konstania

Witam! Mam dosyć niskie ciśnienie 90/50 i wysoki puls 90-110, pomiary robie zawsze po dłuższm spoczynku do tego jestem osłabiona i rozdrażniona, szybko się męczę, czuję także ból w klatce piersiowej w okolicach mostku, nasila się przy głębszym wdechu, miewam czasami straszne bóle głowy i nieregularne miesiączki (ostatnio bardzo obfite). Zaniepokoiło mnie to, ponieważ objawy miałam już dawno lecz od jakiegoś czasu zaczęłam je coraz bardziej odczuwać. Prosiłabym o pomoc przy znalezieniu przyczyn tych dolegliwości, ponieważ moje rozdrażnienie i osłabienie coraz bardziej zaczyna wpływać na moje życie rodzinne, prywatne i takze na mnie samą. Z góry dziękuje.

mexi IP: 77.253.223.**

nie wiem moze masz anemie?! morfologia i zelaz do sprawdzenia

marzena IP: 86.150.84.**

witam wizyta u lekarza jest konieczna ,ale nie denerwój sie bo czasami stres ma duzy wpływ na nasz organiz . wizyta u lekarza jest ważna bedzie dobrze tylko tego nie zaniedbaj trzeba to sprawdzić. pozdrawiam marzena

ryba IP: 83.168.108.**

Witam, mam 28 lat i na ogół mam ciśnienie 90/60/90. Od jakiegos czasu, szczególnie jak jest duszno i gorąco na dworze, bardzo podnosi mi się puls po ok 15 minutach od ataku wynosił ok 200 (wcześniej nie dałam rady zmierzyć bo wychodził error na ciśnieniomierzu). Po wizycie u lekarz ogólnego dostałam Concor1,25 i Magne B6. Jeszcze nie zaczełam ich brać bo mam trochę obaw, Concor obniża ciśnienie a na przykład ostatnio wyniosło 76/44/51. I co ja mam robić???
Proszę o jakąś rade.

Kate IP: 86.40.193.**

Nie wiem jak Wam pomóc,ale ja się juz tak czuję kilka lat.Najgorzej było kiedy mialam 50/30 puls 95.Omdlenie i uderzenie przy tym.Zwichnieta noga.Nazajutrz poszłam do lekarza.Po czy pani doktor przepisala mi relanium i spytała,czy mąż mnie nie bije i czy może chcę zrobić obdukcję...Odechciało mi sie leczyć,ale chyba nie mam innego wyjscia.Pozdrawiam

Borys IP: 83.27.72.**

Również mam podobny problem, gdyż moje ciśnienie zwykle wynosi 100/60, lecz tętno waha się w granicach 80-130. Nie mam problemów z bólami głowy czy klatki piersiowej, lecz caly czas towarzysza mi *zimne rece*. Moje krążenie jest ponoc w normie i nie wiem o co teraz sie zaczepic by zwalczyc ten uciazliwy problem.

zosia IP: 83.2.207.**

radzę zrobić badania na nadczynnośc tarczycy

Małgośka IP: 83.7.118.**

Witam wszystkich
mam z zawsze niskie ciśnienie103/63/70, dziś jednak miałam wiekszy puls doszedł mi do 97 a przy tym dodatkowe skurcze serca, od razu tez przestraszyłam się tego (zrobiło mi się zimno), zażyłam Cardiol c , po czym ciśnienie wyniosło 128/79/87
po 1, 5 h było już 120/70/83, często puls przyśpiesz mi po jedzeniu w związku z tym nie mogę zbyt dużo się najadać. wszelkie badania kardio miałam robione 6 lat temu (echo serca, holter,) doktorka powiedziała że niedokońca wie co mi jest ale chyba zastawki mi za szybko rosły. sama nie wiem co mi jest

Kassi IP: 80.249.9.**

103/63 to nie jest takie niskie. Ja miałam dziś 88/60 a puls 97. Choruję na depresję ...moze to od tego.

Leszek7

Witajcie.
Miałem podobne doznania z sercem.
Kilka rad jakich nie dostaniecie od niedouczonych (może inaczej; zadufanych w sobie) lekarzy:
Wysoka akcja serca: zażywajcie potas. Polecam soki pomidorowe; 1 szklanka dziennie profilaktycznie odpowiada sporym dawkom tabletek. Wiem to z autopsji.
Concor: zaczynać od małych dawek. Mnie przepisali 5 mg a wystarczyło regularnie brać 1,25 mg i serduszko zwolniło. Obecnie nie biorę żadnych leków na serce. Efekt picia soku pomidorowego.
Nadciśnienie miałem na poziomi 150/100. obecnie nie biorę leków. Zażywam różne suplementy, które pozwalają trzymać ciśnienie na poziomie 115-130/75-85.

W przypadku depresji faktycznie może być niskie ciśnienie i wysokie tętno. Doraźnie trzeba z pewnością poprawić parametry, ale docelowo należy zwyczajnie zadbać o siebie. Uleczyć ducha. Inaczej lekarze zrobią z nas śmietniki na leki. Nie tędy droga.
Pytanie: jaki lekarz zaczyna leczenie nadciśnienia od diety? A powinien. No chyba, że ma się 260/130.
Pozdawiam.

Sylwia IP: 83.22.15.**

Ja także mam problem z ciśnieniem.Dzisiaj miałam 85/63 puls 77 ale często puls dochodzi do 100. Od paru lat mam okropne bóle głowy (ucisk i uczucie gorąca) w okolicach skroni i płata czołowego. Mam także problemy z oddychaniem tzn ciężko mi nabrać powietrze, tak jakbym miała jakąś barierę nie do przejścia. Zdarzają się też zawroty głowy i częste problemy z pamięcią i koncentracją. Okres mam najczęściej ok.9 dni. Mam 18 lat. U lekarza byłam kilka razy: 2 lata temu miałam EKG( w porządku), tomografię głowy ( w porządku) i z braku pomysłów pani doktor zostałam wysłana do psychiatry. pomóżcie...

Izma123

Witam

Tachykardia - wspaniała rzecz :] U mnie normalne tętno pomimo brania betablokerów utrzymuje się około 100/min. Wtedy jest dobrze. Mój rekord to 158/min. Hormony tarczycy w porządku, echo serca nie wykazało nic poważnego, tylko wypadanie płatka zastawki, ale z tym można bez problemu żyć.

Tak wracając ściślej do tematu - przy niskim ciśnieniu serce *nadrabia* - automatycznie wzrasta puls. Trzeba to wyrównać, kto może to espresso lub jakis alkohol, najlepiej koniak, może być wódka, w zasadzie jakikolwiek wysokoprocentowy alkohol. 50-tka szybkim haustem i za chwile powinno być lepiej.

pozdrawiam

Leszek7 IP: 87.206.183.**

Sylwia:
I skorzystaj z pomocy Psychiatry. Tylko w takim zacofanym kraju jak nasz wstyd pójść do Psychiatry.
Izma:
Próbowałaś potasu, magnezu i witamin grupy B? Podane przez Ciebie leki kawa i alkohol właśnie wypłukują i minerały i witaminy (głównie B)…

gość IP: 88.199.113.**

też mam ten problem ;niskie ciśnienie;85/54, zlewne poty, i też mojemu lekarzowi zabrakło pomysłów na dalsze diagnozowanie,więc posłała mnie do psychiatry,skorzystałam z porady tego specjalisty i teraz ciągnie się to za mną jak *smród w gaciach*,każdy następny lekarz traktuje cię jak wariata z urojoną chorobą,wiem, że z takiej porady powinni korzystać lekarze rodzinni,a przynajmniej dokształcać się,aby nie odsyłać *uciążliwego pacjenta* do psychiatry ,bo on sam jest niekompetentny,a przy niskim ciśnieniu należy kontrolować tarczycę,nerki,bo tu najprawdopodobniej leży problem zdrowotny.

Kasia baru IP: 46.204.25.**

Ja miałam to samo, po sterydach które dał mi reumatolog. 2 razy wylądowałam na SORze , niskie ciśnienie, wysoki puls , omdlemnia , uczucie jakby ktos mi siedział na piersiach. Serce i morfologia ok wiec lekarze tez mnie posłali do psychiatry- ta sie zdziwiła po co do niej przyszłam i odesłała mnie do endokrynologa. Okazało się ze mam totalnie rozchwiany układ hormonalny przez te sterydy. polecam wiec badania endokrynologiczne.