistów lekarzy i nic. Chodzę tez czasami do endokrynologa bo cierpię na chorobę HASHIMOTTO zapalenie tarczycy od 10 lat ,ale testy z tarczycy mam w normie.Byłam jeszcze u dwóch innych enokrynologów aby mi pomogli w związku z hipotermią to jeden z nich powiedział mi , abym cieplej się ubierała ,ale ja wogóle nie toleruję ciepła ani zimą chodzi o grzanie centralnego ogrzewania ,ze mam prawie stale wyłączone ,ani latem zwłaszcza upałow ,nawet kąpiel w wannie czy po nocnym spoczynku ,kiedy się rozgrzewam to serce mi wali jak szalone 160/min. a co zrobic latem tez się mam cieplej ubierac.Drugi z endokrynologów powiedział,ze nie wolno dopuszczac do pocenia się organizmu bo wtedy temperatura bardziej spada ,dlatego lato jest dla mnie koszmarem bo ja latem to nawet mam 33.5 stopnia temp.ciała .kołocze mi serce ciągle przy najmniejszym wysiłku.Ja od roku to juz tak zle się czuję,ze nie mogę nawet wyjsc na spacer.Jestem więzniem we własnym domu ,wszyscy się odemnie odsunęli bo mnie nie rozumieją jak się czuję,ze nie mam siły,mam straszne zawroty głowy i zachwianie równowagi ,jestem okropnie zmęczona ,senna,ale na apetyt nie narzekam to jedyny mój plus..Wszyscy uwazają mnie za wariatkę.Nawet mąz nie chce ze mną nawet rozmawiac,bo uwaza ,ze nie ma o czym ,i ze go nudzę rozmowami o zyciu.Nawet go nie rusza kiedy z nerwów płaczę bo nie mam nawet do kogo ust otworzyc.Dla niego jego sprawy i internet są najwazniejsze.Ja jestem kobietą i chyba to nic dziwnego ,ze mam potrzebę kontaktu z ludzmi i potrzebę aby chociaz porozmawiac tylko najgorsze ,ze nie mam z kim i przez tę sytuację całą popadłam w silną nerwicę,ze musze brac leki uspakajające.Ciekawe tylko ile to jeszcze wytrzymam ,tę samotnosc brak kontaktu z innymi ludzmi.Dobrze ,ze chociaz jest internet to chociaz poczytac mozna czy cos napisac.Dodam,ze na pewnym portalu znalazłam 6 Pan ,które tez mają hipotermie i ich rodziny uwazają je tez za wariatki.Bardzo się cieszyły ,ze znalazły inne osoby,które tez cierpią na obnizoną temperaturę ciała.Czasami piszemy tam o sobie i szukamy wszystkie sposobów , co jest przyczyną hipotermii i jak ją wyleczyc jesli wogóle są jakies sposoby. na wyleczenie jej Wiem,ze ludzie mają hipotermię i czasami nawet nie wiedzą o tym , a co z tymi osobami ,któe juz jak ja nie mogą nawet wychodzic z domu.Moze komus z Panstwa uda się ,gdzies poczytaci znalezc sposób na wyleczenie tej okropnej dolegliwosci jakim jest hipotermia będę ogromnie wdzięczna.Dziękuję i pozdrawiam WSZYSTKICH cierpiących !Krysia!

lola IP: 83.28.62.**

Ja sie czuje do baniii...
Przeziębiona, chrypka, kaszel, katar itd. A temperatura 35,8 wczoraj, teraz 36,3 ;P
Normalnie jestem zimnocieplna (36,4 ZAWSZE) chociaż jedno mierzenie przed 35,8 miałam 36,6. Termometr na pewno dobry ;)